Kdy je ideální čas na založení rodiny ?

Zatímco naši rodiče měli jasně dané, že najít si partnera a založit si rodinu musí už krátce po dosažení plnoletosti a na starší osoby bez dětí se dívalo z patra, v současnosti platí úplně jiná pravidla. Doba se totiž posunula, dnešní mladí lidé mají mnohem více možností a do svatby či zakládání rodiny se nikdo kvapem nežene.

Kariéra nebo rodina?

Hned po vystudování školy jsou mladí lidé tlačení, aby si buď doplnili vzdělání na vysoké škole, anebo se pustili do budování kariéry. Mnoho z nich se rozhodne vycestovat do zahraničí a vyzkoušet si, jaké je to žít v cizí zemi. Je zde také vysoké procento těch, kteří považují vztahy za ztrátu času a za omezení. Co když však v pozdějších letech změní názor? Nebude již pozdě?

Čemu dáváte přednost vy? Kariéře, nebo založení rodiny?
Čemu dáváte přednost vy? Kariéře, nebo založení rodiny?

Mít děti raději brzy?

Čím je člověk starší, tím méně má energie a sil. Výrazně se to může projevit při výchově dětí. Čím dříve totiž budete děti mít, tím lépe budete zvládat všechny aktivity i náročný chod domácnosti těsně po narození. V mladším věku také půjde otěhotnění snáze, než tomu může být v pozdějších letech. Nezapomínejme také na to, že brzké rodičovství znamená, že vaše dítě bude dospělé ještě ve vašem produktivním věku. Nevýhodou je to, že kariéra půjde zcela do pozadí a s dítětem vás také čeká mnoho omezení.

Většina z nás děti chce – obvykle sice později a v menším počtu, než naši rodiče. Rodiny se zmenšují.
Většina z nás děti chce – obvykle sice později a v menším počtu, než naši rodiče. Rodiny se zmenšují.

Pokud si také nestihnete splnit všechny sny a odžít si to, co byste si přáli, tak zvláště u mužů se často stává, když se dospělé děti odstěhují z domu, že začnou dohánět to, co v mládí zameškali. Může se samozřejmě jednat o nevinné koníčky, jako je koupě motorky či modely vláčků. Bohužel mnohem častější varianta je ta, že se muž uchýlí do náručí jiné ženy, na seznamovací portály nebo jej najdete v erotickém masážním salonu, jak si rozšiřuje obzory pomocí tantrické masáže nebo nuru masáže.

Muži často dohání své nesplněné sny mimo své rodiny i v náručí jiné ženy. Nebo pomocí speciálních služeb.
Muži často dohání své nesplněné sny mimo své rodiny i v náručí jiné ženy. Nebo pomocí speciálních služeb.

Když přijdou děti do rodiny později

Mít dítě v pozdním věku, kdy už jste zabezpečení, vybouření a máte slibně rozjetou kariéru, se jeví jako ideální řešení. Má to však i skryté nevýhody. Žena se totiž bude muset vzdát své práce a odejít na mateřskou. Může se také stát, že otěhotnět již nepůjde přirozenou cestou nebo že se objeví zdravotní komplikace.

Děti po čtyřicítce dnes nejsou ničím neobvyklým.
Děti po čtyřicítce dnes nejsou ničím neobvyklým.

Zdroj obrázků: Depositphotos.com, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu