Dalším problémem s postavou, který trápí i štíhlé ženy, bývají silné paže. Problém se objevuje především s věkem, kdy se na pažích nahromadí tuk, ochabnou nám svaly a kůže už není dostatečně pružná. Co s tím? Zejména nepodlehnout módě sporých topů a naopak, inspirovat se renesancí a třeba také obdobím Biedermeier a rukávům halenek dopřát trochu honosnosti a vzdušnosti tak, aby současně ukryly nedostatky našich paží. Vhodné oblečení vám rovnou doporučíme díky společnosti KLiNGEL, se kterou seriál o problémech s postavou připravujeme.

Na silné paže platí staré dobré – ukrýt! V plavkách se vám to sice nepovede, ale u jakéhokoliv jiného outfitu ano, pokud budete samozřejmě na svůj problém se silnějšími pažemi či ochablými svaly na rukou myslet a podle toho si správně vybírat oblečení. Móda je variabilní – o nic ochuzena být nemusíte. Pouze místo odhalených paží v tílkových střizích a topech volte slušivé splývavé rozšířené rukávy, krátký rukáv prodlužte až nad loket a k tomu přidejte pár triků, které od vašich paží odlákají pozornost. Samozřejmostí je, že ze šatníku vyřadíte veškeré na pažích upnuté modely.

Vlevo: Tunika z kolekce KLiNGEL z lehkého tričkového materiálu z bavlny s allover potiskem. (Cena: 549 Kč) Vpravo: Tričková tunika KLiNGEL ze splývavého materiálu s vyšívaným výstřihem a 3/4 rukávy. (Cena: 1199 Kč)

Vlevo: Tunika z kolekce KLiNGEL z lehkého tričkového materiálu z bavlny s allover potiskem. (Cena: 549 Kč) Vpravo: Tričková tunika KLiNGEL ze splývavého materiálu s vyšívaným výstřihem a 3/4 rukávy. (Cena: 1199 Kč)

Co patří do mého šatníku, když mám silnější paže? Najdete v omezování výhody!

Žádné takzvané čepicové rukávy do vašeho šatníku nepatří a nepomůžete si ani tílkovými topy či topy a šaty se špagetovými ramínky. Ani v létě vám nemusí být teplo, když zvolíte dlouhý rukáv. Stačí volit širší rukávy a vzdušné materiály. Budete vypadat exoticky, svůdně a nejspíš vám bude měně teplo, než když necháte paprsky žhnoucího letního slunce olizovat vaše paže. Platí zásada, že čím delší, vzdušnější a z tenčího materiálu budou rukávy vaší halenky, blůzky či trička, tím ideálněji schováte svůj problém se silnějšími pažemi. Stejné zásady platí i pro rukávy vašich šatů.

Chcete ukrýt silné paže pod sakem? Chyba!

Možná se vám ideálním maskovacím prostředkem silných paží zdá být sako, ale není to tak. Silnější paže se v něm obvykle prorýsují nebo začne vaše postava působit mohutněji. Asi bude pro vás překvapením, že ideální je naopak vesta. Samozřejmě v kombinaci s halenkou s volnějším delším rukávem, nebo s tričkem s alespoň po loket dlouhým či třičtvrťovým rukávem.

Vesta Paola z kolekce KLiNGEL s výstřihem do V a knoflíkovou légou. Bude ideální do mnoha outfitů a kombinací. Pořídit si ji můžete v mnoha barevných variacích. (Cena: 1199 Kč)

Vesta Paola z kolekce KLiNGEL s výstřihem do V a knoflíkovou légou. Bude ideální do mnoha outfitů a kombinací. Pořídit si ji můžete v mnoha barevných variacích. (Cena: 1199 Kč)

Co ještě přidat do svého šatníku? Tvarované manžety rukávů i zvonové rukávy vám budou slušet na šatech, halenkách i na tričku.

Odlákejte pozornost od silných paží!

Samozřejmostí je snažit se od silnějších paží odlákat pozornost a upoutat na sebe pozornost jinou částí těla, výrazným oblečením nebo třeba šperkem. Rozhodně se ale nedá spolehnout jenom na vyčnívající prsa ve velkém výstřihu. Třeba u svetříků, kde se často obtáhlejším rukávům nevyhneme, můžete pozornost odpoutat obřím širokým volným rolákem a také raglánovými rukávy, které jsou přišívány ne na konci ramene, ale šev jde od krku k podpaží.

Halenka Paola s náhrdelníkem odláká pozornost od silnějších paží. V nabídce KLiNGEL ji najdete v několika barvách. (Cena: 899 Kč)

Halenka Paola s náhrdelníkem odláká pozornost od silnějších paží. V nabídce KLiNGEL ji najdete v několika barvách. (Cena: 899 Kč)

Jako skvělé mimikry pro vaše silné paže poslouží také hra s drobnými vzory. Jemný tisk na rukávech udělá z vašich silných paží drobné. Jemné vzory totiž dokonale zmatou i módní predátory, kteří pak nedostatky vašich paží spolehlivě přehlédnou.

Pozornost umí odlákat nejen masivnější náhrdelníky a delší korále, šátek kolem krku pověšený přes halenku, ale také velké a zajímavé prsteny nebo dokonalá manikúra.

V kolekci KLiNGEL nechybí ani široká nabídka módních prstenů. Nebojte se těch výrazných. Jsou „in“.

V kolekci KLiNGEL nechybí ani široká nabídka módních prstenů. Nebojte se těch výrazných. Jsou „in“.

Tabu pro silné paže

  • Krátké „čepicové“ rukávy paže zaškcují.
  • Vyvarujte se silných materiálů.
  • Mohutně působí prošívané a nepoddajné kabátky.
  • Nenoste žeržejové roláky, které příliš obepínají.
  • Nemilosrdně zlikvidujte oblečení, které svírá paže.

Zdroj: kniha autorky Jitky Hrdličkové, Víte co na sebe? (vydalo OTTOVO NAKLADATELSTVÍ – CESTY.Praha, 2004)

Zdroj obrázků: KLiNGEL, katalog jaro/léto 2014

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail