Jak si vybrat kyselinu hyaluronovou? Ne každá je stejně účinnou

Spolu s kolagenem patří kyselina hyaluronová mezi elixíry krásy a doslova hvězdy anti-ageingu. Podívejte se, jak si vybrat kyselinu hyaluronovou, která bude mít skutečně pozitivní účinky na naši pleť a omladí nás.

Síla kyseliny hyaluronové spočívá v její schopnosti vázat na sebe až 1000× více vody než je její objem. Vodu přitahuje jako magnet a nabízí tak hydrataci všem orgánům a částem našeho těla, kde se nachází. Mimochodem nejvíce ji máme v očním sklivci a v kloubech. Nejvíce kyseliny hyaluronové obsahuje tělo novorozenců. Pak už v těle ubývá a kolem čtyřicítky jí máme již jen zhruba 50 %. To už naše tělo viditelně stárne a potřebuje doplnit jak kyselinu hyaluronovou, tak kolagen. Tense nám v těle přestává tvořit kolem 25. roku života.

Nejde jen o vrásky, i když o ty rozhodně též

Možná se děsíme pohledu do zrcadla na přibývající vrásky, ale to není jediné stárnutí, kterého bychom se měli obávat. Bolestivé klouby, především kolena, časté záněty močových cest a problémy s močením i inkontinencí, různé zhoršující se infekce, syndrom suchého oka, záněty středního ucha, řídnutí kostí, pálení žáhy – nic z toho nás nedělá mladšími. Přitom za většinou z těchto problémů může stát právě ubývající kyselina hyaluronová v našem těle. To po ní doslova hladoví.

Podívejte se, jak si vybrat kyselinu hyaluronovou, kterou umí naše tělo správně zpracovat

Kyselina hyaluronová se dnes nachází v řadě kosmetických přípravků a taktéž není problém sehnat doplňky stravy, které ji obsahují. Má to však jedno ale… Kyselina hyaluronová existuje jako vysokomolekulární, středně molekulární a nízkomolekulární. Ta, kterou podle výzkumů, umí naše tělo správně vstřebat, je o molekulární hmotnosti 500-700 kDa. Což je právě nízko a středně molekulární HA. Právě molekuly této velikosti umí být absorbovány našim tělem až ke kloubům a skrz pokožku. Takže pokud přemýšlíte, jak si vybrat kyselinu hyaluronovou a produkty s ní, odpověď je jasná – hledejte tu s molekulární hmotností kolem 600 kDa. Taková kyselina hyaluronová je součástí produktů firmy Woldoshop. Ta se dá koupit v různých formách, třeba jako kyselina hyaluronová tablety nebo sérum na pleť.

Kvalitní kyselina hyaluronová z Německa

Kyselina hyaluronová značky Woldo Health je v ideálně vstřebatelné podobě. Užívat ji lze v tabletách, ale i v prášku přidávaném do nápojů. Ten si lze pořídit v kombinaci s kolagenem i s biotinem. Velice zajímavým produktem pro pleť je hyaluronové sérum. Na obličeji je rychle poznat změnu v hydratované pleti s úbytkem vrásek. Ideální způsob aplikace je s dermarollerem, díky kterému se kyselina hyaluronová dostává ještě do spodnějších vrstev pokožky a rychleji se má možnost chopit své role.