Česká značka Leeda, za kterou stojí módní designérka Lucie Kutálková, představuje svoji kolekci pro sezónu podzim/zima 2014/2015.

Nová móda designérky Lucie Kutálkové rozhodně překvapí. Můžeme začít hned u barev kolekce. Aktuální kolekce Leeda podzim/zima 2014/2015 má totiž barevnost olejových skvrn lesknoucích se na chodníku. Temná fialová, zelená, ale i akcenty metalické ocelově šedé doplněné lehkou kostkou – to je barvenost, které Lucie Kutálkováv této sezóně propadla. Je překvapivé, jak decentní a současně kreativní může právě tato barevnost být.

Leeda představuje kolekci podzim/zima 2014/2015

Leeda představuje kolekci podzim/zima 2014/2015

Dalším důležitým prvkem nové kolekce Leeda F/W 2014/15 je vrstvení materiálů. Právě ono vytváří nové nečekané siluety i vzory. Vrstvení je navíc kombinováno s atraktivní asymetrií, která může navíc sloužit jak funkční prvky měnící fazónu modelu. Dlouhou halenku s asymetrickými šátkovými cípy předěláte z luxusních košilových šatů na tradiční casual košili jediným uzlem. A také asymetricky střižené minišaty mohou díky volným cípům změnit svůj tvar.

Podzimní kolekci Leeda doplňují maxi šátky. Jsou se směsi jemného hedvábí s bavlnou, nebo jde o ručně pletené mohérové svetry a šály. Tvar každého modelu můžete jednoduše měnit pomocí krátkých kožených pásků, které mají na koncích svorky. Ty se dají na model libovolně připínat. Připomínají minišle, ale na rozdíl od nich nejsou pružné. Lucie Kutálková je použila i v stylingu oblečení z Leeda kolekce. Přidrží například cudně výstřih a současně nahradí šperk.

FOTOGALERIE: Leeda – lookbook kolekce podzim/zima 2014/2015

Co říká o své nové kolekci Leeda podzim/zima 2014/2015 její autorka?

Je jako skládačka, kusy se dají libovolně kombinovat a vrstvit. Fungují samostatně i jako celek. Materiály jsem volila záměrně lehké a transparentní hedvábí s bavlnou i hutnější, jako je vlna a kašmír, aby se dalo oblečení kombinovat podle momentální nálady i počasí.(Lucie Kutálková)

VIDEO: Módní kolekce Leeda pro podzim a zima 2014/2015

Znáte českou značku Leeda?

Leeda je etablovaná česká značka, která se věnuje zejména oděvnímu designu. Designérka Lucie Kutálková, která za značkou stojí, klade důraz na kvalitní materiály, zpracování a minimalistický design s propracovaným detailem. Mimo autorskou tvorbu se soustřeďuje i na individuální přístup formou zakázkové výroby. V originálním interiéru obchodu v Bartolomějské ulici najdete mimo oblečení a obuvi značky Leeda i doplňky a šperky od dalších českých designérů. Možná nevíte, že v Leeda nakupovali také Tilda Swinton nebo Susan Sarandon.

Kontakt Leeda:

Zdroj obrázků: Leeda, móda z kolekce podzim/zima 2014/2015

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail