Jarní kozačky jsou zajímavým módním fenoménem. S příchodem teplejších dnů jsme začátkem jara kozačky vždy odkládaly. Avšak nyní to už naštěstí neplatí. Značky a výrobci přišli s jarními kozačkami, které jsou vzdušnější, bez teplých podšívek a jsou tak ideální pro jaro jako tzv. jarní kozačky. Proč je nosit? Protože ve chvíli, kdy se více odhalujeme vypadají kozačky skutečně žensky a sexy. A v těch jarních se nám ani nezapaří nožky.

Právě teď je období vhodné na jarní kozačky. Na lodičky a polobotky je ještě zima, rozhodně ráno a večer, na klasické kozačky už příliš teplo. Naštěstí v sortimentu obchodů jarní kozačky nechybí a letos jich najdete jak ve vysokých, tak v nižších provedeních a v mnoha designech. Téměř univerzálním jednotícím znakem jarních kozaček je perforace. Obvykle jim úplně chybí teplá podšívka a perforace odvětrává nohy. Takže rozhodně nestačí mít v botníku „studené“ italské kozačky. Ty ještě pořád nejsou zárukou toho, že se vám v nich nebudou potit nohy. Jarní kozačky jsou nezateplené a perforované!

Tipy na jarní kozačky z českých butiků a obuví: Danea, Baťa, CCC a Mustang shoes.

Největší sortiment různých typů jarních kozaček, nízkých i vysokých, najdete v obchodech Danea. Také Baťa nebo CCC nabízí jarní kozačky v nízkých designech. Jarní kozačky nechybí v prodejnách Humanic a ani u delších prodejců obuvi.

Jarní kozačky v českých buticích

Jarní kozačky ozdobí perforace a krajka!

Perforace nemusí být ale nutně jen dírkovaná nebo prořezávaná kůže. Letos je na botách módní krajka a právě ta se jako forma perforace objevuje i na jarních kozačkách. Může mít podobu klasické zdobené krajky, ale také vypadat jen jak prostá síťka. Jarní kozačky s krajkou jsou sice méně odolné nepřízni jarního počasí a rozhodně vás také příliš nechrání před zimou, ale vzhledem k životnímu stylu, kdy často vidíme jen zdi garáže a interiér automobilu – proč ne!

Jarní kozačky Balmain s krajkou a metalickou kůží na podpatku a špičce sice nepatří mezi ty nejlevnější (jejich cena je 935 €), avšak jsou krásným příkladem luxusních kotníkových jarních kozaček, které nepokazí žádný oufit.

 

Jarní kozačky Balmain s krajkou a metalickou kůží na podpatku a špičce sice nepatří mezi ty nejlevnější (jejich cena je 935 €), avšak jsou krásným příkladem luxusních kotníkových jarních kozaček, které nepokazí žádný oufit. Pokud nakupujete značkovou designérskou módu, jsou tím pravým pro váš letošní jarní botník!

Názor redakce

Módní specialitou jsou háčkované jarní kozačky. Krajka je nahrazená háčkovanou textilií. Jarní kozačky můžou být háčkované celé, nebo jen některé jejich části.

Otevřete kozačky – přichází jaro!

Jarní kozačky se dokáží provzdušnit ještě jením způsobem – otevřením špičky nebo také paty. To, na co jsme se ještě před rokem koukaly jako na něco, co do našich klimatických končin nepatří, je nyní použitelné i u nás. Teplé počasí, sucho a pořád kalendářní zima – otevřené kozačky mohou nyní dělat parádu i v našem českém botníku.

Otevřené jarní kozačky Sergio Rossi

Otevřené jarní kozačky Sergio Rossi

Otevřené jarní kozačky Alexander McQueen.

Otevřené jarní kozačky Alexander McQueen.

Trend jarních kozaček není zcela nový. Pokoušel nás již loni, avšak až nyní najdeme v buticích dostatek podobných bot a kozaček, abychom si mohly tento trend užít. Ta nezaváhejte! Čas jarních kozaček je tady!

Zdroj obrázků: Danea, Baťa, CCC, Mustang shoes, Humanic, Net-a-porter, kolekce návrhářů a značek

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail