Liposukce není náhrada hubnutí, výsledky však má vynikající

Chcete zhubnout? Nemyslete si, že zhubnete díky odsátí tuku, tedy odborně liposukci. Avšak váš vzhled liposukce vylepšit umí, i vás zbavit nechtěných faldíků. Těch, kterých jste se nezbavili ani zdravějším životním stylem, vhodnou dlouhodobou dietou či pohybem.

S nevzhlednými tukovými polštářky mohou bojovat i lidé, kteří netrpí obezitou. Ta obecně potřebuje specialistu, dietologa. Estetická chirurgie však může následně vyřešit to, co nezvládla ani dlouhodobější dieta, či změna životního stylu spolu s cvičením.

Naše tělo, a je jedno jestli ženské nebo mužské, v některých oblastech nerado hubne. Ženy třeba přes jinak normální, či dokonce štíhlou postavu, mohou bojovat s tukovými polštářky na hýždích, na vnitřní straně stehen, někdy nám vzniknou boule nad koleny, případně podbradek. Nevzhledně se může hromadit tuk i nad pooperační jizvou po císařském řezu. Též však jinde v nadbřišku. A právě tady své schopnosti nabízí estetická medicína, která nás je těchto ničitelů dokonalé postavy schopna zbavit díky odsátí tuku, tedy liposukci. Jde tedy o formování postavy, ne primárně o hubnutí.

Liposukce není náhradou redukční diety. Skvěle však funguje pro formování postavy.
Liposukce není náhradou redukční diety. Skvěle však funguje pro formování postavy.

Má liposukce trvalé výsledky?

Určité má, ale… Za tím „ale“ se neskrývají výmluvy, ale fakta o tukových buňkách. V dospělosti máme již kompletně vytvořeny tukové buňky a další nám nenarostou. Ty, které máme, však mohou zvětšovat svůj objem. Takže i když si velkou část tukových buněk necháme odstát, ty, co nám zůstanou, nás mohou pozlobit. Proto je důležité po liposukci dodržovat zásady zdravého životního stylu. Týkají se stravování i pohybu. Navíc kvůli odsátí tuku pouze v některých partiích by následně při větším nárůstu hmotnosti mohlo dojít k deformitám těla. Ale liposukcí upravené tělo, jež se bude více blížit dokonalosti, nebo jej dokonce budeme za dokonalé pokládat, je velkou motivací k tomu, abychom se více snažili si jej v tomto stavu udržet.

Liposukce umí vylepšit celou řadu tělesných partií

Liposukci si nejčastěji spojujeme s odsátím tuku v břišních partiích. Liposukce břicha bývá častou s dalším současně dělaným zákrokem, s abdominoplastikou. Při ní se rekonstruují rozestouplé břišní svaly (například po porodu), nebo se zpevňuje uvolněná kůže po hubnutí.

Tuk se odsává i v oblasti pasu a odstraňuje se vyklenutí nad hýžděmi. U žen se tuk odsává po celém boku trupu až do výšky pod podprsenkou. V těchto případech jde o liposkci boků.

Díly liposukci můžeme mít i hezčí nohy. Liposukce stehen, hýždí, kolen a lýtek dokáže odsát tukovou tkáň v místech, kde se nám ji nepodařilo odstranit dietou ani cvičením. Častý je zákrok na vnitřní straně stehen a taktéž je zájem nechat si odstranit tukové valy nad koleny.

Podívejte se, které partie těla lze formovat liposukcí.
Podívejte se, které partie těla lze formovat liposukcí.

Zbavit se lze za pomoci liposukce i podbradku. V této části se nehubne automaticky a cvičení příliš nepomáhá. Přitom dvojitá brada deformuje tvar našeho obličeje a zkracuje krk. Vizuálně nás liposukce podbradku omladí i zeštíhlí.

Co ještě lze řešit liposukcí? Liposukce dokáže formovat všechny partie těla, kde se hromadí tukové buňky. Mohou to být i paže, nebo Venušin pahorek. Věděli jste, že liposukcí lze dokonce úspěšně a trvale vyřešit problémy s nadměrným pocením?

Vše, co byste měli vědět o liposukci a péči po zákroku

Liposukci by mělo především předcházet dostatečné zhubnutí. Tvarování postavy, jak již jsme zmínili, není náhrada vhodné redukční diety. Podle rozsahu plánovaného zákroku se liposukce dělá za lokálního umrtvení, ale i v celkové narkóze. Tyto kompletnější zákroky pak nejsou jiné než operace. Je nutné předoperační vyšetření a po provedení zákroku je potřebná hospitalizace jeden až dva dny.

Ne každý ví, že liposukce je vhodná zejména v mladším věku, dokud je pokožka dostatečně pružnou. Díky tomu nevzniknou nerovnosti a výsledek zákroku nekazí nadbytečná kůže. Řešit však lze i tento problém, a to díky laserem asistované liposukci.

Aby byl efekt po liposukci skutečně perfektní, dodržujte veškeré pokyny lékaře o tom, jak se po ní chovat. Důležité je dostatečně dlouhé nošení kompresního prádla, a to i v noci. Právě disciplína v této oblasti zabrání nevzhledným deformita po zákroku. Později jsou vhodné i masáže.

Odsátí tuku se dělá jak při lokálním znecitlivění, tak pod narkózou. Vždy podle celkového rozsahu zákroku.
Odsátí tuku se dělá jak při lokálním znecitlivění, tak pod narkózou. Vždy podle celkového rozsahu zákroku.

Zákrok liposukce lze absolvovat jen v perfektním zdravotním stavu, a to zejména ten rozsáhlý v celkové narkóze. Máte však možnost liposukci absolvovat i jako sérii drobnějších zákroků při lokální anestezii. Zákroky lze opakovat zhruba po šesti měsících.

Liposukci provádí Perfect Clinic. Své pobočky má v Praze, v Brně a v Liberci. Ambulantně se provází ve všech pobočkách, pod narkózou v Praze. Na klinice se provádí tumescentní vibrační liposukce.

Zdroj informací: Webové stránky kliniky Perfect Clinic – www.perfectclinic.cz.