Pojďte dětem tvořit vlastní hračky i kreativní pomůcky. Potřebujete k tomu nápady a inspiraci, té je ale na internetu spousty. A pak dobré pomocníky – šicí stroje, vyšívací stroje, či třeba řezací plotr.
Pojďte dětem tvořit vlastní hračky i kreativní pomůcky. Potřebujete k tomu nápady a inspiraci, té je ale na internetu spousty. A pak dobré pomocníky – šicí stroje, vyšívací stroje, či třeba řezací plotr.

Kreativní pomůcky, které se hodí do každé domácnosti? Šicí stroje i řezací plotr

Zapomeňte na miliony nesmyslných hraček v hračkářstvích a pojďte dětem tvořit vlastní hračky i kreativní pomůcky. Potřebujete k tomu nápady a inspiraci, té je ale na internetu spousty. A pak dobré pomocníky – šicí stroje, vyšívací stroje, či třeba řezací plotr.

Dát dnes něco dětem do života rozhodně znamená více, než jim vložit do ruky tablet či mobil a s nadšením se pak rodině a kamarádkám chlubit, že je ovládají lépe než vy samotní. Víte, že zakladatel „jablečného impéria“, Steve Jobs, nedovolil svým dětem používat tablet ani mobilní telefon? Dobře tušil, jaký nešvar pouští do světa. Ale pozor. Nehledejte ve mně zpátečnici. Rozhodně si myslím, že technika, která nás obklopuje, je skvělá pro nás i pro naše děti. Mít k ruce počítač s tiskárnou by měla mít každá maminka a tatínek. Ne proto, abychom k nim posadili své děti. Ale proto, abychom pro ně připravili správné a vhodné pomůcky. Není to však vše, co se nám bude hodit. Spoustu kreativních pomůcek nám pomůže ušít šicí stroj, nebo vytvořit řezací plotr. A kreativní zábavu nabídnou i vyšívací stroje. Pojďme se podívat, jak s nimi můžeme v našich dětech podnítit kreativitu a co díky nim vytvořit.

Šicí stroj jako základní výbavička pro dítě

Je dobré, pokud nás naše maminky naučily šít, nebo jsme třeba tomuto hobby propadly později a naučily se to samy či v nějakém kreativním kurzu. Rozhodně se tyto dovednosti hodí, jakmile se nám narodí dítě. Znáte ty pokojíčky z obrázků, které si může dovolit málokterá z nás, protože všechno to stojí tolik peněz? Přitom není nic jednoduššího než si pořídit šicí stroj, látky a vše si ušít.

Rovnou však pro dítě můžeme šít i různé hračky a kreativní pomůcky. Já si dodnes pamatuji, že mi moje babička ušila oblečení pro panenku a mám jej i s panenkou dodnes. Velkým hitem už pro nejmenší je například šité pexeso. Malé dítě ještě neumí uchopit papír, a právě šité pexeso může být tím prvním, které mu sama uděláte. Koupíte dokonce hotové předlohy na tato pexesa. A potřebujete k tomu pouze dobrý šicí stroj.

Šicí stroj patří mezi nejdůležitější kreativní pomůcky. Pojďte nejmladším dětem ušít třeba pexeso a do tvoření zapojte starší děti. Zabavíte se celá rodina. Kvalitní šicí stroje nabízí Brother.
Šicí stroj patří mezi nejdůležitější kreativní pomůcky. Pojďte nejmladším dětem ušít třeba pexeso a do tvoření zapojte starší děti. Zabavíte se celá rodina. Kvalitní šicí stroje nabízí Brother.

Kvalitní šicí stroje nabízí značka Brother. Z vlastní zkušenosti doporučuji, abyste i jako začátečnice sáhly vždy po stroji na vyšší úrovni. Špatně fungující technika nás totiž od tvoření rychle odradí. Třeba se pro šití nadchnete natolik, že pak budete pro děti šít i hezké kousky oblečení a naučíte této dovednosti i své děti. Šití je zábava i velice užitečná dovednost.

Vyšívání není za zenitem – pořiďte si vyšívací stroj pro kreativní pomůcky

Krásné výšivky lze dělat ručně, ale ty, které vám umožní dělat vyšívací stroje, rozhodně stojí za to. Nechce vaše dítě nosit roušku? Udělejte mu ji krásně vyšívanou. Výšivky se dají aplikovat na hotové oblečení, ale i na to, které celé ušijete. Do školky se vždy hodí označené oblečení. Proč to neudělat stylově výšivkou?

Ale vyšívací stroje vám umožní rovněž rozvíjet kreativitu vašich dětí. Znáte tzv. silent books? Jsou to vlastně první knížky vhodné již pro kojence a batolata. Tyto šité knížky umožňují dětem dělat první aktivity. Zasouvat věci do kapsiček, posouvat berušku po šité louce díky malým suchým zipům, jezdit prstíky po vyšitých cestičkách… Podobných aktivit se dá vymyslet tisíce. Hotové silent books jsou buď nedokonalé a prosté, nebo příliš drahé. Navíc každá maminka má vlastní nápady, co by chtěla pro své dítě vytvořit a co jej naučit. Právě s tvorbou této kreativní pomůcky vám pomohou vyšívací stroje.

Vyšívací stroje Brother vám umožní tvořit pro děti neotřelé a originální oblečení, hračky i různé kreativní pomůcky.
Vyšívací stroje Brother vám umožní tvořit pro děti neotřelé a originální oblečení, hračky i různé kreativní pomůcky.

Vyšívací stroj vás dokáže ve vytváření krásných hraček a kreativních pomůcek pro děti skutečně posunout na level 2. Co jsem vyšívala já naposled pro tříletou holčičku? Hmatovou abecedu. Je to příjemnější, hezčí a též levnější verze smirkové abecedy. Navíc ve správném písmu, jaké se pak děti učí ve škole. Ne v nějakém, které se líbilo tvůrci smirkové abecedy, a jež vaše dítě pouze poplete.

Vysoká škola kreativity – to je řezací plotr

O vysoké škole nemluvím proto, že by byl řezací plotr náročný na obsluhu. Není. Nemusíte ani ovládat různé grafické programy a být grafikem, abyste využili jeho potenciál. Tyto skvělé kreativní nástroje si umí naskenovat předlohu z obrázku a tu pak převést do podoby, kterou zvládnou vyřezat.

S řezacím plotrem se dá, pokud jde o kreativní tvoření, udělat skutečně velké množství parády. Dětem vyrobíte pomůcky pro scrapbooking, pro různé dětské koláže, nařežete jim vlastní samolepky, dokonce magnetky z magnetické fólie.

S řezacím plotrem Brother vyrobíte dětem vyřezávané šablony pro magické voskovky, foukací fixy i třeba magnetky z magnetické fólie.
S řezacím plotrem Brother vyrobíte dětem vyřezávané šablony pro magické voskovky, foukací fixy i třeba magnetky z magnetické fólie.

Řezací plotr Brother ScanNCut SDX 1000 umí dokonce řezat fólie do tloušťky 3 mm. Představte si, že dětem dokážete takto například ze zmíněné magnetické fólie vytvořit abecedu, pomůcky pro tvoření slov (třeba kompletní seznam slabik), též různé magnetické hlavolamy, skládačky i velice sofistikované hračky. A to je skutečně jen minimum nápadů, pro které lze řezací plotry Brother využívat.

Dětem kupujeme velké množství nesmyslných hraček. Zkuste si raději pořídit pomůcky a techniku, díky které jim vyrobíte chytré kreativní hračky svépomocí. Starší děti pak s nimi budou tvořit samy. Já jsem šila už od svých sedmi let.