Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Pro každou z nás, která se umí chopit šicího stroje, jsou látky metráž doslova zaklínadlem. Dobře víme, jaké zázraky dokážeme udělat s kusem látky.

Bytový textil dovede vzhled interiéru změnit za pár minut. U nás doma, a určitě to tak bylo v řadě jiných domácností, bývalo zvykem o Vánocích a o Velikonocích vyměnit většinu bytového textilu za sváteční. Mnohdy šlo o ručně vyšívané ubrusy, dečky či povlaky na polštáře. Pokud čekáte, že teď řeknu, to se již nedělá, pletete se. Právě naopak. Dostupnost úžasných dekoračních látek nám domácím švadlenkám nedá spát a mnohé z nás máme tematický bytový textil už nejen pro tyto významné rodinné svátky.

Na jaře nám rozkvétají na bytovém textilu jarní květiny, v létě levandule, na podzim oblékneme byt do podzimních barev a vzorů. Látky metráž – to je spojení, které nás pokaždé motivuje k ještě větší kreativitě. Vyměnit závěsy, ubrusy, dečky a povlečení na polštářích, znamená zcela proměnit byt. A jít lze až do těch nejmenších maličkostí.

Dokonale vyladěné do posledního detailu

V tomto stylu neoblékáme už jenom sebe, ale i náš byt. Výrobci dnes mnohdy nabízí několik látek ve stejné sérii. Promyšlené vzory se pak navzájem skvěle kombinují a vytváří neuvěřitelné kompozice. A samozřejmě vybízí ke hře a kreativnímu tvoření nás, amatérské švadlenky. Oděvní látky metráž se však pro dekorační účely nehodí. Obvykle mají nižší gramáž, mnohdy nám nevyhovuje šíře látky. Ideální je dekorační látky pro ubrusy, závěsy, ale i drobné čalounění nakupovat ve speciálním obchodě, jakým je e-shop Bytema.cz.

Látky metráž – to je sortiment e-shopu Bytema. Z nádherných látek ušijete třeba ubrusy.

Látky metráž – to je sortiment e-shopu Bytema. Z nádherných látek ušijete třeba ubrusy.

Vánoční látky metráž dodají vašemu domovu tu správnou atmosféru

Právě nyní je ten správný čas, vrhnout se na šití slavnostního vánočního textilu. Ubrus, textilní ubrousky, čalounění na židle, ale i drobnosti, jako jsou kuchyňské chňapky nebo utěrky, zvládnete ušít velice rychle. Vánoční látky metráž se mnohdy nabízí už tak dekorované, že se nemusíte trápit ani s kombinací více látek. Což je výhoda i pro začínající domácí švadlenky, které se třeba se šicím stojem pouze seznamují.

Jaké vánoční motivy zkusit letos? Co třeba ryby? Je to pro Vánoce tak typický a charakteristický symbol, a přitom na dekoračních látkách velice málo využívaný.

Připravte se na Vánoce. Ještě stihnete ušít vánoční ubrusy, prostírání, polštáře, závěsy i ozdoby. Metráž s vánočními motivy nakoupíte v obchodu Bytema.

Připravte se na Vánoce. Ještě stihnete ušít vánoční ubrusy, prostírání, polštáře, závěsy i ozdoby. Metráž s vánočními motivy nakoupíte v obchodu Bytema.

Chcete-li jít do větší změny, vyměňte rovněž závěsy v obývacím pokoji nebo povlečení na dekoračních polštářcích v obývacím pokoji. Ze zbytků látek ušijete adventní kalendář, ozdoby na stromeček, ale i ozdoby na dárky. A klidně i dětem nějakou tu látkovou hračku jako „muchláček“.

Dětské látky s atestem do 3 let i pro teenagery

Zcela proměnit umí hezké dekorační látky i dětský pokojík. Chcete svému dítěti či dětem dopřát letos o Vánocích skutečně pořádné překvapení? Zatímco za uklizený dětský pokojíček se dočkáme spíše hysterické scény, pokud dítěti pokojíček vyšperkujete stylovým textilem, určitě uvidíte v očích svých dětí skutečnou radost. A nejspíš i obdiv za vaše velkolepé dílo. Bytema nabízí skutečně povedené dětské látky, mezi kterými nechybí ty s atestem pro miminka a batolata do 3 let, ale i vzory vhodné pro předškoláky, školáky a teenagery. Nečekejte kýčové „hrdiny“ s Disney filmů. Potěším vás, v sortiment Bytema najdete přesně ty nádherné látky, které vídáte v různých časopisech o bydlení, kde se prezentují „snové“ dětské pokojíčky, a vy jste až doposud pracně pátraly, v jakém obchodě či e-shopu se dají tyto a jim podobné dekorační látky koupit. Tak se pojďte pustit do výroby toho nejlepšího dárku.

Oživte dětský pokojík textilem. Zcela změní interiér a je to i krásný nápad na vánoční dárek.

Oživte dětský pokojík textilem. Zcela změní interiér a je to i krásný nápad na vánoční dárek.

Zdroj obrázků: Bytema, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail