Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Padání vlasů je přirozený proces obnovy vlasového porostu. Co když ale vlasy padají příliš? Jak zabránit padání vlasů, jež by vedlo k plešatosti, nebo k nadměrnému zhoršení hustoty a kvality vlasového porostu? Podívejte se, jak zabránit vypadávání vlasů.

Pravděpodobně ovlivněny zprávami o tom, jak si někdo nestříhá vlasy už 20 let a má je teď delší než po zem, mnohdy zapomeneme, že naše vlasy přirozeně nerostou donekonečna. Náš vlas se dožívá čtyř až šesti let. Pak vypadne. I proto na sebe můžete pozorovat, že vám vlasy dorostou jen do určité délky a následně vypadnou. Není na tom nic nepřirozeného.

Skutečně je pravdou, že nám denně vypadne 50 až 100 vlasů. Toto množství je typické pro zdravou pravidelnou obnovu vlasového porostu. Jsou ale období, kdy nám vlasy padají více. Pořád nejde o nic nepřirozeného. Bývá to na podzim, v období hormonálních změn (po porodu, v menopauze) i jako důsledek určitých forem léčby nemocí či užívání některých léků. Vlasy nám mohou nadměrně padat třeba i při různých dietních chybách. Neprojeví se to ze dne na den, ale obvykle se zpožděním několika měsíců, kdy už si to nedáme ani do souvislosti. Nakonec jsou tady genetické předispozice k plešatění, což je problém padání vlasů u mužů.

Metody, jak zabránit padání vlasů

Proti padání vlasů mohou fungovat změny životního stylu, babské rady, ale nejúčinnější pořád zůstává profesionální vlasová kosmetika. Šampon proti vypadávání vlasů by měl být běžnou kosmetickou výbavou a neměli bychom se po něm shánět až ve chvíli, kdy nám vlasy viditelně řídnou a na polštáři či v kartáči nám zůstávají chomáče vlasů. Tento speciální šampon bychom měli používat minimálně střídavě s běžným, nebo pravidelně. Právě šampony proti padání vlasů patří mezi nejkvalitnější vlasovou kosmetiku. Jejich vlastností je především stimulace vlasové pokožky a podpora růstu vlasů. Ale mají pozitivní vliv i na kvalitu vlasů obecně. Podporují jejich lesk, dodávají jim objem i je obecně udržují v lepší kondici.

Šampon proti vypadávání vlasů je potřebné umět správně aplikovat

Aby šampon proti padání vlasů uměl skutečně stimulovat vlasové buňky, zamezil oslabování vlasových cibulek, obnovoval krevní oběh ve vlasové pokožce či zesiloval vlasy v růstové fázi, musí se správně aplikovat. Rozhodně nestačí šampon nanést jen na samotné vlasy. Musí se dostat především ke kořínkům, tedy do pokožky hlavy. Každý výrobce radí, jak šampony aplikovat. Obecnou zásadou je šampon pečlivě vmasírovat do vlasů. Takto masáž musí probíhat alespoň 3 minuty. Rozhodně tedy nestačí nanést pouze na konečky a pak rychle smýt.

Co ještě proti vypadávání vlasů?

Jestliže hledáte prostředky, jak zabránit vypadávání vlasů pomocí vhodných kosmetických přípravků, sáhněte po vlasových kúrách proti vypadávání vlasů, po sérech, nebo si pořiďte speciální vlasové tonikum. Na zahození není ani vhodná kombinace vitamínů na podporu růstu vlasů. Ale pozor, nadbytek některých vitamínů naopak způsobí jejich vypadávání. Nesmíme zapomenout ani na babské rady. Tradičními pomocníky jsou výluhy a tinktury z lopuchu, kopřivy či máty.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail