Většina psů potřebuje zvýšenou péči o pohybový aparát. Skvělým parterem ke zdravé stravě je kvalitní kloubní výživa pro psa. Jak ji vybrat?

Problémy s pohybovým aparátem bývají u psů velice časté. Nezáleží na tom, jestli máte doma milovaného „voříška“ nebo čistokrevného krasavce. Řada psů trpí kloubními problémy kvůli špatné výživě, nebo problémy s klouby vrozenými. Svému psovi pomůžete dobrou a kvalitní stravou, ale i vhodnou kloubní výživou. Rozhodně se vyplatí prevence, protože problémy, jenž se pak již ve velkém ozvou, jsou pro psa bolestivé a pro vás jako majitele velice nákladné. Speciální kloubní výživa pro psa jako doplněk kvalitní stravy je základní péči o pohybový aparát psa.

Speciální kloubní výživa pro psa jako doplněk kvalitní stravy je základní péči o pohybový aparát psa.

Speciální kloubní výživa pro psa jako doplněk kvalitní stravy je základní péči o pohybový aparát psa.

Proč mého pejska bolí nohy?

Strava bez dostatku vhodných živin vede k problémům s klouby

Už od štěněte je velice důležité dbát na kvalitní stravu zvířete. To, že jste viděli na některou značku psích granulí reklamu v televizi, rozhodně neznamená, že to je výhra pro vašeho psa a jeho klouby. Aby se pejskovi v růstu vyvinula zdravá kostra a zuby, potřebuje ve výživě dostatek vápníku a fosforu. Pokud si tedy nejste jisti, že strava, kterou pejskovi podáváte, obsahuje těchto minerál skutečně dostatek, zvolte raději doplněk stravy, který jej obsahuje. Samozřejmě nezapomeňte ani na vitamín A, díky kterému bude mít pejsek kvalitní zrak a na vitamíny E a C, jenž jsou důležité pro pejskovu obranyschopnost. Dejte přednost psím granulím bez obilovin s vysokým podílem masa. Koupíte je v kvalitních e-shopech, jakým je například MujMazlik.cz.

Váš pes možná trpí některou z dědičných poruch kostry

Naneštěstí ani ta nejlepší strava nemusí stačit, pokud náš pejsek trpí některou z dědičných vad kostry. Nejčastěji to je dysplasie kyčelního kloubu, bývá to špatná výživa chrupavky nazývaná chondrodystrofie, objevuje se osteochondróza a dysplasie loketního kloubu. Malá plemena bývají ještě náchylná na vykloubení čéšky. Podrobnosti o těchto onemocněních najdete na www.infopes.cz. Dozvíte se zde i to, která plemena jsou na tyto jednotlivá kosterní onemocnění nejvíce náchylná. U řady plemen se pro chov doporučují pouze ty jedinci, kteří mají na dané onemocnění negativní vyšetření. Jinak jsou z chovu vyřazeni.

Jako prevence, i jako pomoc při prvních příznacích či přetrvávajících problémech s klouby, je vhodná již zmíněná speciální kloubní výživa pro psa. Existuje mnoho kvalitnějších i méně kvalitních výrobků. Samozřejmě sáhněte po těch nejlepších.

Jako prevence, i jako pomoc při prvních příznacích či přetrvávajících problémech s klouby, je vhodná již zmíněná speciální kloubní výživa pro psa.

Jako prevence, i jako pomoc při prvních příznacích či přetrvávajících problémech s klouby, je vhodná již zmíněná speciální kloubní výživa pro psa.

Jak se vybírá vhodná kloubní výživa pro psa?

Nevíte, jak vybrat kloubní výživu pro psaKvalitních přípravků je několik. Pro větší plemena nad 25 kilogramů, která jsou už jen ke své velikosti k onemocnění pohybového aparátu náchylnější, je určen přípravek Canvit Chondro Maxi. Podává se ve formě tablet. Stejně jako další kvalitní přípravek – kloubní výživa Alavis. Pořídit se dají i sirupy nebo kloubní výživa z bylinných tinktur od cdVet. Zajímavým výrobkem je Geloren dog ve formě žvýkacích tablet. Přípravek má chuť sušené šunky a podávání pejsci vnímají jako pamlsek.

Zdroj obrázků: FL, MujMazlik.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail