Rozhodli jste se konečně něco dělat se svými tukovými polštářky? Pokud jste váhali až do čtyřiceti, je pro vás ideálním řešením liposukce laserem
Rozhodli jste se konečně něco dělat se svými tukovými polštářky? Pokud jste váhali až do čtyřiceti, je pro vás ideálním řešením liposukce laserem.

Liposukce laserem je ideální po čtyřicítce

Rozhodli jste se konečně něco dělat se svými tukovými polštářky? Pokud jste váhali až do čtyřiceti, je pro vás ideálním řešením liposukce laserem.

O liposukci toho už dost víme. Avšak málokdo ví, že po čtyřicítce už klasická liposukce příliš vhodnou není. Jakmile začne totiž pokožka ztrácet přirozenou elasticitu, hrozí po odstátí tukových partií povislá kůže. Pak už pomáhá pouze invazivní plastická chirurgie, která přebytečnou kůži odstraní. Přitom právě věk nad čtyřicet bývá tím, kdy cítíme větší potřebu s našim tělem něco udělat – omladit jej, zastavit ještě alespoň na chvíli čas, či se téměř nostalgicky pokusit vrátit k našim ideálním mírám z mladších let. Řešení ale existuje. Tím je liposukce laserem. Laserová liposukce je vhodná pro ženy i muže mezi 40 a 50 lety. Je šetrnější ke kůži a i u ní dochází k trvalému odstranění tukových buněk. Nabízí však navíc další benefity.

Laserová liposukce umí trvale odstranit tukové buňky i v případě, že naše pokožka ztratila věkem již na své elasticitě a u klasické liposukce by nám hrozilo vytváření nevzhledných partií s povislou kůží.
Laserová liposukce umí trvale odstranit tukové buňky i v případě, že naše pokožka ztratila věkem již na své elasticitě a u klasické liposukce by nám hrozilo vytváření nevzhledných partií s povislou kůží.

Liposukce laserem nejenže odsaje tuk, ale i vypne pokožku

V mladším věku je naše pokožka elastičtější. Zejména po čtyřicítce však dochází k razantnímu úbytku její elasticity a tím i k horším výsledkům při klasické liposukci, kdy už se pokožka neumí sama vrátit do původní podoby. Pomoci jí lze ale použitím laseru. Takzvaná laserová tumescentní liposukce využívá všechny výhody klasické liposukce a k nim přidává ještě skvělé možnosti laserové technologie. Liposukce laserem odstraní trvale tukové buňky a současně za pomoci laseru vypne pokožku. Laserový paprsek totiž dokáže fixovat kůži a podkoží ke spodním vrstvám. Tím zůstává pokožka i při odebrání tukových vrstev vypnutější a nehrozí vznik nevzhledných nerovností. Znatelný rozdíl je poznat především při liposukci starších klientů estetických klinik, kde je retrakce, čili stažení a vyhlazení kůže, po provedené liposukci nutností.

Kdy nám laserová tumescentní liposukce pomůže ke kráse?

Liposukce laserem je vhodná, jak už bylo zmíněno, tehdy, pokud nás již dostihl střední věk. Lze ji využít všude tam, kde je vhodná klasická liposukce bez použití laseru. Mimořádně vhodná je však pro partie, kde je pokožka ještě méně elastická. Je to především na vnitřních stranách stehen, na břichu, zadních partiích paží a na podbradku. Právě zde má laserová tumescentní liposukce největší efekt.

Liposukce laserem se hodí zejména k odstranění tukových buněk na podbradku, vnitřních partiích stehen, na břichu a na zadní straně paží.
Liposukce laserem se hodí zejména k odstranění tukových buněk na podbradku, vnitřních partiích stehen, na břichu a na zadní straně paží.

Tip: Proč laserová tumescentní liposukce?

Název tumescentní liposukce dostala tato metoda estetické chirurgie proto, že se při tomto zákroku používá takzvaný tumescentní roztok, kterým se napustí ta část těla, která se pak odstraňuje. Tento speciální roztok funguje jako lokální znecitlivění a současně rozvolňuje tukové buňky, které se následně odsají. Laser pracuje současně se dvěma vlnovými délkami. Jedna tuk rozpustí a ten se následně odsaje klasicky kanylou, jako při běžné liposukci. Druhá vlnová délka se postará o retrakci kůže a podkoží, tedy stažení a vyhlazení kůže.

Výhody liposukce laserem

  1. Funguje i při snížené elasticitě kůže – ať už z důvodu typu odsávaných partií (podbradek, zadní strana paží, vnitřní stehna, břicho), nebo z důvodu věku pacienta (nad 40 let).
  2. Po zákroku je pokožka vypnutá – díky laseru dochází totiž ke stimulaci kolagenových vláken v podkoží.
  3. Trvalé odstranění tukových buněk – při dodržování zdravé životosprávy dochází k trvalé redukci tukové tkáně.
  4. Jednoduchá a bezpečná procedura – laserová liposukce se provádí ambulantně pouze za místního znecitlivění. Jde o bezpečnou metodu s krátkou dobou rekonvalescence a s minimální ztrátou krve při zákroku.

Nepleťte si liposukci s odtučňovací kúrou

Liposukci i liposukci laserem však rozhodně nelze zaměňovat s odtučňovací kúrou. Mnoho klientů estetických chirurgií překvapí, že jim lékař nejdříve doporučí zhubnout. Liposukce umí trvale odstranit tukové buňky, což je vhodné zejména v partiích, kde je neumíme zredukovat ani intenzivním cvičením a kde nás viditelně deformují. Například na vnitřní straně stehen.

Liposukce není řešení nadváhy pro obézní. Je však ideální pro odstranění tukových partií v místech, kde toho nelze dosáhnout ani intenzivním cvičením. Odstranění tukových buněk je trvalé.
Liposukce není řešení nadváhy pro obézní. Je však ideální pro odstranění tukových partií v místech, kde toho nelze dosáhnout ani intenzivním cvičením. Odstranění tukových buněk je trvalé.

Tip: Kolik stojí zákrok liposukce laserem?

Ceny laserové liposukce se odvíjí od rozsahu ošetření. Obvykle za liposukci laserem v jednotlivých partiích zaplatíte od 15 000 Kč výše. Při jednom zákroku lze odsát maximálně 1500 až 2500 ml tuku v závislosti na celkové hmotnosti pacienta. V případě nutnosti větší redukce tuku je nutné zákrok opakovat, což se doporučuje cca po šesti měsících.

Pro přípravu článku byly použité odborné informace z webů: http://www.perfectclinic.cz/, http://www.skincareliberec.cz/, http://www.uem.cz/.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří žijí s aktuálními módními trendy.

Váš e-mail