Trápí vás nadměrné pocení? Šalvěj a yzop jsou bylinky, které fungují proti pocení vnitřně a dokonce je můžete užívat i jinak než jen jako bylinkový čaj.
Trápí vás nadměrné pocení? Šalvěj a yzop jsou bylinky, které fungují proti pocení vnitřně a dokonce je můžete užívat i jinak než jen jako bylinkový čaj.

Nadměrné pocení zastaví šalvěj a yzop

Trápí vás nadměrné pocení? Šalvěj a yzop jsou bylinky, které fungují proti pocení vnitřně a dokonce je můžete užívat i jinak než jen jako bylinkový čaj.

Problematické nadměrné pocení nás dnes sice již obvykle netrápí zápachem z podpaží, protože jej dokážou odbourat deodoranty a zejména antiperspiranty, ale přesto to neznamená, že by nebylo problémem. Pocení jako takové je přirozenou funkcí lidského těla regulující naši teplotu, ale pokud k němu nedochází za přílišných veder nebo při nadměrné fyzické aktivitě, nemusí být přirozené. Nadměrné pocení postihuje muže i ženy. U nás žen se nejčastěji objevuje v souvislosti s hormonálními změnami, běžné se ví o klimaktériu, ale málokdy o tom, že problémy s pocením kvůli hormonálním změnám mají již mladé dívky právě při hormonálních změnách v dospívání. Která z nás zažila, že nepomáhá žádný přípravek, který by zabránil mokrým skvrnám v podpaží ví, o jak obrovský problém může jít. A problémy s pocením se mohou objevit rovněž na tříslech, ale i na krku, v obličeji, pod prsy či na zádech. To už je pak jen krůček od vážnějších kožních problémů spojených s různými zapařeninami. O trapných situacích s mokrými skvrnami v podpaží nemluvě. Naštěstí s nadměrným pocením si umí poradit sama příroda a ta nám dala bylinky, které umí tyto problémy výrazně snížit nebo zcela odstranit. Už po staletí je jako velká bojovnice proti pocení známá šalvěj lékařská (Salvia officinalis Linné) a vedle ní stojí její velký pomocník yzop lékařský (Hyssopus officinalis). Bylinky proti pocení umí působit na rozdíl od tělové kosmetiky vnitřně a šalvěj je rozhodně mezi účinnými přírodními prostředky proti nadměrnému pocení nekorunovanou královnou.

Šalvěj je nekorunovanou královnou mezi bylinkami proti nadměrnému pocení. Perfektně funguje v kombinaci s yzopem.
Šalvěj je nekorunovanou královnou mezi bylinkami proti nadměrnému pocení. Perfektně funguje v kombinaci s yzopem.

Šalvěj a Yzop jsou zázraky z přírody proti nadměrnému pocení

Nadužívání deodorantů a antiperspirantů, zejména pokud obsahují hliníkové (čili aluminiové) soli, je na zvážení. Tato látka je silně podezřelá, že by mohla stát za čím dál vyšším výskytem rakoviny prsu. I když neexistuje žádná vědecká studie, která by to 100% potvrzovala, neexistuje ani taková, která by to vyvracela. A jelikož je hliník těžký kov a karcinogen, určitě je třeba mít se na pozoru.

♥ TIP

Zejména na čerstvě oholenou pokožku podpaží i dalších partií těla se nedoporučuje po dobu 24 hodin aplikovat deodorant ani antiperspirant. Pro mnohé z nás je to naprosto nemožné a z hygienických důvodů tuto radu, jak bránit pronikání škodlivých látek z tělové kosmetiky do těle, zcela ignorujeme. Pomoci nám ale může šalvěj nebo směs šalvěje a yzopu v jednom.

Dalším velice diskutabilním řešením je botox. Tentokrát ne ten pro vyhlazení vrásek, ale botulotoxin, který se píchá do podpaží v podobě injekce a funguje proti pocení. Zákrok je sice relativně jednoduchý a účinný, přestože se musí po čase opakovat. Abych ale byla upřímná, představa, že si do těla na tak citlivé místo vpravujeme v podstatě jed, není pro mne osobně nijak lákavá. A někomu vadí třeba už je představa jehly. Navíc, i když je pocení v podpaží nejspíše nejviditelnější a z estetického hlediska nejproblematičtější, není jediným místem, kde se můžeme nadměrně potit. Takže botox proti pocení není řešení problému s pocením jako celku.

Šalvěj a yzop jsou považovány za nejúčinnější bylinky proti pocení. A pomáhají nejen ženám, ale i mužům a to při nadměrném pocení kterékoliv části těla.
Šalvěj a yzop jsou považovány za nejúčinnější bylinky proti pocení. A pomáhají nejen ženám, ale i mužům a to při nadměrném pocení kterékoliv části těla. (Poznámka: Modrá květina v misce je chrpa modrá – jde pouze o ilustrační snímek, tato rostlinka není součástí přípravku Liftea Šalvěj.)

Nadměrné pocení zastaví příroda servírovaná Lifteou

Ať už jste milovníci přírodních prostředků a léčivých rostlin nebo nikoliv, nejspíš jste se teď jako já vrátili oklikou opět k přírodě a k již zmíněným vskutku téměř zázračným bylinkám, jenž dokážou nadměrné pocení odbourat a umí nám pomoci i s řadou dalších problémů. Než se ale dostanu k tomu s jakými, zastavím se ještě u formy a způsobu, jak šalvěj a yzop proti pocení užívat.

Nejběžnější formou užívání šalvěje nebo yzopu je samozřejmě bylinkový čaj. Jenomže popíjení dalších tekutin ve chvíli, kdy přes vaše potní žlázy doslova příští pot, není rozhodně tím nejlepším nápadem. Lepší je sofistikovanější řešení v podobě tobolek, které tyto dvě léčivé rostliny obsahují, navíc ve správném poměru.

Bez jakýchkoliv dalších přidaných ingrediencí najdete tyto dvě úžasné bylinky – šalvěj a yzop – v produktu Liftea Šalvěj. Každá tobolka obsahuje 214 mg šalvěje lékařské a 50 mg yzopu lékařského. Denně se doporučuje užívat 1 až 2 tobolky. Přípravek Liftea Šalvěj se doporučuje pro potlačení nadměrného denního i nočního pocení, pomůže v pubertě i v klimakteriu. Současně zlepšuje zažívání, pomáhá při menstruačních potížích nebo návalech horka, je vhodný jako pomocný prostředek při onemocnění jater nebo žlučníku a mohou ho užívat diabetici i lidi s bezlepkovou dietou. Vzhledem k účinkům šalvěje a yzopu není výrobek vhodný pro děti do 3 let a pro těhotné nebo kojící ženy.

Přípravek Liftea Šalvěj je v ideálním poměru namíchaná přírodní směs šalvěje a yzopu proti pocení.
Přípravek Liftea Šalvěj je v ideálním poměru namíchaná přírodní směs šalvěje a yzopu proti pocení.

Největší účinek šalvěje a yzopu proti pocení je dosažen několik hodin po požití, účinek může ale překonávat i dva dny. Při pravidelném užívání tobolek Liftea Šalvěj v dávkování podle návodu dosáhnete permanentní účinek a nadměrné pocení se stane minulostí.

♥ TIP

Potí se vám nohy nebo ruce? Problém s nadměrným pocením nohou nebo rukou opět vyřešíte pomocí šalvěje a yzopu. Začněte s pravidelným užíváním zcela přírodního produktu Liftea Šalvěj.

Potíte se ze stresu nebo z nervozity? Obě bylinky obsažené v Liftea Šalvěj mají příznivý vliv na naši psychiku a dokážou nám pomoci nejen fyziologicky, ale i psychicky a zbavit nás nejen nepříjemného příznaku pocení, ale rovněž prapůvodní příčiny – stresu.

Je pravdou, že mnoho nekvalitních textilních materiálů, zejména vydávajících se neprávem za sportovní, bude dělat fleky v podpaží i když se téměř nepotíte. Ale to je zcela jiný problém. Pravdou je, že díky užívání šalvěje a yzopu budete moci opět bez problémů nosit své oblíbené oblečení a to i užšího střihu, včetně bílých triček a halenek nejen bez rizika mokrých, ale i žlutých fleků od potu.

Už nebudete muset kabelkou ukrývat mokré skvrny od potu v podpaží. Začněte pravidelně užívat šalvěj a yzop proti nadměrnému pocení v tobolkách přípravku Liftea Šalvěj.
Už nebudete muset kabelkou ukrývat mokré skvrny od potu v podpaží. Začněte pravidelně užívat šalvěj a yzop proti nadměrnému pocení v tobolkách přípravku Liftea Šalvěj.

Šalvěj lékařská (Saliva officinalis L.) je jednou z nejdůležitějších rostlin v lidovém léčitelství

Šalvěj má jako léčivá rostlina široké upotřebení, avšak nejčastěji je používaná pro své antibakteriální a protizánětlivé účinky – vnitřní a vnější, a jako účinný prostředek proti pocení. Rostlina je účinná v podobě čajů a odvarů při infekcích trávicího traktu spojeného s kolikami, při nedostatečné sekreci žaludečních šťáv, při nechutenstvích i zánětech sliznic trávícího traktu spojeného s kapilárním krvácením. Jako oplach se používá při různých zevních infekcích – při stomatitidách, ginvitidách, faryngitidách a angínách. Používá se na hnisavé poranění tkání a při nehojících se ranách. Jako lihová tinktura je šalvěj účinná proti viru Herpes simplex, který je zodpovědný za tvorbu oparu. Jako léčivka je šalvěj lékařská v lidovém léčitelství používána na zastavení tvorby mateřského mléka, ke snížení krevního tlaku, k navození pravidelného menstruačního cyklu, ke snížení hladiny krevního cukru i jako prostředek pro zvýšení vylučování žluči.

Yzop lékařský (Hyssopus officinalis L.) pomáhá podobně jako šalvěj proti pocení

Další významnou složkou produktu Liftea Šalvěj je již zmíněný yzop a tak se u této méně známé rostlinky zastavíme. Yzop lékařský obsahuje především silice, flavonoidy a třísloviny. Svými účinky dokáže yzop ovlivnit náš centrální nervový systém a tím snížit nadměrné pocení. Pro posílení tohoto účinku bývá kombinován nejen se šalvějí, ale též s kořenem kozlíku lékařského. Silice a flavonoidy yzopu působí příznivě zejména při zánětech močových cest a to především tehdy, když se objeví mikrobiální infekce. Yzop má antiseptické (antimikrobiální i antivirové) účinky a hodí se k výplachům a kloktání při zánětech hltanu i ústní dutiny, při poruchách trávení způsobených mikroorganismy i ve chvíli, kdy potřebujeme posílit vylučování žaludečních šťáv. Silice z yzopu se vylučují částečně dýchacími cestami a tak yzop zvyšuje vylučování hlenu a bojuje proti bakteriím v dýchacích cestách. Je proto vhodný pro chronických respiračních potížích. 

 

Zdroj obrázků: FL, Liftea

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří žijí s aktuálními módními trendy.

Váš e-mail