Opět ukážeme nožky, protože podzim 2014 dává před midi opět přednost mini. Krátké minisukně jsou nejen módnější, ale na podzim také praktičtější – nevěříte?

Minisukně opět přichází a kde kdo by se mohl divit, proč s příchodem chladnějších dnů a sychravého počasí na podzim opět midi sukně nahradí mini. Není to jen o módním trendu, ale také o tom, že mini je prostě na podzim praktičtější. Znáte to přece. Všude samá louže a mnohé z nás se umí za deště ostříkat až po zadek. Krátká sukně je pro tento případ mnohem praktičtější. Jako „nárazník“ poslouží punčocháče, se kterých se snadno setře klidně i bláto. Navíc krátké sukně se mnohem lépe kombinují s podzimním šatníkem.

Minisukně pro podzim 2014 vyniknou i v jednoduchých outfitech. Zleva mini sukně Saint Laurent, House of Holland, Christopher Kane a Miu Miu.

Minisukně pro podzim 2014 vyniknou i v jednoduchých outfitech. Zleva mini sukně Saint Laurent, House of Holland, Christopher Kane a Miu Miu.

Zatímco v midisukni kombinované s trenčkotem byste nemusela vypadat zrovna nejlépe, v mini, které trenčkot nebo tříčvrťový podzimní kabátek celé nebo částečně překryje, budete vypadat dobře vždy. Pokud je minisukně schovaná pod kabátem či bundou celá, nemusíte se trápit ani s tím, jestli se k sobě sukně a kabát barevně zcela hodí. Kdo má na to, aby měl ke každé sukni ten správný kabát? Ve snaze být vždy sladěná pak propadáme nákupům nekreativních a nudných kousků a vyhýbáme se čemukoliv vzorovanému nebo barevnějšímu – a to je přece škoda.

FOTOGALERIE: Minisukně – podzim 2014

Minisukně mají na podzim také další výhodu. Můžete sáhnout po módních zdobených punčocháčích a užít si tak ještě více módy. U delších sukní by vzorované punčocháče nejenže nevynikly, ale dokonce by s nimi nevypadaly vůbec dobře a většinou je jim lepší se vyhnout.

Módní vzorované punčocháče z luxusní kolekce značky Wolford.

Módní vzorované punčocháče z luxusní kolekce značky Wolford.

Módní vzorované punčocháče z luxusní kolekce značky Wolford.

Módní vzorované punčocháče z luxusní kolekce značky Wolford.

V neposlední řadě jsou krátké sukně mnohem snadněji kombinovatelné také s podzimní obuví. Z botníku vytáhneme kotníkové boty, uzavřené polobotky nebo pořád módní oxfordky v pánském stylu. Ale zkuste je obout k midi a zjistíte, že tudy cesta nevede. Vaše silueta zestárne, vůbec nevypadá cool a pokud si nechcete zkazit celý den, raději se z podobného outfitu rychle vysvlečte. Nebo přesněji, rychle si převlečte sukni. A řešením je právě mini sukně. Pár centimetrů délky sukně stačí k tomu, abyste opět vypadala dobře.

Boty z nové kolekce obuvi CCC pro podzim a zimu 2014 v kombinaci s minisukní. S delší sukní by jim to příliš nesvědčilo.

Boty z nové kolekce obuvi CCC pro podzim a zimu 2014 v kombinaci s minisukní. S delší sukní by jim to příliš nesvědčilo.

Minisukně pro podzim 2014 – trendy a střihy, které musíte mít

Podzimní módní trendy nepřichází se žádnými extrémními mini střihy. Krátké sukně mají dva základní střihy. Pouzdrový a A střih. Stylově se vrací k inspiraci 60.léty minulého století, ale také k futuristickým vizím, což však s touto dobou sci-fi a začátků létání do vesmíru úzce souvisí. Takže retro a futurismus jsou si mnohem blíže, než by se na první pohled mohlo zdát.

Pouzdrový střih minisukně Stella McCartney zdobí letos extra módní zipy. Sukně Dolce&Gabbana je typickým příkladem jednoduché A sukně, tentokrát s tvídu, který kontrastuje s krajkovým tričkem.

Pouzdrový střih minisukně Stella McCartney zdobí letos extra módní zipy. Sukně Dolce&Gabbana je typickým příkladem jednoduché A sukně, tentokrát s tvídu, který kontrastuje s krajkovým tričkem.

Minisukně jsou v této sezóně vše, jen ne nudné. Tím chci naznačit, že atraktivní materiály s 3D efekty, různými výšivkami, netradičními vzory a doplňky jsou přesně tím, co podzim 2014 minisukním přináší nové. Takhle výrazně zdobené sukně už příliš dalších výrazných kousků či doplňků do outfitu nepotřebují. Stačí prostý svetřík nebo roláček, obyčejná bílá halenka nebo jednoduché triko s dlouhým rukávem: Boty také nepotřebují extra podpatky či dekory. Naopak. Abychom se vyhnuly poněkud vulgárnímu vzhledu s mini a vysokými jehlami, je dobré volit nižší podpatky v mokasínovém nebo pánském stylu. Právě v této kombinaci budete vypadat nejlépe. Ale samozřejmě – výjimky potvrzují pravidlo – a povolené rozhodně jsou!

FOTOGALERIE: Trochu mini inspirace z přehlídkových mol

Žádné mini po čtyřicítce a nad 60 kilo – blbost!

Možná jsem s tím měla začít, ale přesto doufám, že ty mezi námi, které už mají na krku čtyřicítku anebo nejsou zrovna štíhlé jako proutek, nevzdaly článek o minisukních hned pro přečtení titulku tohoto článku. Protože ani „my“ se nemáme čeho bát. Čtyřicítka neznamená, že máme vypadat na šedesát! A to pozor, dnešní šedesátnice jsou mnohdy šťabajzny, že jim mohou závidět i dvacítky. I nad čtyřicet si minidovolit můžete! Délka sukně nad kolena není jen pro teenagery. Delší sukně vždy působí usedleji a nejhorší jsou právě délky přes kolena nebo divné midi přes lýtka. Nemusíte se samozřejmě oblékat jako přezrálá „slečna z ulice“. Chce to eleganci bez vulgarit, přemíry šperků a nevhodných bot, ale minisukně jsou tady pro každý věk!

A s kily navíc nemají minisukně také žádný problém. To že nemáte nohy jako laň? No a co? Vždy lepší to přiznat, než se je snažit nevhodně ukrýt do dlouhé sukně nebo kalhot a vypadat pak jako valící se sněhulák. Každá z nás si s postavou užívá své a věřte, že ani ty hubené to nemusí mít vždy lehké. Znáte  tu posměšnou říkanku: „Ty máš nožky jako srnka – tenké a chlupaté!“ Takže za co se stydět, když je máme trochu více k nakousnutí?

Zdroj obrázků: sukně designérů a značek, Net-a-porter, Wolford

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail