Boty se budou letos hodně inspirovat antikou a stylem gladiátorů – opět, už poněkolikáté, ale letos ještě kreativněji! Barevnost bude především pastelová a v barvách k módním pastelům ladící: uplatní se bílá i písková, rozhodně pořád více, než tvrdá černá. Pojďte se podívat, jak se tyto trendy uplatnily v kolekcích značek, jako je Alexander McQueen, Alexander Wang, Altuzarra nebo Aquazzura.

Zatímco 3.1 Philip Lim zkřížil sandály s polobotkami a dřeváky s gladiátorkami, AGL boty se postavily na ratrákovou podešev a oxfordky této značky získaly pozlátkový barevný lesk nebo flitrové šupiny. Alberto Moretti se musel rozhodně inspirovat v ZOO, protože při prohlídce bot z jeho kolekce máte pocit, že procházíte od pavilonu šelem, přes sekci exotických ptáků až po terária s hady. Pojďte se naladit na léto a podívat se na nejlepší boty od prestižních značek z kolekcí jaro a léto 2014.

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: 3.1. Philip Lim, Alberto Moretti, AGL.

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: 3.1. Philip Lim, Alberto Moretti, AGL.

Nejlepší boty pro jaro a léto 2014 od světových designérů – A

Alejandro Ingelmo již tradičně nabídl nádhernou geometrii boty políbenou sexappelem. Úchvatné barvy – pastelové i nápadně řvavé, kombinuje s duší antické krásy. Boty Alexander McQueen pro letošní jaro a léto sice nemají jednotnou linii, ale to není nic neobvyklého. Každé boty jsou jiné, i když rukopis značky nikdy nechybí. Tentokrát v kolekci najdeme modely inspirované pralesní faunou i modely s rukopisem umění – klasického, jakým je Piet Mondrian, i kontrastní etnické umění. Nechybí ani inspirace punk style a zrovna model s duchem této subkultury je naprosto nejzdařilejší.

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: Alejandro Ingelmo, Alexander McQueen, Alexander Wang.

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: Alejandro Ingelmo, Alexander McQueen, Alexander Wang.

Stále více zářící hvězda – návrhář Alexander Wang – představil boty s měkkým designem. S měkkým už na pohled. I bílá působí více pastelově a měkce, natož když se objeví něžně pastelové růžové modely. Boty vynikají oblostí jako bílé mramorové sochy a ční stejně jako ony na podstavcích – na masivních platformách a klínových podpatcích. Všimněte si úžasné detaily v podobě všívané „důchodkové“ gumy u nártu nebo u kotníku, či výrazného kovového falešného šněrování na přední části boty.

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: Alexandre Birman

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: Alexandre Birman

Pro milovníky gladiátorského stylu, a to v nízkém i vysokém provedení, připravila svoji kolekci značka Alexandre Birman. Podpatkové i ploché sandály, a také pantofle na podpatku, tvoří většinu kolekce. Uzavřené lodičky se v kolekci objevily jen ve formě několika málo modelů. Pro mne nejúchvatnější jsou sandály v několika barevných variacích, které se v Alexandre Birman kolekci objevily jako jediné na tlustém podpatku. Ten svojí strukturou simuluje dřevo a boty si hrají s motivem krokodýlí kůže. Stabilitu zajišťuje kromě hrubšího podpatku také dvojité zapínání na pásky kolem kotníku, které je současně jedním z nejhezčích designových prvků celých bot.

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: Altuzarra, Ancient Greek

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: Altuzarra, Ancient Greek

Každá top světová značka obuvi se snaží kolekci pro novou sezónu obohatit o nějaký nový zapamatovatelný prvek. Altuzarra má boty s protáhlou špičkou, kolekce bot Ancient Greek charakterizuje už její samotný název. Po druhém dílu úspěšného filmu 300: Vzestup říše, mimochodem rozhodně doporučuji návštěvu tohoto filmu v kině, se botičky tohoto typu určitě vetřou ještě více do našich botníků.

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: Aperlaï

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: Aperlaï

Podobně jako boty Alexander McQueen, jsou různorodé i boty v kolekci Aperlaï. Ale i zde najdete vodící linie kolekce. Například vlnky jako zdobení bot, nebo úchvatný kvádrový podpatek, zdobený zubatým okrajem. Kvádr se na podpatcích objevuje i jako bortící se těleso, nebo ořezán do obloukových tvarů s úchvatnou kresbou bukového dřeva. Popsat kolekci Aperlaï nelze nejen v jediném odstavci, ale dokonce ani v jediném článku a tak se k ní ještě vrátíme.

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: Aquazzura

Boty pro jaro a léto 2014 od top světových značek: Aquazzura

Podobný osud mají i boty Aquazzura. Nádherné kousky z kolekce obuvi jsou tak rozmanité, že nám teď zůstává prostor podívat se jen na některé. Obecně má kolekce mnoho historizujících prvků. Cítíte dech antiky, ale i novější renesance, i když ta vlastně byla opět znovuzrozením antiky. Co tedy nepřehlédnout? Rozhodně stříbrno-pískové lodičky, které dokonale doladí letošní pastelovou barevnost našeho šatníku. A také páskové bílé sandálky, velice sporé na materiál, které si umím představit jako ideální svatební boty, ale i jako dokonalé boty, které z obyčejných džínsů a bílé halenky vykouzlí nezapomenutelný outfit!

Zdroj obrázků: boty z módních kolekcí značek pro jaro a léto 2014

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail