Péče o společenské boty, ale také o běžné boty, by se rozhodně neměla smrsknout na přetření hadříkem. Kartáč na boty a krém na boty jsou základ!

Nabídli vám někdy v poslední době v prodejně obuvi k nákupu nových bot kartáč a boty a vhodný krém na boty? Nemyslím si! Nikdy nám nezapomenou nabídnout různé druhy impregnace ve spreji, ale krém a kartáč? Jakoby už byly přežitkem. Ale není tomu tak! Péče o společenské boty – či už ty dámské nebo pánské, se bez těchto čistících, a dalo by se říct kosmetických potřeb, neobejde! Pouze impregnace nových bot nestačí! Abyste byli dokonalí a vaše mnohdy hodně drahé boty dlouho vydrželi, potřebují správnou péči. A nejinak jsou na tom naše kožené kabelky, aktovky či další výrobky z kůže.

Pořiďte si kompletní sadu s kvalitními výrobky pro péči o vaši koženou obuv, tašky, kabelky a další kožené doplňky.

Pořiďte si kompletní sadu s kvalitními výrobky pro péči o vaši koženou obuv, tašky, kabelky a další kožené doplňky.

Mnozí z nás už péči o boty a kožené výrobky zavrhli. Kupujeme si levné boty a zažila jsem už i takový přístup, že když už jsou boty špinavé, tak se prostě zahodí. Je to smutný příběh dneška. Avšak máte li rádi životní prostředí, začněte o své boty pečovat tak, aby vám dlouho vydrželi. Botomaniaci a botomaniačky shromažďují obrovské množství různých bot – zkuste k této sběratelské vášni přidat také láskyplnou péči. Poradím vám, jak na to – a bude vás to bavit!

Kartáč na boty stojí na začátku správné péče o společenské boty i další typy obuvi

Jak si čistíte boty? Strčíte je pod tekoucí vodu nebo je jen proběhnete papírovým kapesníkem? To rozhodně není správný postup! Ve výbavě vašeho botníku nesmí chybět především speciální kartáč na boty. Zapomeňte na rejžáky i kartáče na obleky. Kvalitní hadřík sice umí s odstraňováním nečistot z obuvi pomoci, ale kartáč na boty, který nesloží k ničemu jinému, je rozhodně pro tento účel vhodnější. Navíc čištění bot je pak skutečný zážitek. Zejména když dáte na krásu klasiky a pořídíte si kartáče z nádherného ořechového, bukového, nebo jiného exotického dřeva opatřené štětinami z pravých koňských žíní.

Unikátní výrobky pro péči o společenskou obuv, koženou obuv a kožené výrobky, včetně kompletního vybavení pro botník, nabízí e-shop Čisté boty – Cisteboty.cz. V nabídce najdete unikátní výrobky francouzské značky obuvní kosmetiky Famaco. Jde o jedinečné výrobky na českém trhu.

Správná péče o obuv začíná odstraněním nečistot. Na to je nutné mít vyčleněn kartáček právě na čištění a ten nepoužívat k ničemu jinému. Druhý malý kartáček složí k nanesení krému na boty. Posléze, až se krém na boty vstřebá, přichází skutečný zážitek! Leštění bot. Tehdy si své boty skutečně užijeme! Leštící kartáč necháme dlouhými tahy klouzat po kůži a tempo postupně zvyšujeme. Garantuji vám, že na konci své boty téměř nepoznáte. I ze starších kousků vykouzlí vhodná péče boty k nerozeznání od nových.

Správná péče o boty začíná výběrem vhodných kartáčků na čištění bot, kartáčků na nanášení krému na boty a leštících kartáčků.

Správná péče o boty začíná výběrem vhodných kartáčků na čištění bot, kartáčků na nanášení krému na boty a leštících kartáčků.

Kvalitní krém na boty umí opravit drobné nedostatky a vrátit vašim botám svěží vzhled!

Už jsem zmínila, že pouhá impregnace formou postřiku rozhodně jako péče o boty nestačí. Už vůbec ne jako péče kožené o společenské boty. Stejně tak, jako naše kůže a pleť potřebují správnou péči, abychom zůstali svěží, mladí, bez vrásek a různých neduhů kůže, potřebují stejnou péči i naše boty. Vybírejte si vždy kvalitní krém na boty! Prémiové výrobky mohou být leštící, v barvách kůže nebo bezbarvé, specialitou jsou barevné opravné krémy na boty, které umí zamaskovat i drobné oděrky na kůži. Impregnační krémy na boty dokážou zamezit pronikání vody a vlhkosti skrz boty, ty však zevnitř zůstanou nadále prodyšné. Takovými výrobky jsou například krémy na boty z norkového tuku nebo krémy na boty s přídavkem včelího vosku. Speciální péči vyžadují výrobky z extrémně jemné kůže nebo ze starší kůže. K tomu se hodí krémy na boty s gelovou strukturou. Ty umí kromě oživení bot, dodat doslova novou tvář vašim starším koženým brašnám, páskům nebo koženým řemínkům hodinek.

Kvalitní krém na boty umí boty impregnovat proti vodě, ošetřovat i omlazovat a rovněž maskovat drobné oděrky.

Kvalitní krém na boty umí boty impregnovat proti vodě, ošetřovat i omlazovat a rovněž maskovat drobné oděrky.

Synonymem pro kvalitní čištění bot je značka Famaco

Při výběru kvalitní péče o boty, či už jde o kartáče na boty, krémy na boty, nebo jiné vybavení botníku, se neoplatí lovit zajíce v pytli. Lepší je vsadit na kvalitu s dlouhou tradicí. Takovou nabízí například francouzský značka Famaco. Její výrobky už nejsou nedostupné ani u nás a koupíte je můžete přímo u výhradního distributora pro Českou republiku v e-shopu Cisteboty.cz. Tradice pařížské společnosti Famaco sahá až do roku 1931 a firma je považována za špičku mezi výrobci péče o obuv a kožené výrobky. Každý skutečný gentleman, ale i dámy, by měly svým botám a koženým výrobkům dopřát tak kvalitní péči, jako nabízí právě Famaco.

Vybavení botníku – co vám chybí?

Nakonec se ještě podíváme na to, co všechno byste měli mít ve vašem botníku. Kartáč na obuv jsem již zmínila. Doplním, že kromě kartáče čistícího, kartáče na nanášení krému a leštícího kartáče na boty, by vám v botníku neměly chybět ani speciální kartáče pro péči o semišovou obuv – tedy o nubuk (kůže broušená z líce) nebo o velur (kůže broušená z rubu). K čištění se používají jemné mosazné kartáčkynebo tzv. krepové kartáčky, které mají místo vláken skládanou pryžovou gumu.

Krémy na boty jsem již rovněž zmínila. Doplnit je můžete dalšími speciálními výrobky pro péči o kožené výrobky. V sortimentu Cisteboty.cz najdete například pečující krém s voskem, mýdlo na kůži, šampon na semiš, gel na olejovanou kůži a semiš, impregnační sprej na textil, kůži a semiš, odstraňovač skvrn, renovátor semišových bot i samoleštící a rychločistící houbičku na boty či gumu na semiš.

Krabička z cedrového dřeva schová všechny vaše pomůcky pro čištění bot a ošetřování kůže na jednom místě.

Krabička z cedrového dřeva schová všechny vaše pomůcky pro čištění bot a ošetřování kůže na jednom místě.

Tyto skvělé výrobky pro čištění bot a péči o ně si můžete koupit také v sadách, dokonce uložené v nádherné kožené brašně, nebo si pro přípravky pořídit krásný dřevěný cedrový box. Jelikož je čištění bot v podstatě špinavá záležitost, doporučuji si pro tento účel zakoupit stylovou pracovní podložku z býčí kůže.

V e-shopu Cisteboty.cz koupíte také další pomůcky pro čištění: leštící rukavice z ovčí kůže, aplikační houbičky, nanášecí a leštící flanelové, bavlněné či froté hadříky, bavlněné pracovní rukavice, vaky na boty, zouváky i obouvací lžíce. Nechybí nádherné napínáky bot, kožené vložky do bot či specialita: kožené tkaničky.

Zdroj obrázků: FL, Cisteboty.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail