Květinové síle propadla v kolekcích pro letošní léto celá světová návrhářská elita. Šaty jsou posety květinovými potisky i 3D aplikacemi květů. Květiny navíc neozdobily jenom dámskou módu, ale doslova nechaly rozkvést i pánský šatník. Sezóna léto 2014 rozhodně patří květinám!

Zatímco takové H&M, o jehož květinových vizích jsme před pár dny psali, bere květinové outfity trochu jako nadsázku, designeři již ve svých kolekcích někdy až podobně přehnané květinové kousky představili a již letos v létě je máme nosit. Nejde vyjmenovat všechny. Květiny skutečně rozkvetly na šatech, sukních, kalhotách, topech, halenkách a doplňcích mnoha značek a návrhářů. Představíme vám ale alespoň ty, které skutečně nelze přehlédnout.

Květinová móda pro léto 2014 z RTW kolekcí S/S 2014.

Květinová móda pro léto 2014 z RTW kolekcí S/S 2014.

FOTOGALERIE: Květinová móda z návrhářských kolekcí pro léto 2014

Módní značka Alberta Ferretti představila květiny v podobě bílých outfitů s pestrými květinovými výšivkami připomínajícími kroje. Kroje, nebo multivzorované šátky lidových oděvů, připomínají také kousky, kde květiny rozkvetly na černém základu tkaniny. S květinami si však Alberta Ferreti vyhrála i na krajce. Celokrajkové modely jsou celé z krajky ozdobené květinami.  U černé krajky pak něžně prosvítá pleť, která dává vzorům kontrast.

Móda plná květin – Alberta Ferretti, RTW SS 2014.

Móda plná květin – Alberta Ferretti, RTW SS 2014.

Christopher Kane představil květiny jako učebnici biologie. S návody a popisy. Pak v kontrastu k tomuto edukativnímu pojetí módy přidal outfity, kde květiny figurují pouze jako brože tvarující střih šatů. Ale graficky výrazně pojaté květiny se objevují v kolekci ještě jednou – na černých modelech ozvláštněnými obřími květinami v kombinaci s dost neobvyklým grafickým prvkem – se šipkou jako kazatelem.

Móda plná květin – Christopher Kane, RTW SS 2014.

Móda plná květin – Christopher Kane, RTW SS 2014.

Nádheru květin na letních večerních šatech a róbách si užijete v kolekci John Rocha. Květiny zde mají podobu 3D krajky, ale také celoplošných květinových potisků v úžasných pastelových odstínech. Květiny posely také celočerné, celobílé, ale také exkluzivní černo-zlaté dlouhé večerní šaty. Rocha opět předvedl, že nápady pro večerní módu zdaleka nejsou vyčerpány.

Móda plná květin – John Rocha, RTW SS 2014.

Móda plná květin – John Rocha, RTW SS 2014.

Královna potisků, původem Řekyně, Mary Katrantzou, použila květiny jako jedno ze dvou hlavních témat své letní RTW kolekce. Květinovými potisky zakvetly její romantické minišatičky zvláštních střihů s volánky a zvonkovitými sukýnkami. Ale květiny zkřížila i se svým druhým hlavním motivem  kolekce – s botou. Tištěný model detailů boty nakombinovala na několika motivech s květinovými potisky, které vypadají, jakoby z boty prosvítaly květované ponožky.

Móda plná květin – Mary Katrantzou, RTW SS 2014.

Móda plná květin – Mary Katrantzou, RTW SS 2014.

I značka Temperlay London letos do své kolekce vpustila krásu rozkvetlých anglických zahrad. Nejkrásnější šaty jsou ve fialových odstínech, někdy v odvážných kombinacích fialových květin a leopardích potisků. Úžasně vypadají brokátové květinové potisky, ale i šifonové 3D květiny, jimiž se na modelech vůbec nešetří.

Móda plná květin – Temperley London, RTW SS 2014.

Móda plná květin – Temperley London, RTW SS 2014.

Donatella Versace sice květiny nezvolila jako hlavní téma letní kolekce, ale právě květinové modely z kolekce vyčnívají. Květinové outfity vypadají, jako by se na tkaniny přenesly nejkrásnější květinová zátiší starých mistrů. V kolekci Versace pro letošní léto však květiny rozkvetly i decentněji. Na nádherných jednobarevných kompletech jako aplikace na rukávech.

Móda plná květin – Versace, RTW SS 2014.

Móda plná květin – Versace, RTW SS 2014.

Kolekce Miu Miu, která je další, jež se nadchla pro krásu květin, je spíše jarní než letní. Proto zde květiny dominují spíše na kabátcích a trenčkotech, než na letních kouscích. Ale letní květinové krásky najdete i tady – například na letních šatech, které jsou zakomponovány do naprosto úžasného outfitu.

Móda plná květin – Miu Miu, RTW SS 2014.

Móda plná květin – Miu Miu, RTW SS 2014.

Jestli máte motivy květin spojené s jemností a nostalgickou krásou, tak máte na ně stejný pohled, jako značka Nina Ricci. Ta představila své letní květinové oblečení v nádherných pastelových multipotiscích, ale také v úchvatné krajce, která je tak jemná, že máte pocit, že se vám při dotyku v rukou rozplyne. Květinky se objevují také na látce s výšivkou, kde jsou prostříhávané módní perforací.

Móda plná květin – Nina Ricci, RTW SS 2014.

Móda plná květin – Nina Ricci, RTW SS 2014.

Zdroj obrázků: kolekce návrhářů a firem, Style.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail