Jak vybrat správný snubní prsten

Nevíte, jak vybrat správný snubní prstem? Nebo jak vybrat zásnubní prstýnek? Nebojte se, není to žádná věda. 

Ženám velmi záleží na tom, jaký zásnubní prstýnek dostanou, proto koupě tohoto prstenu činí mnoha mužům velké starosti, neboť ne vždy si jsou pánové jistí, zda se právě takový bude jejich partnerce zamlouvat a líbit. Mají ale několik možností jak vybrat ten správný.

Tradiční zásnubní prstýnek bývá s briliantem.
Tradiční zásnubní prstýnek bývá s briliantem.

Zaprvé, mohou pečlivěji naslouchat své milé, která se například může časem nenápadně zmínit, jaký prstýnek by nejraději uvítala. Pokud nějaký takový signál zachytí a budou se jím řídit, pak mají úspěch výběru zaručený. Pokud bohužel nic takového nenastane, mohou se například inspirovat prstýnky v časopisech, internetových katalozích a tak podobně. Pokud znají vkus své partnerky, neměl by být posléze s výběrem žádný problém. Mohou se také zkusit poradit přímo s prodejci prstenů, neboť ti nejlépe vědí, o jaké kousky je v poslední době největší zájem, a co je v dnešní době největším módním trendem. Nebo je prostě dobré, dát na svůj vlastní instinkt a nechat vyrobit prstýnek dle svého vkusu. Dámy upřednostňují prstýnky bílé barvy ozdobené drahým kamenem – nejčastěji briliantem.

Dámský a pánský snubní prsten nemusí být stejný. Dámský často zdobí navíc drahé kameny.
Dámský a pánský snubní prsten nemusí být stejný. Dámský často zdobí navíc drahé kameny.

U snubních prstenů je výběr lehčí v tom, že jsou na to dva lidé. Mohou se společně podívat na různé varianty a zkonzultovat, co si každý z nich představuje. Nejčastěji dnes páry volí snubní prsteny z bílého zlata. Jsou moderní zejména díky bílé barvě, kterou toto zlato má, neboť se jedná o slitinu zlata alespoň s jedním dalším kovem, nejčastěji niklem, zinkem, nebo paladiem, který dodává šperkům právě tuto barvu. Dále je jednou z nejoblíbenějších variant nechat si do prstenu zasadit také drahý kámen např. v podobě diamantu, nejvíce upřednostňovaná je samozřejmě čirá barva kamene, ale může být zvoleno také jiné zabarvení. Mnoho dvojic si také nechává vyrýt na vnitřní stranu krátký text či citát, kterým si pak mohou svou lásku připomínat.

Zdroj obrázků: FL