Sportovně-elegantní khaki parka by neměla chybět v žádném volnočasovém šatníku. Tepoty klesají a parky se hlásí o slovo – chtějí nás zahřát!

Parky jsou stylovým a funkčním kouskem pro naše šatníky. Proč je ale nejvyhledávanější khaki parka? Právě khaki barva je totiž krevní skupinou této specifické bundy hraničící s kabátem i s funkční sportovní bundou. Není to sice žádný luxusní kabátek do práce, ale jako street style oblečení k džínsům, na vycházky se psem nebo jen tak do přírody je právě parka na podzim a v zimě nejideálnějším oblečením. A Marks&Spencer khaki parky i parky jiných barev nabízí. Anglická móda, kterou tato značka prezentuje, je totiž hodně spojená se životním stylem v přírodě i na anglickém venkově. Na život se zvířaty i s koňmi – a právě tam je parka vítaným a praktickým oděvem.

Khaki parka z Marks&Spencer je ideální volnočasové oblečení do přírody i na procházky se psem.

Khaki parka z Marks&Spencer je ideální volnočasové oblečení do přírody i na procházky se psem.

FOTOGALERIE: Parky M&S – khaki i další barvy

Khaki parka – hřející a bezúdržbová!Khaki parka – hřející a bezúdržbová!

Do šatníku potřebujeme bundu, která umí zahřát, rychle reagovat na změny počasí a která odolává ušpinění. Khaki parka je přesně touto ideální bundou. Její barva vás nejenže spojí s přírodou, ale díky své délce chrání vaše ledviny před chladem (nevytáhne se vám jako kratší bunda), umožní vám posadit se v přírodě nebo venku i když už je chladno bez rizika nastydnutí a díky kapuci umí vaše parka rychle zareagovat na déšť nebo padající sníh.

Já svoji khaki parku používám především na procházkách se svými psy – či už do parku, do lesa, nebo i na delší výlety. Na rozdíl od jiných barev nejlépe maskuje zvířecí chlupy. Navíc kvalitní materiály, ze kterých parky obvykle jsou, chlupy nepřitahují a z parky snadno odpadnou.

Parky jsou univerzální bundy pro tři roční období. Teď sice přichází podzim, ale parku už oblečete v září, kdy pořád vládne kalendářní léto a nosit ji budete téměř do konce jara. Parky nezklamou ani v zimě. Hrubý materiál je obvykle větruodolný a parka je ideální třetí vrstvou. Jakmile se ochladí, začněte pod parku vrstvit termoprádlo či fleece vrstvu a parka pak nezklame ani v teplotách pod 20 stupňů.

Khaki parky Marks&Spencer doplňují i další barvy

Pro koho přece jen není dámská khaki parka tou pravou barvou bundy a cítil by se v ní příliš „nature“, ten si v kolekci oblečení podzim/zima 2014 z Marks&Spencer může vybrat jiný model. Parku nabízí M&S také jako černou prošívanou bundu, v tmavě hnědé verzi nebo v odstínu burgundské červené.

Parky z Marks&Spencer pořídíte také v jiných barvách než v khaki.

Parky z Marks&Spencer pořídíte také v jiných barvách než v khaki.

Všechny Marks&Spencer parky mají pro tento typ bundy charakteristickou prodlouženou silueta, která je již v pase stažená, nebo stažení umožňuje přidaný funkční prvek v podobě vnitřní šňůrky. Pro parky jsou charakteristické také velké kapsy, které vám umožní vyrazit ven bez dalších kabelek a tašek. Do obřích kapes parky schováte mobil, klíče, doklady, peněženku, kapesníky i pamlsky pro pejska či dokonce vodítko. A jelikož už léto asi nebude tím, co od něj já osobně čekám, zdá se, že moje khaki parka dostane opět svůj prostor v chodbě na věšáku.

Zdroj obrázků: parky Marks and Spencer, kolekce podzim/zima 2014

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail