LED diody jsou moderní a perspektivní osvětlení. Postupně nahrazují dosud používané způsoby svícení. Jejich hlavní výhodou je dlouhá životnost, úspornost a ekologičtější likvidace než u klasických a úsporných žárovek.

Možnosti v LED osvětlení jsou v současné době bohaté a záleží pouze na místě a způsobu použití. Vybírat můžete z následujících typů LED osvětlení.

LED svítidla a LED reflektory

LED svítidla si vybíráte s ohledem na místo, do kterého je pořizujete. Do obývacího pokoje si vyberete svítidla spíše designová, podle současného trendu, a do koupelny či chodby se hodí nástěnná, či podhledová, která nebudou v malých místnostech překážet. Svítidla mohou být přímá (tedy 90 až 100 % světla směřuje dolů), kombinovaná (distribuují světlo rovnoměrně nahoru a dolů), nepřímá (svítí pouze směrem nahoru) a stíněná (jsou vybavena difuzory, čočkami a lamelami, které zakrývají zdroj světla a předchází tak oslnění).

Reflektory s LED zdrojem jsou efektivní a praktické osvětlení využitelné zejména při práci v dílně či na zahradě. Jsou přenosné, výkonné a můžete je postavit na stůl, či pověsit na zeď a podle potřeby přenášet. Jsou velmi výkonné a osvětlí celou pracovní plochu.

LED žárovky a LED pásky

LED žárovek hleďte na barvu vyzařovaného světla. Odborně řečeno na teplotu chromatičnosti, která je důležitá pro vaši světelnou pohodu. Do míst, kde relaxujete, patří světlo teplé. Tam, kde potřebujete pracovat, patří světlo chladné, které podporuje vaši aktivitu. Barva světla je na balení vyjádřena v Kelvinech. Teplá bílá se pohybuje v rozmezí 2800 až 3300 K a chladná bílá začíná na 5000 K. Vybírat můžete od úplně obyčejných žárovek, přes stmívací, až po žárovky dekorativního vzhledu, které použijete do svítidel, kde je žárovka vidět. Důležité je brát v úvahu velikost patice, výkon, úhel vyzařování a rozměry.

LED pásky jsou velmi dekorativní řešení osvětlení. Díky možnosti je libovolně krátit a tvarovat je můžete použít jako osvětlení do polic nebo skříněk a vytvořit tak intimní a útulnou atmosféru v ložnici či obývacím pokoji. Použít je můžete i jako podsvětlení obrazů, jako světlo za televizí nebo pod kuchyňskou linku.

LED trubice a LED panely

Máte-li klasická zářivková svítidla, budou vás zajímat LED trubice, kterými lze jednoduše nahradit klasické zářivkové trubice. Úspora energie je až 50 % ve srovnání se zářivkami. Pro kanceláře a jiná pracovní prostředí se doporučuje použít denní bílou barvu vyzařovaného světla, která je blízká přirozenému a podporuje vaši aktivitu.

LED panely jsou elegantní řešení osvětlení, které se hodí zejména do kancelářských prostorů. Mají jednoduchý a nekonfliktní vzhled a jsou plnohodnotnou a ekologickou náhradou za klasická zářivková svítidla.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail