Možná, že jste si k alergologovi už kdysi zašli a svoji alergii si potvrdili. Nebo máte jasné příznaky alergie a k doktorovi se vám přesto nechce. Pokud trpíte alergií či se u vás projevily její příznaky, je léčba alergie možná i vhodnými a kvalitními léky na alergii bez předpisu.

Alergií trpí až 30 % české populace. Nejčastější jsou alergie na pyl a potravinové alergie. Pokud vás postihnou potíže, je třeba co nejrychleji omezit kontakt s alergenem. Jenomže to není vždy možné a tak je zapotřebí sáhnout po vhodných lécích. Léčba alergie je možná i bez toho, abyste si pořizovali léky na předpis. Léky na alergii bez předpisu jsou více než jen první pomoc při prvních příznacích alergie.

Alergie trápí pravidelně ev. občas až třetinu naší populace. Léčba alergie uleví od problematických projevů, které ji doprovází.

Alergie trápí pravidelně ev. občas až třetinu naší populace. Léčba alergie uleví od problematických projevů, které ji doprovází.

Trpíte alergií na pyl? Léčba alergie by měla začít dříve, než se pyl objeví

Obvykle i jako alergici reagujeme negativně pouze na některé z pylů. Pokud víte, na který jste alergickým právě vy, je třeba léčbu alergie zahájit dříve, než se pyl objeví. Důležité je znát, kdy rostlina produkující problematický pyl kvete a současně sledovat počasí a třeba i pylové zpravodajství pro daný region. Jednotlivé alergeny z kvetoucích rostlin se totiž mohou každý rok podle aktuálního počasí i dalších aktuálních  podmínek objevovat v různou dobu. Sledovat je třeba nejen místo svého bydliště, ale i místa, kam dojíždíte třeba za prací. Stačí pár kilometrů a zatímco u vás ještě problematická rostlina nekvete, pár kilometrů dále už může být v plném květu. I proto je lepší, aby vaše léčba alergie započala dříve, než se u vás objeví její příznaky.

Nejčastějšími alergiemi jsou alergie na pyl a potravinové alergie. Léčba alergie je možná i díly volně prodejným lékům a alergii.

Nejčastějšími alergiemi jsou alergie na pyl a potravinové alergie. Léčba alergie je možná i díly volně prodejným lékům a alergii.

U lehčích alergií nasaďte lék ihned, jakmile se objeví první příznaky. U těch silnějších raději s předstihem. Tedy už ve chvíli, kdy dle zkušeností víte, že přichází doba, kdy se vaše alergie objevuje. V případě pylových alergií pomůže pylový kalendář, pokud jste třeba alergický na zvířata a chystáte se pobývat v místě, kde je třeba mají doma, užijte určitě léky na alergii dříve, než se dostanete s nimi do kontaktu.

Vyhněte se alergenům, ale i všemu, co by mohlo vaši alergii zhoršit

Nestačí jen omezit kontakt s alergenem. Alergik se musí vyhýbat i dalším problematických faktorům, které ovlivňují stav jeho alergii. Téměř nejproblémovějším je cigaretový kouř. Nejenže byste neměli kouřit vy, ale je nutné se rovněž vyhnout zakouřenému prostředí. Problematické můžou být různé aerosoly, úklidové prostředky, jiná domácí a v domácnosti používaná chemie, ale třeba i pobyt v krytém bazénu s chlorovanou vodou. Váš stav zhorší neudržovaná klimatizace – v domě, v kanceláři i v autě.

Nezapomeňte, že projevy alergie zhoršují i různé okolní faktory – třeba cigaretový kouř.

Nezapomeňte, že projevy alergie zhoršují i různé okolní faktory – třeba cigaretový kouř.

Které léky na alergii bez předpisu fungují?

V lékárně vám na alergii nabídnou antihistaminika, na kterých léčba alergických projevů stojí. Může jít o léky podávané ústně, ale často jde o oční a nosní kapky. Pokud trpíte astmatem, užívají se i protizánětlivé přípravky.

Kvalitní léky na alergii bez předpisu pomohou ulevit od akutních alergických projevů, ale hodí s i k dlouhodobému užívání. Zejména při dlouhodobém užívání však nezapomeňte sledovat informace z příbalového letáku léčiva. Často jde o léky, které mohou způsobovat únavu i snižovat pozornost při řízení automobilu. Pokud jste těhotná, kojíte nebo bude lék na alergii užívat dítě, upozorněte na tuto skutečnost při výběru léku lékárníka. Volně prodejné léky na alergii jsou skvělou první pomocí, ale i řešením při dlouhotrvajících projevech alergie – například při přetrvávající alergické rýmě.

Analergin Neo patří mezi nejprodávanější léky na alergii bez předpisu. Používá se k léčbě příznaků alergie, jako je senná rýma, dlouhotrvající alergický rýma či chronická kopřivka.

Analergin Neo patří mezi nejprodávanější léky na alergii bez předpisu. Používá se k léčbě příznaků alergie, jako je senná rýma, dlouhotrvající alergický rýma či chronická kopřivka.

Zdroj obrázků: Shutterstock, Pixabay, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail