Na dovolenou rozhodně nemusíte pouze k moři. Dovolená v Česku je skvělá a lázně jsou jednou z variant, kterou lze využít. Vedle Německa, Itálie, Francie či Slovenska patříme mezi evropské lázeňské velmoci s tradičním pojetím lázeňství vycházejícím ještě z odkazu Římanů, kteří využívali „zázračné“ prameny k vodoléčbě různých neduhů, či jako péči zlepšující vzhled. Zkuste tedy letos lázně i vy. Dokonce se slevou, s možností využít státní příspěvek na lázně 2021.

Lázeňství se výrazně posouvá. K tradičním léčebným pobytům přibyly další moderní služby v podobě wellness pobytů, beauty pobytů, fitness programů, relaxačních pobytů, zdravotní turistiky i rekondičních pobytů. Lázně tedy rozhodně nejsou pouze pro straší lidi, či po lidi po úrazech a těžkých onemocněních. Jsou skvělou formou, jak trávit dovolenou v Česku a každoročně bychom si měli rozhodně alespoň jeden lázeňský pobyt dopřát.

Úroveň lázeňských služeb u nás je vysoká. Máme tradičně vyhlášené oblasti lázeňství, či dokonce lázeňská města, které rozhodně stojí za to navštívit. Našli jsme pro vás tři tipy na zajímavé pobyty v lázních, které by vás možná dříve ani nenapadly. Tradiční lázně u nás – lázně Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Jánské Lázně, Lázně Luhačovice a několik notoricky známých dalších, to rozhodně nejsou všechny lázně, které lze u nás navštívit.

Lázně Lednice – ideální pobyt pro celou rodinu

Spa Resort Lednice – to jsou lázně Lednice, které najdeme v oblíbené turistické oblasti na jižní Moravě. Lze si zde užít relaxační pobyt, specialitou jsou například cyklistické pobyty s regenerací. Oblast má totiž skvělé podmínky pro cykloturistiku. Kratší pobyty se hodí zejména pro rekreaci a jako zážitkové pobyty například pro páry. Lázně nabízí též letní pobyty s rodinou až na šest nocí se vstupem do unikátního bazénu s mořskou vodou bohatou na jód. Ideální léčební pobyt v lázních Lednice je na 12 nocí.

Lázně Lípová – místo, kde můžete zhubnout

Přestože nejde o notoricky známé lázně u nás, jejich historie se píše již od roku 1829. Tehdy zde přírodní léčitel Johann Schroth začal nabízet speciální léčbu obezity a metabolismu. Schrotova kúra je i dnes, v 21. století, pojmem v celé Evropě. Dnes jsou Lázně Dolní Lipová místem, kde se kromě metabolických poruch a obezity léčí rovněž nemoci pohybového aparátu, žlázy s vnitřní sekrecí či chronické onemocnění kůže. Lázně Lípová se nachází v Jeseníkách a díky tomu jsou oblíbeným místem i kvůli turistice, cykloturistice, či lyžování – běžeckému i sjezdovému. Lázně však mají i vlastní tenisový kurz, víceúčelové hřiště, bowling a koupaliště.

Lázně Teplice – méně turistů, více zážitků

Podkrušnohorské město Teplice je svým lázeňstvím proslulé. Bývá doslova nabito zahraničními turisty. Teď si jej můžeme užít „po česku“. Tyto slavné lázně patří u nás k nejstarším. Tradičně je navštěvovali panovníci i „celebrity“ různých historických období. Léčivé prameny zde byly využívány pravděpodobně již na přelomu letopočtu. Lázně Teplice mají skvělou atmosféru a jsou proslulé kvalitními procedurami, zejména se zaměřením na pohybový aparát, cévní systém, na nervové poruchy a duševní onemocnění. Teplický region i samotné město je bohaté na památky, je zde mnoho příležitostí ke sportovnímu i kulturnímu vyžití. Nechybí dokonce ani botanická zahrada. Rozhodně dobrým tipem na pobyt je Lázeňský hotel Judita.

Státní příspěvek: Lázně 2021

Nezapomeňte, že stát prodloužil státní příspěvek Lázně 2021 až do 31. 12. 2021. Takže i opakovaně můžete čerpat voucher do lázní v hodnotě až 4000 Kč na osobu. Podmínkou je, že v lázních strávíte alespoň 6 nocí a absolvujete 5 léčebných procedur. Ale pozor! Některé lázně tyto státní příspěvky nepřijímají.

♥ TIP: Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz. Nechybí zde ani aktuálně platný a ověřený seznam těch, kde máte díky státnímu příspěvku na lázně možnost ušetřit.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail