Veganská kosmetika je pro vegany součástí životního stylu. Neobsahuje živočišné produkty a nebyla testovaná na zvířatech. Hitem se ale kosmetika pro vegany stala i mimo veganské kruhy. Slibujeme si od ní více přírodních složek a méně chemie.

Pokud se někdo rozhodne vydat ve svém životě veganskou cestou, neřeší pouze otázky vhodného stravování. Vegani nevylučují živočišní produkty (maso + další produkty pocházející od zvířat) pouze ze své stravy, ale striktně též dalších oblastí svého života. Veganství zdaleka není jenom alternativní formou stravování. Je to životní postoj. Proto vegani nenosí kožešiny a ani kůži. V Americe a mezi hollywoodskými hvězdami jsou hitem třeba veganské boty. Luxusní boty pro vegana rozhodně nespočívají na dobře vyčiněné zvířecí kůži, naopak, ta je nepřijatelná. A neakceptovatelnými jsou též živočišní produkty v kosmetice. Kosmetika pro vegany rovněž nesmí být testována na zvířatech (musí jít o tzv. cruelty free kosmetiku). Díky tomuto všemu – chvála veganství. Patří totiž mezi ty životní styly, které přispívají k trvale udržitelnému rozvoji jako málokterý jiný.

Veganskou kosmetiku prodává Notino.cz.

Veganskou kosmetiku prodává Notino.cz.

Veganská kosmetika pod drobnohledem

Vegan friendly neboli veganská kosmetika si díky své filosofii našla mnohem širší „publikum“ než jen samotné striktní vegany. Základním předpokladem je, že neobsahuje vůbec žádné živočišní složky. Ale pozor, jejich vyloučení je skutečně precizní. Nesmí obsahovat nejen třeba živočišná mléka (kolostrum, kozí mléko apod.), ale ani včelí produkty (med, propolis, mateří kašičku), jiné hmyzí složky, lanolin apod. Ty je nutné nahradit. Což vlastně mnohdy kosmetice jako takové prospěje.

S čím si ale kosmetiku pro vegany neplést?

Mezi veganskou kosmetikou a bio kosmetikou může, ale nemusí být rovnítko. Rovněž je řada lidí přesvědčena, že je kosmetika pro vegany automaticky s antialergickou. Což pravdou také není, právě naopak, velké množství alergenů bývá právě rostlinného původu. Takže ano, veganská kosmetika může být více přírodně zaměřená, ale spíše počítejte s tím, že je pouze prosta živočišných složek. Mnozí výrobci se ale snaží jít dál a veganskou kosmetiku povyšují na zdravou kosmetiku bez zbytečné chemie. Často na BIO kosmetiku. Takovou je i kosmetika Urtekram.

Veganská kosmetika není jen pro vegany. Pokud má vysokou kvalitu, ocení ji každý, kdo preferuje přírodní kosmetiku.

Veganská kosmetika není jen pro vegany. Pokud má vysokou kvalitu, ocení ji každý, kdo preferuje přírodní kosmetiku.

Kosmetika pro vegany

Vegan kosmetika dnes svým portfoliem zvládá uspokojit kteroukoliv oblast našich potřeb – od hygieny, přes pěstící a vlasovou kosmetiku, až po veganskou dekorativní kosmetiku. Veganské zubní pasty doplňují bělící pudry. Nechybí veganské šampony, kondicionéry, styling i veganské barvy na vlasy. Široký je sortiment s pleťovou a tělovou veganskou kosmetikou – pleťové krémy, peelingy, séra, tělová mléka a další. A pak je tady velká skupina, kterou tvoří dekorativní kosmetika pro vegany – řasenky, rtěnky, make-up, oční liny a stíny apod.

Urtekram – kosmetika pro vegany

Veganskou kosmetiku, kterou se rozhodně oplatí znát, je Urtekram. Není to jen dámská veganská kosmetika. Najdete zde i veganskou kosmetiku pro muže.Zaměřuje se na celou řadu oblastí péče o tělo, vlasy i dentální hygienu. Díky širokému sortimentu dokáže být právě značka kosmetiky pro vegany, Urtekram, základem vaší kosmetické výbavy, případně si vystačíte i výhradně s touto značkou. Co se vyplatí o této značce znát?

Veganská kosmetika Urtekram pochází z Dánska. Prodává ji Notino.cz.

Veganská kosmetika Urtekram pochází z Dánska. Prodává ji Notino.cz.

Urtekram je společnost, která vznikla v Dánsku a zaměřuje se na výrobu BIO potravin a přírodní kosmetiky. Kosmetika se chlubí certifikátem ECOCERT. Nejenže je vyrobena výhradně z rostlinných složek, ale neobsahuje ani ropné deriváty, parabeny a syntetické parfémy. Jediným neveganským kosmetickým produktem je balzám na rty, v jehož složení najdete včelí vosk. Ostatní produkty jsou veganské a současně BIO. Urtekram tak lze nazvat veganskou kosmetikou s přidanou hodnotou.

Zdroj obrázků: Depositphotos, Urtekram, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail