I když slýcháme spíše o problémech těch, kterým příroda prsa nenadělila, i my ženy s větším poprsím nemáme vždy na růžích ustláno. Bujné poprsí, kterým nás příroda obdařila, nemusí být vždy jen magnetem pro mužské oči, ale také zdrojem problémů při našem oblékání. Co si s velkými prsy můžeme dovolit vzít na sebe? Rozhodně nestačí jen dobrá podprsenka i když ta by měla být samozřejmostí. Další pravidla pro fazónu našeho oblečení si představíme v prvním z dílů našeho seriálu Fazóna – oblečení pro každou postavu! V článku najdete nejen obecné rady, ale i odkazy na konkrétní kousky, kterými si můžete obohatit svůj šatník! Seriál je vytvořen ve spolupráci se zásilkovým módním domem KLiNGEL.

I když na nás pokud jde o prsa příroda nešetřila, nemáme vždy vyhráno jen proto, že máme co v halence či tričku předvést! Velká prsa potřebují dodat tvar, k čemuž nám obvykle dopomůže kvalitní podprsenka v správné velikosti. Avšak to rozhodně nestačí, protože i jen nesprávně zvolené šperky či střih mohou naše přednosti otočit zcela proti nám! Prsa navíc nechceme „vystavovat“ vulgárně, ale rafinovaně a svůdně. Takže vše vsadit pouze na velký výstřih není řešením. Také ne každá z nás preferuje, aby se jí muži místo do očí koukaly do výstřihu. Takže co na sebe, když máme velká prsa?

Dobře zvolená podprsenka je základ a měla by být samozřejmostí. V kolekci KLiNGEL najdete mimo jiné podprsenku Harmony vyztuženou kosticemi s krajkovým zdobením dekoltu. Bočné tyčinky a kostice zajišťují dostatečnou podporu pro vaše prsa. (Cena: 899 Kč)

Dobře zvolená podprsenka je základ a měla by být samozřejmostí. V kolekci KLiNGEL najdete mimo jiné podprsenku Harmony vyztuženou kosticemi s krajkovým zdobením dekoltu. Bočné tyčinky a kostice zajišťují dostatečnou podporu pro vaše prsa. (Cena: 899 Kč)

V jednoduchosti je krása

Tento starý známý fakt bychom pokud máme větší poprsí měly rozhodně aplikovat na vrchní díly našeho oblečení – to jest na vše, co nosíme od krku až po pas. Na halenky, košile, trička či topy. Základem je nechat vyniknout poprsí a nedeformovat jej zbytečně masivním řasením či nadbytečnými a nevhodně zvolenými vzory.

KLiNGEL nabízí tričko v mixu viskózy. Výstřih je lemovaný ozdobnými kamínky. Střih trička lichotí postavě a přitom je velice jednoduchý – ve stylu: v jednoduchosti je krása. (Cena: od 990 Kč)

KLiNGEL nabízí tričko v mixu viskózy. Výstřih je lemovaný ozdobnými kamínky. Střih trička lichotí postavě a přitom je velice jednoduchý – ve stylu: v jednoduchosti je krása. (Cena: od 990 Kč)

Dalším módním tipem pro postavu s většími prsy je KLiNGEL tričko s výstřihem do V a s polovičními rukávy. Výstřih je sice s řasením, ale jen s mírným. To můžete navíc přizpůsobit svým potřebám pomocí šňůrky. Přední část je jednobarevná, pouze se zvířecími vzory na lemování a rukávech, záda jsou zebřím vzorem potištěná celá (Cena: od 1269 Kč)

Dalším módním tipem pro postavu s většími prsy je KLiNGEL tričko s výstřihem do V a s polovičními rukávy. Výstřih je sice s řasením, ale jen s mírným. To můžete navíc přizpůsobit svým potřebám pomocí šňůrky. Přední část je jednobarevná, pouze se zvířecími vzory na lemování a rukávech, záda jsou zebřím vzorem potištěná celá (Cena: od 1269 Kč)

Velkým prsům sluší hlubší výstřih

Rozhodně zapomeňte na uzavřené výstřihy a na saka či halenky zapínané od krku. Košili rozepněte na dva až tři knoflíčky, stojáčky a roláky rychle vypuďte ze svého šatníku. Tyto prvky fazóny navozují optický pocit, že nám prsa visí až po břicho. Podobných prohřešků se v oblékání často dopouští například Christina Hendricks, hvězda seriálu Mad Men, která patří mezi ženy krev a mléko – s vnadnými křivkami a také pěkným velkým poprsím. My teď už víme, kterým jejím chybám se máme vyhnout!

Sako KLiNGEL s fazónkovým límcem a krajkovanou vsadkou ve výši pasu se hodí i pro postavu s větším poprsím. Na krajce se vyjímá prošívaná ripsová stužka s malou mašlí na přední části. Perfektně sedne díky princezovému šití na přední a zadní části. Zapínání je decentní díky zapracovaným háčkům. (Cena: od 3599 Kč)

Sako KLiNGEL s fazónkovým límcem a krajkovanou vsadkou ve výši pasu se hodí i pro postavu s větším poprsím. Na krajce se vyjímá prošívaná ripsová stužka s malou mašlí na přední části. Perfektně sedne díky princezovému šití na přední a zadní části. Zapínání je decentní díky zapracovaným háčkům. (Cena: od 3599 Kč)

Vsaďte na matné nebo tmavé barvy!

Podobně negativní efekt vytváří také lesklé materiály živůtků. Těm se raději vyvarujme a to i u večerní módy. I tady se najde jiné řešení, než prvoplánově slavnostní lesk. Radějivsaďme na dobře tvarovaný korzetový střih, který je naopak pro větší poprsí ideálním.Vrchní díl našeho oblečení by měl být matný, hladký, bez pletených plastických vzorů a bez žebrování.

Sako KLiNGEL s fazónkovým límcem má výstřih lichotící větším prsům. Živůtková část je matná – v tomto případě je sice lesk aplikován, ale jen na rukávech. Což není na závadu – pravě naopak! Vídeňské šití na přední části a lemované kapsy s klopou vypadají velice efektně. Rukávy zdobí s flitry. Zapínání je na knoflíky. Lze jej prát v pračce. (Cena: od 1799 Kč)

Sako KLiNGEL s fazónkovým límcem má výstřih lichotící větším prsům. Živůtková část je matná – v tomto případě je sice lesk aplikován, ale jen na rukávech. Což není na závadu – pravě naopak! Vídeňské šití na přední části a lemované kapsy s klopou vypadají velice efektně. Rukávy zdobí s flitry. Zapínání je na knoflíky. Lze jej prát v pračce. (Cena: od 1799 Kč)

Pulovr KLiNGEL s výraznými Colour-Block kontrasty je z hladké pleteniny – vhodné pro větší prsa i nošení na jaře a v létě. Střih tvaruje postavu. (Cena: od 599 Kč)

Pulovr KLiNGEL s výraznými Colour-Block kontrasty je z hladké pleteniny – vhodné pro větší prsa i nošení na jaře a v létě. Střih tvaruje postavu. (Cena: od 599 Kč)

Hluboký výstřih je slušivé kombinovat se zavinovacími střihy

Zavinovací střihy s V výstřihem jsou další fazónou, která postavě s vnadnějšími prsy sluší. Platí to pro topy i šaty. Optimální je zvolit zavinovací střih s velmi hlubokým výstřihem, ale ještě doplněn barevnou kontrastní vsadkou mezi prsy. Zatímco topy volte raději tmavší a jednobarevné, u šatů se můžete odvázat a jít také do vzorů.

Jersey šaty KLiNGEL v zavinovacím provedení mají celoplošný potisk. Malé řasení na přední části hezky tvaruje postavu a sluší i většímu poprsí. (Cena: od 2999 Kč)

Jersey šaty KLiNGEL v zavinovacím provedení mají celoplošný potisk. Malé řasení na přední části hezky tvaruje postavu a sluší i většímu poprsí. (Cena: od 2999 Kč)

Velkým prsům sluší také twinsety. Mohou být kombinované se svetříkem s V výstřihem nebo s vestou. Pokud je výstřih vrchní části twinsetu kulatý, noste jej vždy rozepnutý.

Šaty KLiNGEL v zavinovacím vzhledu s výstřihem do V a bočním řasením mají slušivý tvarující střih. (Cena: 1199 Kč)

Šaty KLiNGEL v zavinovacím vzhledu s výstřihem do V a bočním řasením mají slušivý tvarující střih. (Cena: 1199 Kč)

Pravidla dokonalé fazóny pro postavu s většími prsy

Podstatou dokonale padnoucí fazóny pro větší prsa je optické prodloužení vrchního dílu. Halenky i trička bychom měly nosit přes sukni či kalhoty. Ideální je vypasovaný prodloužený střih živůtku, který naše prsa vytvaruje a opticky posadí výš. Ideální je pak kombinace s bokovými sukněmi či kalhotami, samozřejmě jen v případě, že si je vzhledem ke své postavě můžeme dovolit. Pokud nám v nošení bokových střihů nebrání větší bříško ale jen kratší nohy, vše vyřeší vyšší podpatky. K optickému prodloužení vrchního dílu pomáhají také svislé a šikmé detaily. Jak už jsem zmiňovala dříve, lepší je také voli tmavší barvy živůtku. Vždy tmavší vrchní díl a světlejší spodní. Anebo tmavší oba díly.

Tunika KLiNGEL – Laura Kent s krajkou ve výstřihu, na rukávech a spodní části. Má poloviční rukávy a přiléhavý střih. Je lehce transparentní. (Cena: od 1190 Kč)

Tunika KLiNGEL – Laura Kent s krajkou ve výstřihu, na rukávech a spodní části. Má poloviční rukávy a přiléhavý střih. Je lehce transparentní. (Cena: od 1190 Kč)

Tunika KLiNGEL v petrolejové a malinové barvě se dokonale hodí k větším prsům a skvěle doplní váš outfit s džínsy. (Cena od: 1190 Kč)

Tunika KLiNGEL v petrolejové a malinové barvě se dokonale hodí k větším prsům a skvěle doplní váš outfit s džínsy. (Cena od: 1190 Kč)

Svá pravidla pro velká prsa mají i šperky a další módní doplňky

Pásek by měl být pro použití do outfitu pro postavu s většími prsy jemnější a tenčí, posazený níž než na pasu. Slušet vám budou různé řetízkové pásky ležérně padající přes boky. Vysoko posazený široký pásek blízko k prsům je pro ženy s velkým poprsím tabu! U šperků je důležité myslet především na správnou délku náhrdelníku. Dlouhé do našeho šatníku nepatří – sluší nám střední délka. Optimální je, když náhrdelník kopíruje tvar našeho výstřihu a končí tři až čtyři centimetry nad ním.

Sova jako motiv je jedním z módních trendů letošní roku. KLiNGEL ji nabízí také na módním náhrdelníku. Jeho délku si můžete uzpůsobit tak, aby byla ideální právě pro váš výstřih. Umožňuje prodloužení až o 8 cm. (Cena: 519 Kč)

Sova jako motiv je jedním z módních trendů letošní roku. KLiNGEL ji nabízí také na módním náhrdelníku. Jeho délku si můžete uzpůsobit tak, aby byla ideální právě pro váš výstřih. Umožňuje prodloužení až o 8 cm. (Cena: 519 Kč)

Dlouhý náhrdelník s futuristickým srdíčkovým přívěškem z pryskyřice dokonale doplní V výstřih vašeho topu nebo šatů.

Dlouhý náhrdelník s futuristickým srdíčkovým přívěškem z pryskyřice dokonale doplní V výstřih vašeho topu nebo šatů.

Tabu pro velká prsa

 • Saka a halenky nikdy nezapínejte až ke krku!
 • Škodí vám uzavřený výstřih.
 • Vyvarujte se hrubě pletených svetrů s různými plastickými vzory a copy.
 • Vyhněte se žebrovaným rolákům, které způsobují, že vaše poprsí vypadá jako by rostlo přímo z krku.
 • Rozšiřují vás vododrovné pruhy, velké kostky, volány, sámky a různé náběry.
 • Navždy zapomeňte na kapsy a patky umístěné přímo na prsou.
 • Vyvarujte se tvrdých látek v horní polovině těla.
 • Živůtek rozšiřují lesklé materiály.
 • Nesluší vám střihy přestřižené pod prsy.
 • Nenoste pásek umístěný v pase, zejména se širokou sponou.
 • Škodí vám příliš dlouhé náhrdelníky.
 • Zkontrolujte si podprsenku – pokud vidíte pod oděvem rýsující se krajku či lemování, vyměňte ji!
 • Nikdy si neberte sodní prádlo tmavší než šaty, které budete mít na sobě.

Zdroj: kniha autorky Jitky Hrdličkové, Víte co na sebe? (vydalo OTTOVO NAKLADATELSTVÍ – CESTY.Praha, 2004)

 

Zdroj obrázků: KLiNGEL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail