Chcete levně bydlet? Kdo by nechtěl. Zajímavé je, z kolika pohledů se dá na levné bydlení nahlížet. Který pohled je blízký vám?

V západní Evropě tvoří náklady na bydlení až 50 % příjmů domácnosti. A v Česku už na tom nejsme jinak. Přemýšlíte nad tím, jak by se dalo za bydlení ušetřit? Stát za tím může šetřivá povaha, ale třeba i nutnost. Pojďte se podívat na tři možnosti, jak bydlet levněji a současně lépe. Levné bydlení má mnoho podob.

Levné bydlení – někdy spořivost, jindy nutnost.

Levné bydlení – někdy spořivost, jindy nutnost.

Přestěhujte se na chatu nebo na chalupu

Řada Čechů vlastní dvě domácnosti. Městský byt a pak chatu nebo chalupu, na kterou se každý pátek s rodinou přesouvá. Tato chalupářská mánie je velkým českým specifikem. Ale i cestou, jak ušetřit za bydlení. Přestěhujte se na chalupu a přestaňte platit za dvě domácnosti. Městský byt prodejte či pronajměte. Pokud jste v důchodu, ev. máte možnost pracovat z domova formou home office, nebude to problém. Jinak se poohlédněte po jiné práci v blízkosti vaší chalupy. No a pokud nejste šťastným majitelem malebné chaloupky v ještě malebnější české vísce, podívejte se na levný pronájem chaty a chalupy v dobré dojezdové vzdálenosti do vaší práce. A začněte balit!

Chaty a chalupy jsou skvělé řešení pro levné bydlení. Přestěhujte se!

Chaty a chalupy jsou skvělé řešení pro levné bydlení. Přestěhujte se!

Vyberte si pro život levnější město

Řada z nás lpí na místě, kde žije. Takoví Američané jsou pokud jde o stěhování se mnohem pružnější. Proč vzdychat nad tím, jak je v Praze draze? Přestěhujte se do levnějšího města. Třeba v okolí. Ale klidně na druhý konec republiky. Za kolik se bydlí třeba ve třetím největším městě? Jako Pražák nejspíš zažijete šok. Podívejte se nové byty v Ostravě. Ceny jsou výrazně nižší než v Praze. Ostrava je přitom skvělé město s kulturou, která nezačíná a nekončí pouze festivalem Colors of Ostrava a Stodolní. Do Beskyd na lyže je to na skok a za levnými nákupy do Polska doslova jen skrz město. A víte, jaké jsou nejhledanější inzeráty týkající se bydlení v Ostravě? Byty na prodej Ostrava-Poruba. Protože jestli je něco skutečným unikátem na bydlení v Ostravě, tak je to bydlení ve staré Porubě.

Levné bydlení v Ostravě. Hezké, nemyslíte?

Levné bydlení v Ostravě. Hezké, nemyslíte?

Prodej G-čko, kup si A-čko

Je váš dům energeticky náročný? Prodejte ho a kupte si úspornější. Nízkoenergetické domy na klíč dokážou zcela změnit rozpočet vaší rodiny. Za topení i ohřev teplé vody se dá neuvěřitelně ušetřit. Je to skvělé řešení i do budoucna, kdy se nám třeba v důchodu výrazně sníží příjmy. Pokud vás dům nenasytně vysává z peněz, pořiďte si energeticky méně náročný.

Nízkoenergetický dům na klíč je cestou, jak levně bydlet.

Nízkoenergetický dům na klíč je cestou, jak levně bydlet.

Zdroj obrázků: Videobydleni.cz, Realitypro.eu, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail