Svatební šaty od těch nejluxusnějších krejčích a módních designérů mohou být dokonalou inspirací pro luxusní svatební šaty. Ušít se dají i levněji!

Luxusní kolekce z Haute Couture přehlídek přinesou vždy také velkou inspiraci pro svatební šaty. Luxusní svatební šaty jako součást kolekce, a mnohdy nejen jedny, ale hned několik, jsou u mnoha módních domů považovány za samozřejmou součást módní přehlídky. Ty nejluxusnější svatební šaty, s vysokým podílem ruční práce, se představují dvakrát v roce na Haute Couture módních přehlídkách. Pár vyvolených představuje nádheru, po které zatouží každá z nás, či už máme svatbu na spadnutí, za sebou, nebo se třeba vdávat ani neplánujeme. Svatební šaty jsou prostě to, do čeho se touží obléct téměř každá z nás. Tentokrát se na Haute Couture představili svatební šaty pro podzim 2014. Rozhodně ale tak rychle z módy nevyjdou! Pojďte se podívat na velkou fotogalerie, kde vám ukážeme 90 couture modelů luxusních svatebních šatů.

FOTOGALERIE: Luxusní svatební šaty z Haute Couture pro podzim 2014

12...4

Luxusní svatební šaty někdy jako svatební ani nebyly myšleny!

U tak luxusní módy, jako je Haute Couture si jako svatební dokážeme snadno představit mnoho modelů, i když primárně jako svatební šatynavrženy nebyly. Dlouhé večerní šaty, navíc pokud jsou bílé nebo pastelové, se zaměnit za svatební šaty dají téměř kdykoliv. U takových návrhářů, jakými jsou Elie Saab nebo Giambattista Valli je to naprosto běžné. A přesto ani skutečný model svatebních šatů v jejich kolekci nikdy nechybí. U jiných zas často svatební šaty vypadají tak extravagantně, že si možná na první pohled ani neuvědomme, že nejde jen o bílý kostýmek, ale například o bílý svatební kostým v provedení Maison Martin Margiela. Pak jsou módní domy, jako je Christian Dior, které myšlenku představovat na Haute Couture svatební šaty zavrhly. Ale když se podíváte na historizující šaty z posledního Haute Couture, klidně by se opět jako svatební šaty obléct daly. Také různé zlaté a stříbrné šaty, nebo dlouhé večerní šaty v jiných metalických odstínech, dobře poslouží jako nekonformní a exkluzivní luxusní svatební šaty. Záleží jen na vás, nakolik se chcete odklonit od tradice, nebo raději zůstat u bílé klasiky. Ale bát se nemusíte ani jí, luxusní svatební šaty v bílé na Haute Couture nechyběly a určitě objevíte i ty pravé pro vás.

Luxusní svatební šaty jako inspirace z Haute Couture (Couture kolekce pro podzim 2014).

Luxusní svatební šaty jako inspirace z Haute Couture (Couture kolekce pro podzim 2014).

Netradiční svatební šaty z Haute Couture Fall 2014

Pokud hledáte netradiční svatební šaty, které splní rovněž váš požadavek být luxusními svatební šaty rozhodně nepřehlédněte tyto:

  • Luxusní svatební šaty Ralph Russo – mají mistrně provedené zdobení, zajímavé střihy a předvedly úžasnou práci s krajkou.
  • Krátké svatební šaty zdobené perlami od Alexander Vauthier – jsou to nádherné moderní mini svatební šaty pro každého, kdo nenávidí „svatební šlehačku“.
  • Svatební šaty Alexis Mabille se zajímavým použitím pánských prvků šatníků.
  •   Luxusní svatební šaty Valentino v jednoduchém střihu, ale s bohatými stříbrno-zlatými aplikacemi.
  • Svatební šaty pro těhotné od Chanel.
  • Extravagantní svatební šaty Giambattista Valli, kde návrhář kombinuje pyžamový vrchní díl a luxusní sukni. Barevné svatební šaty ze stejné kolekce od Valliho si hrají se stejnou nadsázkou.
  • Zlaté svatební šaty Valentino z nádherné průhledné krajky těsně obepínající tělo.
  • Luxusní svatební šaty Jean Paul Gaultier s andělskými křídly a z pro svatbu netradičního úpletu.
  • Úžasné luxusní svatební šaty v černo-čeveném provedení s puntíky od Armani Privé.
  • Červené svatební šaty, rovněž od Armani Privé, které opět zdobí puntíky, tentokrát ve stejné barvě.

Zdroj obrázků: Haute Couture Fall 2014, Style.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail