Trápí vás citlivý močový měchýř a s ním spojený únik moči? Na inkontinenci funguje posilování pánevního dna cviky a extrakt z dýňových semínek.

My ženy máme svá tajemství, která si často sveřepě střežíme dokonce i pře svým lékařem. Jedním z největších tabu jsou problémy s močovým měchýřem. Ne pokud jde o záněty. Za ty se nestydíme a řešíme je. Horší už to je, pokud nás postihne inkontinence. Pod tímto slůvkem si představujeme svoji nedokonalost a cítíme staré. Přitom jde o problém obvyklejší, než by se na první pohled mohlo zdát. Inkontinenčí problémy postihují ženy i muže, ale náš ženy trápí o poznání více. Víte, že problémy s inkontinencí postihnou alespoň krátkodobě v průběhu života každou čtvrtou ženu? A to se bavíme jenom o oficiálně zmapovaných číslech. Mnoho žen tento svůj problém nikdy nepřiznalo a nepřizná. Zbytečně. Pomoc existuje. Na inkontinenci najdeme řešení v medicíně i v podobě přírodních doplňků stravy, které umí náš neposlušný měchýř opět zkrotit.

Citlivý močový měchýř a s ním spojená inkontinence je tabuizované téma. Přestože jím trpí každá čtvrtá žena, téměř o něm nemluvíme.

Citlivý močový měchýř a s ním spojená inkontinence je tabuizované téma. Přestože jím trpí každá čtvrtá žena, téměř o něm nemluvíme.

Proč nás trápí inkontinence?

Vzhledem k našim anatomickým předpokladům jsme jako ženy na inkontinenci náchylnější než muži. Citlivější na tento problém jsme i díky rizikovým faktorům, kterými jsou těhotenství a porod. Normálně si zajdeme „na malou“ v průměru osmkrát denně. Pokud se ale něco s našim tělem pokazí, stává se, že nám mimo to moč uniká i samovolně. Může jít o pár kapek, ale i o mnohem závažnější problém, kdy se nám vyprázdní samovolně celý měchýř. Existuje několik forem a příčin inkontinence. Tou nejčastější je stresová inkontinence, která nemá vlastně nic společného se stresem jako takovým, ale se zátěží. Proto se nazývá i zátěžová inkontinence.

Když vás díky inkontinenci přejde smích

Stresová inkontinence postihuje nejvíce žen. Většinou je příčinou porucha svěrače a slabost pánevního dna. Rizikovými faktory jejího vzniku jsou těžká fyzická aktivita, obezita, porod, selhávání některých orgánů, ale i věk. Často se nám pak stane, že se ze srdce zasmějeme a „ucvrnkneme“. Pokud se nám to stává častěji, třeba i při fyzické námaze, skákání, zakašlání nebo kýchnutí, je dobré začít svůj problém řešit. Nemusíte ale hned hledat řešení v medikamentech. Posilování pánevního dna dokáže zázraky. Stačí krátké a jednoduché každodenní cvičení, u kterého souběžně zatínáme svaly, jako když chceme zadržet moč. Svaly stahujeme a uvolňujeme po 10 vteřinách. Cvik opakujeme 10-krát po sobě. Posilování pánevních svalů pomocí stahů lze spojit do současného cvičení s jinými cviky, například ze standardním sedem-lehem.

Posilovat pánevní dno lze cviky i za pomoci bezolejnatého extraktu z dýňových semen štýrské dýně (lat. Cucurita pepo var. styriaca).

Posilovat pánevní dno lze cviky i za pomoci bezolejnatého extraktu z dýňových semen štýrské dýně (lat. Cucurita pepo var. styriaca).

Pánevní dno posilní výtažek z dýňových semínek

Dýňová semínka nejsou jen skvělým pamlskem. Pro své léčebna účinky se používala již v 17. století. Doporučovala se jako lék na záněty, infekce, proti bolesti hlavy a samozřejmě i jako řešení problémů s močovým ústrojím. Semena dýně obsahují vysoký podíl mastných kyselin, zejména kyselinu olejovou a bílkoviny. Jsou bohatá na vitamín E, jsou zásobárnou hořčíku, selenu a dalších bioaktivních látek. Právě mezi ně patří hydrofilní lignany, například enterodiol, které mají vliv na svaly pánevního dna a na svaly močového měchýře. Právě proto se při problémech s inkontinencí doporučuje užívat bezolejnatý extrakt z dýňových semen. Ten nezatěžuje tělo nadbytkem kalorií a ve dvou klinických studiích bylo prokázáno, že již po dvou týdnech každodenního užívání se inkontinence omezila o 60 %, po šesti týdnech dokonce o 80 %.

Extrakt z dýňových semen se doporučuje i u dalšího typu inkontinence, kterou jsem zatím nezmínila. Jedná se o hyperaktivní močový měchýř, což je takzvaná urgentní inkontinence. Způsobuje ji například nedostatek estrogenu, ale i vážné problémy, jakými jsou cystitida, ledvinové kameny, močové kameny, neurodegenerativní onemocnění, mrtvice nebo nádory na mozku.

Dýňové tablety jako pomocník na inkontinenci

Dýňové tablety pro ženu od Dr. Böhm jsou určeny pro ženy po porodu nebo v klimakteriu, ale i pro ženy trpící zátěžovou nebo stresovou inkontinencí spojenou s únikem moči při tělesné námaze, při smíchu, kýchnutí nebo kašli. Jsou vyrobeny ze semen dýně štýrské, doplněné sójový extrakt. Bezolejnatý extrakt z dýně neobsahuje fruktózu, laktózu, lepek ani kvasnice. Tablety na inkontinenci se doporučuje užívat 2x denně, ráno a večer. Po dvou týdnech užívání  je vhodné dávkování omezit na 1x denně, optimálně před spaním. Lze zůstat i u intenzivnějšího podávání. Tablety by se pro dosažení účinku měly podávat nejméně 3 měsíce.

Extrakt z dýňových semínek vám dodá více jistoty a sebevědomí. Avšak nezapomeňte, že účinné látky obsahují pouze vhodně připravené extrakty.

Extrakt z dýňových semínek vám dodá více jistoty a sebevědomí. Avšak nezapomeňte, že účinné látky obsahují pouze vhodně připravené extrakty.

Dr. Böhm Dýňové tablety pro ženu na citlivý močový měchýř jsou speciálním patentovaným extraktem, který v tabletě nabízí až 20tinásobnou koncentraci účinných látek ve srovnání s klasicky podávanými dýňovými semínky. Tablety jsou navíc obohaceny o cenné sójové izoflavony, přispívající celkově k zlepšení ženského zdraví.

Zdroj obrázků: FL, Dr. Böhm

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail