Zejména pokud kupujeme prstýnek jako dárek, potýkáme se často s problémem, jak změřit velikost prstenu. Víme, jak na to! 

Pokud prstýnek dokonale nepadne, budeme na něj akorát neustále myslet a nebude se nám nosit příjemně. Správě veliký prsten člověk na prstě ani nevnímá. Trefit velikost může být těžké, hlavně kupujeme-li prstýnek jako dárek. Naštěstí většinou není problém prsten vyměnit nebo upravit. Nabízí se hned několik způsobů poměrně přesného určení velikosti prstýnku. Podívejte se na některé metody, jak změřit velikost prstenu

Zejména pokud kupujeme prstýnek jako dárek, potýkáme se často s problémem, jak změřit velikost prstenu. Víme, jak na to!

Triky, jak změřit velikost prstenu, které možná ještě neznáte

Měřící proužek

Skvělým řešením při nákupu prstenu na dálku je profesionální měřící proužek. Ten vám z e-shopu ochotně zašlou k vytisknutí včetně návodu k použití, třeba pokud budete nakupovat na www.prstynkovo.cz.

Jak změřit velikost prstenu pomocí měřícího proužku? Měřící proužek si vytisknete a vystřihnete dle návodu. Funguje podobně jako opasek, provlékne se přes přezku a utvoří kruh. Nasunete jej na prst, na kterém hodláte prstýnek nosit, a dotáhnete. Jakmile je dotažen tak akorát, odečtete výsledné číslo, které si zapamatujete nebo někam zapíšete, a podle něj pak šperk objednáte. To znamená velikost prstenu, který můžete objednat.

Plastové kroužky

Ještě lepší bude, máte-li již nějaký dobře padnoucí prstýnek doma a podle něj nákup zrealizujete. Pokud se vám nedaří velikost zjistit svépomocí, navštivte nejbližší klenotnictví. Existují i měřící plastové kroužky, využívají se třeba u zásnubních a snubních prstenů, pořídit si je ale můžete i pro jinou příležitost.

Měření pomocí obyčejného proužku papíru

Měření lze provést i bez speciálního měřicího proužku, jen za pomoci proužku papíru, pravítka, nůžek a tužky. Velikost měřte vždy v okolí kloubu, protože jen tak nebude prsten škrtit či sklouzávat. Proužek obtočíte okolo prstu a tužkou vyznačíte jeho konec. Poté změříte na pravítku. Pokud naměříte například 52 mm, bude optimální velikost prstenu 52.

Další metody

Dalšími metodami toho, jak změřit velikost prstenu, jsou způsoby pomocí trnu, pomocí tištěné předlohy nebo zjištění vnitřního průměru prstýnku, který pak dle tabulky převedete na velikost prstýnku, tedy jeho obvod.

A stejně jako u všeho platí: „Dvakrát měř, a jednou řež“, tedy v tomto případě spíš nakupuj. Promyšlený nákup udělá určitě radost.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu 

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail