Líčení citlivé pokožky vyžaduje pečlivý výběr dekorativní kosmetiky. Na co vše si dát pozor při jejím výběru a jakou si vybrat?

Trendem letošního roku je přirozenost v líčení. Není tedy nutné nic přeplácat a klidně vyjděte ven bez křiklavého zvýraznění. Citlivá pleť potřebuje zvláštní péči, nevyhnete se ani vybírání z řady vhodných výrobků na líčení. Pro ženy s citlivou pokožkou jsou připraveny speciální přípravky z dekorativní kosmetiky, zajišťující dokonalé krytí ve spojení s nevyvoláním žádných negativních účinků.

Citlivá pleť potřebuje speciální péči a to i když jde o dekorativní kosmetiku.

Citlivá pleť potřebuje speciální péči a to i když jde o dekorativní kosmetiku.

Stále pěkná v make-upu

Perfektní make-up pro citlivou pleť je spojen s vyhýbáním se výrobkům, které způsobují podráždění, vysušení nebo další problémy. Citlivá pokožka se projevuje nesnášenlivostí hlavně kosmetických prostředků obsahujících chemické látky. Při problému pokožka zčervená, vytvoří se pupínky nebo flíčky. Tyto potíže s pletí se projeví například po stresu, změně kosmetiky, ale i jako reakce na solárium nebo chlorovanou vodu v bazénu. U citlivé pleti si na líčení vybírejte kosmetiku hodně opatrně.

Preferujte hypoalergenní kosmetiku, kde nehrozí ucpání kožních pórů a alergická reakce. Nepoužívejte make-upy ke zmatnění pokožky na olejové bázi ani voděodolnou kosmetiku. Před použitím make-upu klaďte důraz na vyčištění a prohydratování pokožky. Lze použít krém s UV filtrem. Make-upy volte raději tuhé díky menšímu obsahu konzervačních látek. Jestliže si nemůžete odpustit tekuté druhy, upřednostněte s obsahem silikonu, čímž se vyhnete podráždění a tvorbě akné.

Také s citlivou pletí si můžete dovolit dokonalý make-up. Stačí si vybrat správné výrobky.

Také s citlivou pletí si můžete dovolit dokonalý make-up. Stačí si vybrat správné výrobky.

Pro ženy s citlivou pletí či s nedokonalostmi pleti mohou využít také jemné a snadno roztíratelné make-upy, tzv. fluidní textury, obohacené o termální vodu z La Roche-Posay s přirozeně zvláčňujícími účinky a působností proti volným radikálům. Po použití bude pleť hebká, barevně sjednocená a nedokonalosti se bezvadně zakryjí. K výhodám patří nezpůsobování podráždění. Zkusit můžete i minerální make-upyvyráběné bez chemických přísad, z nichž jsou některé speciálně určeny na citlivou pleť.

Líčení za pár minut

Nechcete vypadat unaveně, neupraveně a mít zvýrazněné vrásky na obličeji? Nemusíte. Kompletní make-up se dá zvládnout během několika minut. Líčení začněte zamaskováním nedokonalostí pomocí korektorů na citlivou pleť. U citlivých očí je trochu problém s používáním barevných očních linek, řasenek a očních stínů. Proč? Produkty s obsahem konzervačních látek obsahují alergické reakce. Černá barva způsobuje nejméně alergických reakcí, takže zkuste vsadit na černou řasenku. Černé oční linky si zvolte na bázi vosku. Oční stíny si připravte práškové s teplými barvami, v bílém a béžovém odstínu.

Make-up Toleriane od La Roche-Posay má fluidní texturu, je obohacen o termální vodu, má přirozeně zvláčňujícími účinky a působností proti volným radikálům.

Make-up Toleriane od La Roche-Posay má fluidní texturu, je obohacen o termální vodu, má přirozeně zvláčňujícími účinky a působností proti volným radikálům.

Než půjdete do postele…

Bez odlíčení se nehrňte spát, protože pleť vám to vrátí! Nepořizujte si odličovače na mýdlové bázi. Mezi odličovači si vyberte typy, které se nemusí oplachovat. Pro zakončení zkuste použít například termální vodu ve spreji.

Zdroj obrázků: FL, La Roche-Posay

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail