Boom domácích IPL epilátorů odsunul do pozadí metodu, kterou je laserová epilace. Ta je však pořád účinnější, a je to jediná skutečně trvalá epilace. Hodí se i pro tmavší pokožku a pro světlé ochlupení. IPL epilace na laserové parazituje, protože si je laici pletou, ale rozhodně neumí nabídnout tak dobré výsledky. Podívejte se, jak se metody navzájem liší a jaké přináší výsledky.

Lidské tělo má několik různých forem ochlupení. Počínaje bezpigmentovým lanugem (což je vlastně jemné chmýří, které pokrývá celé tělo, naroste nám již v děloze a posléze vypadá), přes vlasy, obočí, řasy, vousy, chlupy v podpaží, ochlupení v nosu, uších, až po pubické a tělesné ochlupení. Dnešní doba, a s ní spojená móda, velí, se některého nežádoucího ochlupení zbavovat. Pokládá se za vadu na kráse a jeho ponechání může být pokládáno za společenské faux pas.

Trvalé odstranění chloupků šetří čas. Víte, co nabízí laserová epilace a jak se liší od IPL epilace?

Trvalé odstranění chloupků šetří čas. Víte, co nabízí laserová epilace a jak se liší od IPL epilace?

U žen je to markantnější než u mužů, ale ani ti si už dnes nemohou dovolit nechat z plavek vyčuhovat pubické ochlupení. A v podstatě už se příliš netoleruje ani ochlupení v podpaží. U žen jsou nároky na odstranění ochlupení ještě markantnější. Trendem jsou dohladka oholené nohy, podpaží, netolerují se chloupky v oblasti pod nosem, na prsou, vyžaduje se odstranění ochlupení na tříslech, ale mnohdy v celé pubické oblasti.

Trvalé odstranění chloupků šetří čas

Pro ženy i muže je tedy dnes žádoucí odstraňování ochlupení v různých oblastech. Ať již z důvodů hygienických, společenských nebo estetických. A tato činnost je velice náročná na čas. Chlupy rostou poměrně rychle a obvykle si problematické partie musíme holit několikrát v týdnu, nejčastěji obden. Současně mohou mít někteří lidé problém s určitými formami odstraňování chloupků. I pouhé holení může být nemožné, třeba kvůli zarůstání chloupků. Což je velice časté například na tříslech a v pubické oblasti. Ale někdy i na nohou.

Jiné metody mohou být rovněž problematickými – například chemické odstraňování různými depilačními krémy způsobuje pálení pokožky i dlouhodobější podráždění. Různé druhy epilace bývají pro řadu jedinců příliš bolestivé a opět s viditelnými následky na pokožce v podobě dlouhodobého podráždění. K zlepšení vzhledu tyto metody pak nevedou, spíše naopak. Proto se hledá jakýsi „kosmetický kámen mudrců“, který by dokázal trvale a bezbolestně nežádoucí ochlupení v různých částech těla odstranit.

IPL epilace není to samé co laserová epilace

Jako konečné řešení našich problémů s nežádoucími chloupky se dnes prezentuje IPL epilace. Tuto metodu odstraňování chloupků si lidi často pletou s laserovou epilací a mnohdy tyto metody v komunikaci zaměňují i některé beauty salony. Obě metody však spočívají ve využití různých technologií a rovněž nabízí různé výsledky.

IPL epilace se stala v poslední době velice populární díky možnosti používání domácích přístrojů. Avšak výsledky IPL epilace z domácího prostředí, ale ani ze salonů, nemusí být uspokojivé. Existuje velká řada „ale“, které vedou k tomu, že se ptáme, jestli neexistuje jiná, účinnější metoda. A tou je právě laserová epilace, kterou lze ve specializovaných salonech odstranit chloupky rychleji, účinněji a rovněž u problematických skupin, což jsou třeba lidé se světlými chloupky. Jde o trvalé odstranění chloupků. Ošetření je bez anestezie a bez rekonvalescence.

Jaký je rozdíl mezi IPL a laserovou epilací?

Rozdílem je typ použitého světla. IPL rozhodně není laser, i když se tak mnohdy neodborně prezentuje. Laser je monochromatickým zdrojem světla. IPL je širokopásmový zdroj pulzního světla. I když se obě tyto epilační metody zaměřují na melanin ve vlasových folikulech a výsledek, tedy odstranění chloupků, může být u obou metod dobrý, je laserová epilace efektivnější. Zaměřuje se přímo na vlasový folikul, tedy vlasový kořínek chlupu, a ne na okolitou pokožku, jak je tomu u IPL. Kladné výsledky ošetření formou laserové epilace se tak projeví rychleji (postačí méně ošetření, až o třetinu), metoda je účinná i u tmavší pokožky a rovněž u světlejšího ochlupení.

Princip trvalého odstranění chloupku: Laserová epilace (vlevo) vs. IPL epilace (vpravo).

Princip trvalého odstranění chloupku: Laserová epilace (vlevo) vs. IPL epilace (vpravo).

Výhodou laserové epilace je rovněž to, že světlo prochází do větší hloubky, a je tak schopné ničit i hlouběji uložené chloupky. Trvanlivost laserové epilace je dlouhodobá. Po vhodném množství opakování se pak chloupky již trvale skutečně neobjeví. U IPL metody dojde obvykle jenom k oslabení chloupků, nebo k jejich zesvětlení. Ale chloupky se znovu objeví, přestože je metoda prezentována jako trvalá epilace.

Kam na profesionální laserovou epilaci?

Profesionální trvalé odstranění chloupků metodou laserové epilace nabízí brněnská klinika DERMAESTET. Ošetření, tedy neinvazivní odstranění ochlupení bez anestezie či rekonvalescence, se hodí pro pubickou oblast, ruce, nohy, ostatní části těla i obličej. Ošetření je nutné zopakovat 2 až 6 krát. Poté nabízí až 92% úspěšnost odstranění chloupků. (U IPL epilace je úspěšnost pouhých 60 %). Trvalá epilace je možná i u světlých chloupků. (IPL metoda odstraňuje pouze chloupky s dostatkem pigmentu). Současně laserová epilace odstraňuje i krátké chloupky. Takže není nutné nechávat chloupky narůst, aby se daly následně odstranit. Metoda je bezpečná a bezbolestná.

Zdroj obrázků: Depositphotos, Pinterest

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail