Prestižní česká módní návrhářka, pedagožka a první dáma české módy, Liběna Rochová, představuje svoji limitovanou kolekci pro sezónu podzim/zima 2014.

Módní návrhářka Liběna Rochová je v českých módních kuloárech dobře známá. Tato výjimečná žena s hlubokým výtvarným cítěním se nepovažuje za typického módního návrháře podléhajícího tlaku oděvního průmyslu. Je spíš tvůrcem – createurem – s blízkým propojením na výtvarné umění. Tomu odpovídá i její unikátní modelová tvorba, jež klade důraz na přímé propojení s klientem. Výsledkem jsou stylové šaty vyrobené z kvalitních látek, určené pro osobité a výjimečné ženy.

Modely z nové limitované kolekce Liběny Rochové pro sezónu podzim/zima 2014/2015.

Modely z nové limitované kolekce Liběny Rochové pro sezónu podzim/zima 2014/2015.

Stejná je i nejnovější limitovaná edice pro nadcházející sezónu podzim/zima 2014 obsahující 20 nepřehlédnutelných modelů. Originální kousky si mohou zákaznice prohlédnout během tradiční prodejní výstavy Týden s Liběnou Rochovou, která se uskuteční se v termínu od 26. do 31. října 2014 v autorském studiu na Malostranském nábřeží.

Módní návrhářka Liběna Rochová na Designblok Premier Fashion Week v březnu 2013.

Módní návrhářka Liběna Rochová na Designblok Premier Fashion Week v březnu 2013.

Hlavní tvůrčí filozofií Liběny Rochové je unikátní modelová tvorba. Dvakrát za rok autorka prezentuje malé limitované sezónní kolekce, jednou ročně pořádá inspirativní módní přehlídku v duchu své kreativní vize, která nepodléhá módním trendům.

Naplňuje mě komorní výtvarná tvorba a solitérní kreace pro zákaznice. Ty zahrnují kompletní outfity včetně obuvi, vyrobené na míru z materiálů objednaných pouze pro danou zákaznici“, popisuje Liběna Rochová.

Liběna Rochová – nová limitovaná kolekce pro podzim/zima 2014/2015

Limitovaná módní kolekce Liběny Rochové pro nadcházející sezónu podzim/zima 2014/2015 a její oděvní forma jsou inspirovány látkami z aktuální edice švýcarského výrobce, se kterým Liběna Rochová již 25 let úspěšně spolupracuje. Kolekce zahrnuje 20 outfitů, rozdělených do sedmi skupin a její barevnost je černo-bílá s akcenty švestkové, fialové a žluté v detailech.

Velkorysé formy a střihové řešení podtrhují charakter luxusních látek. Milovnice rafinované módy na první pohled zaujmou vyšívané vlny s flirty na ležérním kostýmu, hedvábí s potiskem použité na volných šatech, nebo hedvábí s aplikací a látky s vlasem u objemnějších šatů. Zajímavě působí také kožešinové velury na kabátě a paletu s velkorysými límci nebo strečový velur na šatech. Zapomenout nesmíme ani na jednoduché vlněné šaty s kožešinovými rukávky, či zajímavý kostým a overal v krejčovské kombinaci výše uvedených látek a hladké vlny.

Takto vznikala nová kolekce Liběny Rochové pro podzim/zima 2014/2015. Skice k nové kolekci Liběny Rochové pro podzim/zima 2014/2015.

Takto vznikala nová kolekce Liběny Rochové pro podzim/zima 2014/2015. Skice k nové kolekci Liběny Rochové pro podzim/zima 2014/2015.

Závěrečné tři modely z nové kolekce Liběny Rochové F/W 2014/2015 v černém luxusním polyesteru v kombinaci s krajkou završují ve formě malých společenských šatů, overalu a dlouhých šatů ucelenou minimalistickou koncepci s důrazem na látku a její paměť. Kolekci doplňujíboty a kabelky značky LR Liběna Rochová a pokrývky hlavy z kolekce Vlasy, jejichž autorkou je Sofya Samareva, čerstvá absolventka Ateliéru designu oděvu a obuvi a grafiky na UMPRUM.

Zajímavostí kolekce je bezesporu unikátní model večerních šatů. Liběna Rochová totiž tvoří společenské šaty, velké večerní róby a svatební šaty pouze na základě objednávky. „Tento přístup dodává modelu na ojedinělosti a plně potvrzuje mou vizi“, vysvětluje Liběna Rochová. „Šaty na výjimečné příležitosti by podlé mého názoru měly být originálem vyrobeným z luxusních materiálů přímo na míru zákaznici, s vysokým podílem ruční práce. Je důležité, aby se žena mohla radovat z pocitu, že tento model vlastní pouze ona“, dodává.

Liběna Rochová na galavečeru akce Designblok v březnu 2013.

Liběna Rochová na galavečeru akce Designblok v březnu 2013.

Kdo je Liběna Rochová

Curriculum Vitae tvůrčí činnosti Liběny Rochové je velmi obsáhlé. Na české scéně, kterou velmi často zastupuje v zahraničí (výstavy a přehlídky ve Vídni, Paříži, Lyonu, New Yorku, Dusseldorfu, Los Angele) působí řadu let. Její odborné předpoklady a schopnosti ji dovolily navrhovat divadelní, filmové a scénické kostýmy, umělecké objekty na tělo, toilety pro vystoupení zpěvaček i běžné civilní zakázky, kolekce prêt-à-porter a konečně oblast nejprestižnější pro každého módního tvůrce, kolekce unikátních modelů. Liběna Rochová se zaměřuje na volnou a individuální tvorbu, která je více otevřená výtvarné než ryze oděvní formě. V roce 1999 založila Studio LR pro konzultační činnost a ateliér na realizaci oděvů na zakázku. V letech 2005 až 2010 provozovala Studio LR-galerie, které se cíleně věnovalo podpoře mladých designérů. Od roku 2008 vede Ateliér designu oděvu a obuvi na UMPRUM. Každoročně představuje svou tvorbu prostřednictvím autorské módní přehlídky. Zabývá se také navrhováním skleněných šperků.

Zdroj obrázků: Liběna Rochová, nové kolekce podzim/zima 2014/2015

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail