Nebaví vás neustálé odstraňování chloupků? Vsaďte na metodu, která je téměř trvalá a zcela bezbolestná. Laserová epilace je cesta k dokonalému tělu.

Po nečekaných přívalech sněhu to konečně vypadá, že se dočkáme jarního a posléze letního počasí. Bude čas vytáhnout sukýnky, šatičky a kraťásky, což pro mnoho žen znamená také trápení s chloupky. Zatímco přes zimu se jich mohou zbavovat sporadicky, v létě prostě nelze vyjít s chlupatýma nohama. Nekonečný boj tedy začíná.

Kdo má to štěstí, že chloupky oholí a užívá si několikadenní klid, nebo je dokonce vytrhá epilátorem a má pokoj na několik týdnů, může děkovat osudu. Mezi námi jsou totiž i takové ženy, kterým vytržené chloupky začnou dorůstat za týden a navíc si ještě zarůstají pod kůží, takže nohy jsou plné červených pupínků, případně úplně zarostlých chlupů. A to je pak opravdu radost. V těchto případech se skutečně vyplatí našetřit peníze a vydat se na laserovou epilaci. Ta má totiž mnohem trvalejší účinek.

Laserová epilace je téměř trvalá

O laserové epilaci se mluví jako o trvalém odstranění chloupků, nicméně pravda je trošičku jiná. Ochlupení má na našem těle svou funkci a úplně odstranit jej nelze. Každý rok tedy budete muset asi dvakrát dojít na ošetření laserem, aby byly odstraněny pomalu dorůstající chloupky. Budou však světlejší a bude jich opravdu minimum ve srovnání s počtem, který vám rostl předtím. Dvě odstranění chloupků ročně jsou zanedbatelná v porovnání s holením žiletkou opakujícím se obden, ale měli byste vědět, že úplně trvalá epilace laserem není. Momentálně ovšem žádná lepší metoda neexistuje.

Ze začátku je nezbytná důslednost

Laserem lze ošetřit podpaží, oblast nad horním rtem, bradu, dolní končetiny, záda (na epilaci chodí i muži) a další oblasti. Od velikosti ošetřovaných partií se pochopitelně odvíjí také doba trvání zákroku a cena. Zásada opakování ale platí vždycky. Laserovou epilací je možné odstranit pouze chloupky, které se aktutálně nacházejí ve své růstové fázi. Z tohoto důvodu je nezbytné ošetření absolvovat asi čtyřikrát až šestkrát za sebou nejlépe v odstupu cca šesti týdnů. Během opakovaných zákroků budou chloupky postupně mizet, až jich zůstane opravdu minimum. A pak už stačí max. dvě ošetření ročně.

Trochu to bolí

Depilace laserem funguje tak, že laser zacílí na vlasovou cibulku a tu spálí. Nový chloupek už v daném místě nevyroste. Celý proces je trochu bolestivý, dal by se přirovnat ke štípnutí, rozhodně se nejedná o nic hrozného. Všechny kvalitní kliniky dnes používají lasery s chlazením, tím se bolest zmírní. Někde nabízí i aplikaci znecitlivujícího krému, což se vyplatí ve více bolestivých oblastech, jako jsou například podpaží a intimní partie. Bezprostředně po zákroku ošetřená oblast obvykle trochu zčervená, může pálit, ale tyto příznaky nejpozději do druhého dne zmizí – více informací o průběhu epilace najdete zde.

Co zvážit, než se vydáte na epilaci?

Určitě barvu chloupků. Na ty světlejší totiž laser nemusí moc fungovat, jelikož reaguje na pigment. Ideálním typem pro laserovou epilaci jsou lidé se světlou kůží a tmavými chlupy. Popřemýšlet byste měli i nad aktuálním ročním obdobím, protože laser moc dobře nereaguje na opálenou pokožku. Pokud se vydáte s ošetřenou kůží na sluníčko či do solária, mohou na ní navíc vzniknout nepěkné pigmentové skvrny. Počkat musíte i tehdy, když si chloupky pravidelně epilujete. Laser by jich nezasáhl tolik, je doporučované se čtyři týdny před zákrokem pouze holit, a jelikož musí být chloupky před zákrokem dohladka oholené, doporučuje se jich zbavit večer předem.

Laserová epilace je v současnou dobu nejmodernější formou odstranění nežádoucích chloupků. Přestože má své mouchy, lepší metodu nikde neobjevíte. Manipulaci s laserem ovšem musí provádět profesionál, proto je nezbytné navštívit odbornou kliniku. Určitě vám to ušetří čas, protože nebudete muset pravidelně zápasit s voskem, holítkem či epilátorem, navíc vám chloupků poroste méně a méně.

Článek byl napsán s využitím informací dermatologického centra SKIN CARE Liberec.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail