Aktivní složky kosmetických přípravků dokážou pomoci naši pleti zvítězit nad neúprosností času. Obsahuje je vaše kosmetika? A pokud ano, víte, co od nich čekat?

Obyčejný krém? To zní skoro jako nadávka! Všechny kvalitní krémy se dnes chlubí obsahem speciálních složek, které nám slibují zůstat navždy mladými, zbavit se všech problémů s pletí a samozřejmě – být mnohem mnohem krásnějšími. Pojďte se seznámit s nejlepšími protistárnoucími anti-aging ingrediencemi, které obsahuje vaše kosmetika.

Kyselina na obličej? Nelekejte se – AHA a BHA kyseliny na ní patří!

Bojují proto poškození naší pleti sluncem. Pleť provlhčují a hydratují. To jsou hlavní kladné vlastnosti takzvaných hydrop kyselinAHA a BHA. Použití AHA kyselin se doporučuje zejména pro normální až suchou pleť. BHA kyselin pro normální až mastnou pleť. Není neobvyklé, že anti-aging kosmetické přípravky proto stárnutí a vráskám obsahují obě tyto kyseliny současně. A není to rozhodně ani na škodu.

Nezapomínejte, že AHA a BHA péči kyselin ocení nejen vaše pleť na obličeji, ale rovněž vaše tělo. I to chce zůstat dlouho mladé. Výrobci kosmetiky nabízí velké množství tělových mlék s obsahem AHA a BHA kyselin.

Kosmetické přípravky nám sice věčné mládí nezaručí, ale rozhodně umí stárnutí pleti oddálit.

Kosmetické přípravky nám sice věčné mládí nezaručí, ale rozhodně umí stárnutí pleti oddálit.

Vitamín C není jen proti chřipce!

C-čko nepotřebuje jen náš imunitní systém, aby nám pomohl odolávat běžným nemocem.Vitamín C je extrémně důležitý i pro naši pleť. Přijde nám ale tak zprofanovaný a běžný, že krémy a kosmetiku, která jej obsahujeme, považujeme spíše za póvl. A to je rozhodně chyba. Je to totiž právě vitamín C, který stimuluje produkci kolagenu a elastínu v naší pleti. Určitě je jej dobré přijímat vnitřně v jídle, ale ocení jej i naše pleť.

Vitamín C pleť prokrvuje, zvyšuje příjem živin v pleti a pečuje o cévní systém pleti. Je také účinným antioxidantem a chrání naši pleť před volnými radikály. Lidsky řečeno, céčko pomáhá chránit pleť před vznikem vrásek, udržuje ji elastickou a také správně vypnutou.

Retinol umí zahladit už existující vrásky

Retinol je odvozen od vitamínu A. Je vlastně čistou formou vitamínu A a tím pádem áčkem s nejsilnějšími účinky. Kromě toho, že výrazně napomáhá redukovat už existující vrásky a umí zahladit jemné vrásnění a nehezké linky v pleti, zlepšuje také tón pleti.

Retinol umí redukovat pigmentové skvrny, ale současně v účinné vysoké koncentraci může způsobovat výrazné zčervenání, svědění nebo olupování kůže. Proto je třeba volit dostatečně vysokou, ale ne nadhodnocenou koncentraci retinolu v kosmetických přípravcích. Další pozitivní vlastností retinolu je jeho schopnost hydratovat pokožku. Retinol je rozhodně jeden z nejslibnějších omlazovacích prostředků budoucnosti.

Koenzym Q10 umí redukovat vrásky kolem očí

První příznaky stárnutí naší pleti se nám obvykle objeví jako jemné vějířky vrásek kolem očí nebo pod očima. A právě zde koenzym Q10 nabízí omlazení. Nic nepokazíte, když si oční krémy budete vybírat právě s koenzymem Q10 a to dokonce i v mladším věku. Koenzym Q10 má schopnost fungovat jako katalyzátor našeho těla, který mu umožňuje lépe využívat energii v buňkách.

Nejvíce jej máme v těle v pubertálním věku, věkem jeho množství v našem těle klesá a proto je součástí anti-agingu právě doplňování jeho absence v našem těle. Že nám chybí poznáme na pleti docela snadno. Pleť vypadá unaveně, povadle, našedle a je bez lesku. Přírodní koenzym Q10 má žlutooranžové zbarvení, takže se nelekněte, když jsou kosmetické přípravky z něj nažloutlé. Alespoň poznáte, že jím výrobce v přípravku nešetřil. Ale než zajásáte, tak si na složení přípravku ověřte, jestli si výrobce nepomohl k barvě barvivy!

Kosmetika české značky Ryor má ve svém sortimentu i speciální řadu s koenzymem Q10.

Kosmetika české značky Ryor má ve svém sortimentu i speciální řadu s koenzymem Q10.

Vitamín E nesmí v omlazovací anti-aging péči chybět!

E-čko je pro pleť a omlazení stejně důležité jako vitamín C. Opět chrání buňky před volnými radikály a jako anti-aging přípravek bývá v kosmetických krémech a přípravcích používán po více jmény: běžně se setkáte s označením tocopheryl acetate, tocopheryl linoleate, tocotrienols, alpha tocopherol a tocopheryl succinate.

Vitamín E podporuje obranyschopnost pleti a proto je součástí opalovacích krémů a opalovací kosmetiky. Bojuje se symptomy stárnutí pleti – umí zlepšovat její strukturu, vyhlazovat ji, zvyšovat její elasticitu, redukovat vrásky a je prevencí před vznikem tzv. stařeckých skvrn. Obnovuje buňky, prokrvuje pleť a má schopnost udržovat vodu ve svrchních částech pokožky. Často se s ním setkáte v kosmetických přípravcích, které kombinují vitamín E a vitamín A. E-čko totiž navyšuje stabilitu vitaminu A.

Kyselina hyaluronová umí vrátit čas – částečně!

Tento jazykolam je dnes zaklínadlem pro snížení příznaků stárnutí. Nepředpokládám, že byste doma neměla ani jeden krém či jinou kosmetiku, které by kyselinu hyaluronovou neobsahovali. Je ale kyselina hyaluronová skutečně takový zázrak, jak se nám snaží výrobci kosmetiky namluvit?

Kyselina hyaluronová je jednou ze základních složek mezibuneční hmoty. Je součástí epiteliálních, pojivových a nervových tkání. V našem těle ji přirozeně najdeme především v očním sklivci, v synoviální tekutině (tekutina, která má význam pro vzájemný pohyb kloubních ploch a omezení jejich tření) a v kůži. Má velké využití ve zdravotnictví a nově také v kosmetice, kde vytlačila donedávna glorifikovaný kolagen. V kosmetice má silné hydratační účinky, umí regenerovat pleť, chránit ji před vnějšími vlivy a udržuje pokožku pevnou a pružnou. Královnou anti-aging kosmetiky se stala zejména proto, že má schopnost vyhlazovat i starší vrásky a významně redukovat vznik nových. Dokonce je účinná i v boji proti problematicky odstranitelným strijím.

Když chcete pleti pomoci a omládnou, nesmíte jí ani škodit!

Vybírat si kosmetiku pro omlazení jen podle toho, zdali obsahuje výše uvedené anti-aging zázraky však rozhodně nestačí. Musíte se koukat také na to, zdali naopak neobsahuje složky, které naší pleti škodí. Věřte nebo ne – mnohdy to tak je! Vyvarovat byste se měly té, které ve složení obsahuje tyto pleti a našemu zdraví škodící ingredience: Benzoyl Peroxide, DEA (Diethanolamine), MEA (Monoethanolamine) a TEA (Triethanolamine), Dioxin (nalezen v triclosan, emulsifiers, PEGs a ethoxylated cleansers), DMDM Hydantoin a Urea, FD&C barvy a pigmenty, Parabens (Methyl, Butyl, Ethyl, Propyl), PEG (Polyethylene glycol), Phthalates, Propylene Glycol (PG) a Butylene Glycol, Sodium Lauryl Sulfate (SLS) a Sodium Laureth Sulfate (SLES), opalovací složky (avobenzone, benzphenone, ethoxycinnamate, PABA) a Triclosan.

Že jste se v nich úplně ztratili? Nevadí, že jim plně nerozumíte, nejste přece chemik. Bohatě postačí, když kosmetiku, která je obsahuje, raději nebudete vůbec kupovat.

Zdroj obrázků: Ft, Ryor

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail