Další ročník Czech and Slovak Hairdressing Awards je tady! Ceny budou vyhlášeny v květnu, ale už nyní jsou známé nominace v jednotlivých kategoriích za Českou i Slovenskou republiku. Kdo se stane Kadeřníkem roku minulého roku 2013? Sledujte náš seriál, ve kterém vám představíme nominace v jednotlivých kategoriích a zkuste si sami tipnout.

Každý rok soutěží o cenu Kadeřník roku stovky kadeřníků ve Velké Británii, v Nizozemí, v Asii, v Austrálii, v Německu či ve Francii, v Rakousku a ve Švýcarsku. Již potřinácté se nabízí díky Schwarzkopf Professional tato možnost i u nás, v České republice a na Slovensku.

Další ročník Czech and Slovak Hairdressing Awards je tady!

Další ročník Czech and Slovak Hairdressing Awards je tady!

Novinářská porota se skládala z jedenácti novinářů odborných a lifestylových magazínů, z čehož osm zastupovalo Českou republiku a tři Slovensko. Tito novináři rozhodovali o nominovaných v kategorii Cena tisku ČR a Cena tisku SR. V následující den již zasedala odborná porota, kde v týmu jedenácti expertů bylo zastoupeno pět zahraničních kadeřníků: Helmut Maier a Dieter Kaiser z Rakouska, Marijke Paradiek z Holandska, Colin Greaney za tým Mahagony z Velké Británie a Vyacheslav Dyudenko z Ukrajiny. Jednalo se převážně o nositele titulu Kadeřník roku, či mezinárodně uznávané vlasové stylisty. Kadeřnickou skupinu doplnil ještě člen síně slávy český kadeřník Jan Špilar a zástupci módního průmyslu: fotograf Ben Renč, módní stylistka Džamila Nováková, makeup artistka Lucie Gibodová, slovenská fashion bloggerka Marika Majorová a Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová.

Ukázky z nominačních návrhů

Ukázky z nominačních návrhů

V letošním roce došlo k rozdělení kategorie Dámský komerční účes na čtyři regiony: Dámský komerční účes Praha, Čechy, Morava a Slovensko. Mezi další vyhlašované kategorie patří Avantgardní účes, Objev roku, Kolorista roku, Pánský komerční účes a Tým roku. O ceně veřejnosti opět rozhodne laická porota. Příznivci internetu mohou pro své favority hlasovat na stránkách www.prozeny.cz a www.diva.sk v průběhu února 2014. Nominace do této kategorie budou známy po ukončení hlasování na začátku března.

„Letošní ročník má v sobě i několik specifik,“ doplňuje Lucie Záhorcová, PPS Manažerka Schwarzkopf Professional a organizátorka soutěže. „Nejenže se do Kadeřníka roku 2013 přihlásilo rekordních 99 salonů, ale i celkový počet více jak 200 soutěžních setů vypovídá o velkém zájmu kadeřníků a prestiži této nezávislé soutěže. Příjemně nás překvapily kategorie Pánský komerční účes, kde došlo téměř k dvojnásobnému navýšení soutěžních setů, a Objev roku, kde se přihlásilo dokonce třikrát více účastníků než v posledních letech. A v neposlední řadě nás těší, že se letos mezi nominovanými objevuje mnoho nových jmen, což jen potvrzuje, že v soutěži mohou zazářit všichni nadaní kadeřníci, kteří se nebojí projevit svoji kreativitu a talent.“

V každé katogorii si jeden z kadeřníků odnese tuto cenu pro vítěze

V každé katogorii si jeden z kadeřníků odnese tuto cenu pro vítěze

Přihlášené soutěžní sety mají přitom podle členů odborné poroty světovou úroveň. Colin Greaney, kreativní ředitel Mahagony z Velké Británie toto jen potvrzuje: „Osobně nevnímám velké rozdíly v úrovni soutěžních prací ve srovnání s Británií.“ Mezi nominovanými se objevují skutečně výborné kolekce. Ocenění získaly přihlášené práce i od porotkyně Marijke Paradiek, výherkyně v kategorii Dámský komerční účes Jižní Holandsko: „Z fotografií jsou cítit již na první pohled různé styly, a také je zřejmá snaha v hledání nových možností jak s účesem pracovat. Mezi soutěžními kolekcemi je mnoho hezkých kompozic, jejichž celkový dojem podpořila dokonalá provázanost účesu s make-upem a stylingem.“ Rakouský Kadeřník roku 2013, Helmut Maier, k tomu dodává: „Je zde vidět mnoho vlivů z ostatních zemí a také několik zásadních trendů. Díky tomu, že se mohou kadeřníci vzájemně po celém světe inspirovat, jde i celý vývoj kadeřnického průmyslu mnohem rychleji dopředu – a to je zřetelné i na úrovni soutěžních prací.“

Ukázky z nominačních návrhů

Ukázky z nominačních návrhů

Kdo bude nakonec tím nejlepším kadeřníkem v České republice a na Slovensku pro rok 2013 se dozvíme 3. května 2014 na slavnostním galavečeru, který se uskuteční v pravém křídle Průmyslového paláce v Praze. Všichni hosté se mohou těšit nejen na předávání cen vítězům, ale také na moderátorku Adélu Banášovou, tři velkolepé vlasové show, taneční a pěvecké vystoupení, a samozřejmě i na tradiční afterparty. Galavečer bude probíhat v slavnostním duchu u kulatých stolů.

Na tento finálový galavečer lze zakoupit vstupenky v hodnotě 2500 Kč vč. DPH. Cena vstupenky zahrnuje welcome drink, večerní program a následnou večeři. Lístky je možné zakoupit u obchodních zástupců Schwarzkopf Professional (kontakty a více info na www.hdainfo.eu).

Ukázky z nominačních návrhů

Ukázky z nominačních návrhů

O organizátorovi soutěže

Henkel, vlastník značky Schwarzkopf, je celosvětová společnost, jejíž vedoucí značky a technologie působí ve třech oblastech: prací a čisticí prostředky, Beauty Care a lepidla a technologie. Od založení v roce 1876 zaujímá firma Henkel vedoucí postavení na globálním spotřebitelském i průmyslovém trhu, a to zejména se známými značkami, jako je Persil, Schwarzkopf a Loctite. Společnost Henkel má téměř 47 000 zaměstnanců a v účetním roce 2012 dosáhl její obrat částky 16 510 milionů eur a upravený provozní zisk 2 335 miliónů eur. Preferenční akcie společnosti Henkel jsou zařazeny do indexu DAX na německé burze cenných papírů. V České republice působí společnost Henkel ve všech třech strategických oblastech již od roku 1991. Na českém trhu prodává firma Henkel ČR produkty více než 50 značek a zaměstnává 250 zaměstnanců.

Zdroj obrázků, textů a informací: Henkel ČR, Hdainfo.eu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail