Vypadá to jako potřeštěná zábava, ale za měsícem, kdy se oslavuje pánská chlouba knír, je mnohem více. Pojďte s námi také oslavit Movember 2015!

Jak už jsem naznačil, Movember, což je parafráze na spojení slov moustache (z angl. knír) a november (z angl. listopad) rozhodně není jen o potřeštěné zábavě – kníračení, kdy se muži přestávají holit a nechávající si narůst knír a jejich drahé polovičky pobíhají s vystřiženým knírem z papíru nalepeným na špejli. Movember je celosvětová akce, která má upozornit na zdraví mužů a najít prostředky na financování až 1000 programů podpory mužského zdraví po celém světě. Stojí za ní Nadace Movember Foundation a jejím základním cílem je poskytnou delší, zdravější a šťastnější život nejen mužům. Za dobu existence hnutí a nadace se od roku 2003 podařilo vybrat téměř 13 miliard dolarů. Programy, které se z vybrané finanční částky financují, se zaměřuj především na výzkum a léčbu rakoviny varlat a rakoviny prostaty, ale také na zlepšování psychického zdraví mužů a civilizačního nešvaru, jež za mnoha nemocemi mužů stojí – na nedostatek pohybu.

Je tady Movember 2015 – měsíc, kdy rostou kníry a více než obvykle se myslí na mužské zdraví! Zapojte se v Česku do akce Movember a přispějte v boji proti rakovině prostaty, která je nejčastějším nádorovým onemocněním mužů.

Je tady Movember 2015 – měsíc, kdy rostou kníry a více než obvykle se myslí na mužské zdraví! Zapojte se v Česku do akce Movember a přispějte v boji proti rakovině prostaty, která je nejčastějším nádorovým onemocněním mužů.

Jak se slaví Movember?

Movember 2015: Nechte si narůst knír!

Symbolem Movembru se stal knír. Žádné vousy ani plnovous – knír nebo knírek! Vše začíná téměř rituálním holením a pak se na 30 dnů, kdy vám knír roste, stává mužský obličej v podstatě chodícím billboardem a reklamou na mužské zdraví. Na konci listopadu neboli Movembra jsou z odvážných a odhodlaných mužů parádní knírači a opět se kníry až rituálně odstraňují.

♥ TIP: Jaký knír vám bude slušet? Stáhněte si šablonu s typy knírů a vyzkoušejte to! Šablonu najdete v magazínu Vlasyaucesy.cz. >>

Slavte s námi měsíc Movember – svátek mužského zdraví a parádního kníru!

Slavte s námi měsíc Movember – svátek mužského zdraví a parádního kníru!

Movember 2015: Hýbejte se!

Nechat si narůst knír ale není jedinou aktivitou, na kterou se Movember soustřeďuje. Další výzvou, kterou ukrývá i název akce je MOVE. Takže se pojďte hýbat! Nemusíte si jít hned zaběhat maraton. Počítá se jakákoliv i drobnější pohybová aktivita. Seberte se s kolegy, kamarády, spolužáky, sousedy nebo s členy rodiny a jděte si zaběhat, zajezdit na kole, vyběhněte se psem nebo si zahrajte volejbal. K tomu můžete v rámci webu projektu Movember založit sbírku a také podpořit ducha Nadace Movember Foundation. Soutěžte jako jednotlivec i jako tým. A nemusíte být pouze Mo Bros – čili muži, ale také Mo Sistas, protože ani ženám není zdraví mužů kolem rozhodně lhostejné!

Movember 2015 v České republice – jak se zapojit?

  1. Registrujte se k akci Movember 2015.
  2. Akci Movember 2015 zahajte oholením dohladka a pak se 30 dnů neholte a nechte si narůst parádní knír!
  3. Ani jako ženy nemusíte být v akci pasivní. Jako Mo Sistas podpořte muže v jejich movembrových aktivitách! Nebo založte svoji sbírku pro muže na stránkách nadace.
  4. Dejte dohromady movembrový tým s kolegy či přáteli a jděte do toho spolu! Nový image firmy pro listopad je knírek a teambuldingy jsou vždy o pohybu!
  5. Běhejte, skákejte, plavejte, hrajte míčové hry, jezděte na kole, hrajte golf… Pohyb pomáhá čelit zdravotním problémům – fyzickým i psychickým! Své pohybové aktivity si zaznamenávejte a dejte o nich vědět na sociálních sítích i ostatní. Sledujte svoje pokroky!
  6. Foťte se s knírem! Nejen na konci listopadu, ale průběžně zaznamenávejte, jak vám roste knír. A svá selfíčka dávejte třeba na Facebook. Založte sbírku pro Movember a zapojte do ní své přátele.
Slavte Movember 2015 a vyfoťte svůj knír!

Slavte Movember 2015 a vyfoťte svůj knír!

Prostředky, které se z akce Movember v České republice získají, jsou v České republice a pro české muže také použity. Jsou přiděleny nadačnímu fondu Muži proti rakovině. Ten se specializuje na rakovinu prostaty, která tvoří až 16 % všech nádorových onemocnění a je nejčastějším zhoubným nádorem mužů. Od roku 2015 má NF MPR dokonce licenci na realizaci kampaně Movember. Podívejte se, kolik se v ČR vybralo prostředků za pomoci akce Movember a kam peníze směřovaly.

♥ TIP

Našli jste tento článek příliš pozdě a už si knír nestihnete nechat narůst? Nevadí! Knír si nechte na Movember 2016, ale MOVE filosofii – čili pohybe pro zdraví, přijměte za svou ještě dnes!

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail