Bez internetu dnes být nejde. Připojení k internetu patří mezi základní vybavení každé domácnosti. Pomalý internet nelze použít k práci v rámci home office, ke sledování filmů, nepřečtete si ani běžné zpravodajství, protože i tyto weby jsou stále náročnější na rychlost našeho připojení. Ověřte si jaká, je vaše skutečná rychlost internetu.

Máte svým poskytovatelem připojení k internetu garantovanou nějakou rychlost? Určitě ano. Je to dnes jednoznačná součást smluvních podmínek. Jestliže však máte pocit, že je váš internet pomalejší, dobré je využít službu měření rychlosti internetu. Je zcela zdarma, nutné je však dodržet určité podmínky, za jakých rychlost v rámci webové služby měříme. Jinak jsou data zkreslená a neodpovídají skutečnosti. Změřená DSL rychlost vám pak napoví, jestli váš poskytovatel dodržuje podmínky, které máte garantovány smluvně.

Proč máme připojení pomalejší?

Klidně se může stát, že vás poskytovatel připojil pomaleji, třeba nedopatřením. Problematické je rovněž sdílení, kde vám jiný účastník na tzv. sdílené lince prostě odebírá z připojení a v některých chvílích je pak to vaše pomalejší. Avšak ke zpomalení může docházet i v rámci domácnosti. Téměř vám nejde internet? Podívejte se, jestli zrovna vaše děti nestahují nějaká obrovská data, třeba seriály. Jestliže se doma připojujete prostřednictvím vnitřní wifi sítě, je dobré též prověřit její dosah v jednotlivých místnostech bytu či rodinného domu. Možná budete muset rozšířit svůj wifi signál. Problémem bývají tlusté zdi ve starých domech i železobetonové stropy. Rychlost internetu může být v tomto případě v pořádku, problémem je ale vaše wifi síť.

Změňte poskytovatele a pořiďte si rychlejší internet

Podívejte se, jaký poskytovatel internetu je u vás dostupný. Hledejte ideální rychlost, dobrou cenu i další přidané služby. Dostupný internet nabízí Nej.cz. Vybrat si lze balíčky s rychlostmi 50 Mb/S, 100 Mb/s i 250 Mb/s.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail