Kalhoty jsou kouskem v našem šatníku, které nám dávají zabrat. Nevhodný střih nám zvětší zadeček, zkrátí nohy, zdeformuje postavu nebo z našeho outfitu udělá levný hadr i když zrovna nejde o levné kalhoty. Naopak, když si pro sebe střih správně vybereme, můžeme své postavě pomoci a nemusí být ani dokonalá. Jak na to? Představíme vám pět střihů kalhot a také to, komu budou slušet a komu ne.

Odborníci přes módní fazónu vám to potvrdí – nikdo si nemůže dovolit nosit cokoliv. A už vůbec ne jakékoliv kalhoty. Zajímavý počin pro nás udělali stylisté z módní zásilkové společnosti KLiNGEL a doporučili nám pět střihů kalhot s komentáři, pro jakou postavu se hodí a pro jakou ne.

Každá dámská postava vyžaduje správný střih kalhot. Tipy na nákupy pro vás připravila módní zásilková společnost KLiNGEL.

Každá dámská postava vyžaduje správný střih kalhot. Tipy na nákupy pro vás připravila módní zásilková společnost KLiNGEL.

Kalhoty ve střihu Boot cut prodlužují nohy!

Jste-li menší postavy nebo vám příroda nadělila kratší nohy než byste si přála, vyzkoušejte takzvaný Boot cut střih kalhot. Střih těchto kalhot je specifický mírným rozšířením na spodní části, avšak pozor, žádné zvony to nejsou! Pas je posazen v optimální výšce, tedy přes pupík nebo zcela mírně pod ním. Je to střih kalhot, jehož další výhodou je také to, že sluší každému typu postavy a navíc umí zeštíhlovat siluetu tím, že prodlužuje nohy. Pozor na správnou délku těchto kalhot! Měla by být delší a pokud nosíte podpatky, měla by sahat alespoň do jejich poloviny. Jen tak bude efekt optického prodloužení nohou fungovat!

Kalhoty s fazónou Slim Fit také zvýrazní nohy!

Také Slim fit střih kalhot umí zvýraznit nohy – avšak pozor! Narozdíl od předchozího už si jej každá dovolit nemůže. Máte-li silnější boky a nohy vůbec, zapomeňte na něj! Výška sedu u tohoto střihu kalhot je opět zlatou střední cestou – ani vysoká, ani příliš nízká. Střih kopíruje tvar nohou, je úzký a dobrou postavu nechá skutečně vyniknout. Na rozdíl od mnoha jiných střihů kalhot, které by ji zdeformovaly a nenechaly krásu vašich nohou vyniknout. Na co si dát pozor? Horní vnitřní část stehen pod rozkrokem bývá často i u štíhlejších žen větší, než by si přály. Slim fit kalhoty, které si vyberete, musí umět tuto vaši partii ukrýt a to i když není zcela ideální.

Vlevo: Boot cut střih kalhot. Vpravo: Slim fit střih kalhot. (Oba modely jsou z katalogu KLiNGEL.)

Vlevo: Boot cut střih kalhot. Vpravo: Slim fit střih kalhot. (Oba modely jsou z katalogu KLiNGEL.)

Legíny mají sedět jako druhá kůže můžete si ji ale dovolit?

Mnohdy vídám „odvážné“ ženy a dívky v legínách a „závidím“ jim jejich odvahu… Legíny nás lákají. Jsou pohodlné a než strávit celý den v upnutých džínsech nebo kalhotách, kde musíme hlídat, zdali se nám nepokrčí nebo nepohodlně nezařežou v rozkroku – to raději sáhneme po legínách. Ale můžeme si je dovolit? Ruku na srdce, pro každého nejsou. I když… V kombinaci s dlouhými halenkami, tunikami nebo dokonce jako součást vhodných šatů se jejich použití skutečně enormně rozšiřuje. Nosit je však s kratičkým tričkem je skutečně jen pro vyvolené štíhlé gazely. Pomáhá ale hrubší materiál legín. Ten překvapivě zakryje více než bychom čekaly. Takže takové jeggins, což jsou vlastně legíny napodobující džínsy, pokud jsou ze správného, ne příliš jemného materiálu, dokážou postavu dokonce mírně tvarovat k lepšímu.

Kalhoty ve střihu Regular fit jsou univerzálním střihem pro univerzální dámskou postavu

Normální postava existuje a proto musí pro ní existovat i normální střih. Normální ženská postava – se ženskými boky, i když ne těmi přehnaně oblými. Postava, u které si můžete dovolit 3/4 kalhoty i 7/8 kalhoty, protože máte „normální“ lýtka a kde si délku nohou opticky prodloužíte zakoupením delších nohavic. Pro klasickou dámskou postavu je tady Regular fit střih. Tyto kalhoty jsou na rozdíl od Slim fit střihu celkově širší, i když ne nijak extrémně. Vklouznou do nich i širší boky a oblečeny na postavě působí rovným, až takzvaným cigaretovým dojmem. Neobepínají kotníky ani lýtka, ale postavu nedeformují ani svým masivnějším objemem. Jsou prostě pro dámy ani štíhlé, ani plnoštíhlé – jsou prostě pro ženy!

Vlevo: legíny napodobující džínsy. Vpravo: Kalhoty ve střihu Regular fit. (Oba modely jsou z katalogu KLiNGEL.)

Vlevo: legíny napodobující džínsy. Vpravo: Kalhoty ve střihu Regular fit. (Oba modely jsou z katalogu KLiNGEL.)

Pohodlné kalhoty? To je střih kalhot, po kterém toužíme nejčastěji!

Štíhlé ženy mají výhodu. Pohodlí najdou v mnoha z výše jmenovaných střihů kalhot. Ale co když nejsme zrovna Twiggy? Existuje i pro nás střih, který nám zaruší pohodlí? Zajisté. Zvolte ležérní střih, který může připomínat střih takzvaných mrkváčů. Opět vsaďte na normální výšku sedu. Příliš vysoká by pro vás byla nepohodlná a zvýraznila by váš zadeček, boky i bříško. Příliš nízká by zas bříško „pustila do světa“. Pohodlí vám zaruší také všívaná pásovka na pasu. Obvykle na jeho bocích, někdy na zadním dílu kalhot. Ale pozor! Pásovka by neměla být vidět a kalhoty v pase nabírat. Působily byste tlustě. Jejím úkolem je poskytnout vám pohodlí a ne kila navíc! Takže na závěr – i ladné ženské křivky a obliny mají svůj ideální střih kalhot. A dokonce také v letních zkrácených 3/4 nebo 7/8 délkách.

7/8 džíny z kolekce KLiNGEL se zažehlenými puky a ve dvou barevných variantách. Mají lemované kapsy s dekorativním knoflíkem. Na bocích jsou s elastickou pásovkou a šitím na zadní části pro dobrý střih. Malý rozparek na spodní části umožňuje pohodlné oblékaní a nošení i u oblejších dámských křivek.

7/8 džíny z kolekce KLiNGEL se zažehlenými puky a ve dvou barevných variantách. Mají lemované kapsy s dekorativním knoflíkem. Na bocích jsou s elastickou pásovkou a šitím na zadní části pro dobrý střih. Malý rozparek na spodní části umožňuje pohodlné oblékaní a nošení i u oblejších dámských křivek.

 

Zdroj obrázků: KLiNGEL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail