I štíhlé nebo vysoké krásky často trápí široké kotníky nebo silná lýtka. Nejde jen o to, že máme občas problém zapnout kozačky, ale zejména v létě je k nám móda nemilosrdná a naše neladné kotníky vystavuje všem bezostyšně na oči. Jak si pomoci? Opět vhodným oblečením, které vám teď pomůžeme vybrat. Podívejte se teď na další díl našeho seriálu připravený ve spolupráci se zásilkovým módním domem KLiNGEL o problémech s postavou.

Silné kotníky nám mohla nadělit příroda a naše genetická výbava, ale možná jsme si k nim v mládí dopomohly i samy například přemírou sportu. Co ale teď s nimi? Musíme od nich odlákat pozornost a zamaskovat je vhodným oblečení a také obuví.

Kalhoty pro silnější kotníky musí mít správnou délku i šířku!

Se silnými kotníky v první řadě rychle zapomeňte na zkrácené délky kalhot typu 3/4, 7/8 a na všechny capri kalhoty. Ty nejenže silnější kotníky a lýtka odhalují, ale dokonce jejich masivnost zdůrazní.

Optimální jsou pro vás dlouhé kalhoty rozšířeného střihu, které kryjí kotníky a do kterých se vám širší lýtko i kotník vejdou bez toho, aby je zdůraznily obepnutím. Rovný střih kalhot je rovněž povolen, pokud neobepínají lýtka. Zapomeňte na přiléhavé džínsy a kalhoty, ze svého šatníku vypovězte legíny. I sportovní kalhoty musí být ve vašem případě širší.

S délkou kalhot u silných kotníků a lýtek neradno experimentovat. Musí totiž spolehlivě ukrýt naše drobné nedostatky. Podobně, jako kalhoty zn. Paola z katalogu KLiNGEL. (Cena: 899 Kč)

S délkou kalhot u silných kotníků a lýtek neradno experimentovat. Musí totiž spolehlivě ukrýt naše drobné nedostatky. Podobně, jako kalhoty zn. Paola z katalogu KLiNGEL. (Cena: 899 Kč)

Extra široké kalhoty ve formě kalhotové sukně noste vždy v délce dlouhých kalhot. Ideální je, když jsou široké kalhoty ukončené manžetou.

Ideální kalhoty pro silná lýtka a kotníky existují! Co říkáte na tyto? Luxusní kalhoty „Madrid“ jsou z katalogu KLiNGEL. (Cena: 1799 Kč)

Ideální kalhoty pro silná lýtka a kotníky existují! Co říkáte na tyto? Luxusní kalhoty „Madrid“ jsou z katalogu KLiNGEL. (Cena: 1799 Kč)

I sukni si se širokými kotníky můžete dovolit v mini délce – zapovězená je ale délka midi!

Délka sukně nad kolen nebo ke kolenům sluší i ženám se silnějšími kotníky. Nemusíte je vždy schovávat. Stačí na ně neupoutávat zbytečně pozornost. Povolena je i délka těsně pod kolena a samozřejmě pak maxi dlouhé sukně, které silné kotníky i lýtka spolehlivě zakryjí látkou. Nikdy však nenoste midi délky sukní, tedy sukně v délce přes lýtka a už vůbec ne v kombinaci s nízkými nebo kotníčkovými botami.

Dlouhé sukně a šaty jsou k vašemu problému se širokými lýtky a silnými kotníky nejmilosrdnější. Váš problém dokonale ukryjí! Vlevo: Večerní šaty od Vogelsang z katalogu KLiNGEL (cena: 4499 Kč). Vpravo: Široká dlouhá skládaná sukně s elastickým pasem (cena: 2099 Kč).

Dlouhé sukně a šaty jsou k vašemu problému se širokými lýtky a silnými kotníky nejmilosrdnější. Váš problém dokonale ukryjí! Vlevo: Večerní šaty od Vogelsang z katalogu KLiNGEL (cena: 4499 Kč). Vpravo: Široká dlouhá skládaná sukně s elastickým pasem (cena: 2099 Kč).

A jaký střih sukně zvolit? Klasická pouzdrová sukně nic nepokazí. Sukně v A linii v délce nad kolena nebo těsně pod ně je rovněž dobrou volbou. Obě tyto sukně noste nejlépe s klasickými lodičkami.

K sukni noste tmavší punčocháče, které opticky zeštíhlují. Vyvarujte se těch lesklých, který naopak přidávají objem a poutají pozornost. Světlé lesklé punčochy, i punčocháče se vzory jsou pro vás naprostým tabu!

Pouzdrový střih sukně s klasickými uzavřenými lodičkami sluší i silným kotníkům či lýtkům. Délku volte nad kolena nebo těsně pod ně. Vlevo: Saténová sukně od Glööckler z kolekce KLiNGEL (cena 2699 Kč, nyní ve slevě). Vpravo: Džínová sukně v 5-kapsovém střih (cena: 899 Kč).

Pouzdrový střih sukně s klasickými uzavřenými lodičkami sluší i silným kotníkům či lýtkům. Délku volte nad kolena nebo těsně pod ně. Vlevo: Saténová sukně od Glööckler z kolekce KLiNGEL (cena 2699 Kč, nyní ve slevě). Vpravo: Džínová sukně v 5-kapsovém střih (cena: 899 Kč).

Na botech záleží!

Boty hrají v šatníku žen se silnějšími lýtky a kotníky velice důležitou roli. Pokud máte silné kotníky, nenoste nikdy lodičky a sandály s páskem přes kotník. Pásek deformuje i vzhled ideální nohy, natož té se silným kotníkem. Může se vám navíc také stát, že když vám během dne nohy trochu otečou, začne se vám pásek nevzhledně zařezávat do nohy.

Pokud máte ráda páskové boty, noste takové, které mají pásek nad patou nebo přes nárt. Přesto však je pro vás nejideálnější botou klasická uzavřená lodička na jemném ženském podpatku. Tlusté podpatky, klínové podpatky i platformy totiž kotníkům a lýtkům přidávají opticky nežádoucí mohutnost a dělají vaši postavu velkou a tlustou.

Společenské lodičky z kůže z katalogu KLiNGEL. (Cena: 2099 Kč).

Společenské lodičky z kůže z katalogu KLiNGEL. (Cena: 2099 Kč).

Zapomeňte na boty sahající po kotníky. Ke kratší sukni si je dovolit nemůžete, k dlouhé vypadají nevzhledně a postrádají jakoukoliv eleganci. Při výběru kozaček dbejte na to, aby vám kolem nártu a kotníku dobře padly a snažte se od těchto oblastí odlákat pozornost – třeba zdobením na boku chodidla nebo špičce.

Tabu pro silné kotníky

  • Nenoste capri kalhoty, legíny a přiléhavé džínsy.
  • Sukně v lady délce v kombinaci s nízkými botami.
  • Světlé lesklé punčochy.
  • Nenoste kotníčkové boty, pokud nesladíte barvu bot a punčoch.
  • Nekupujte si boty s páskem přes nárt, i když se vám zdají sebekrásnější. Když už, tak ať mají pásek pod kotníkem.
  • Nízké podpatky noste co nejméně.
  • Zbytečně nohy neposilujte, získají hrubší vzhledZdroj: kniha autorky Jitky Hrdličkové, Víte co na sebe? (vydalo OTTOVO NAKLADATELSTVÍ – CESTY.Praha, 2004)

Zdroj obrázků: KLiNGEL, katalog jaro/léto 2014

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail