Šperky nejsou levná bižuterie a potřebují nejen vyniknout, ale musíte je umět také správně navzájem kombinovat. Podívejte se jak na to!

Kombinovat šperky navzájem nebo s oblečením může být někdy věda. Zejména pokud máme kousky, které chceme nosit pořád a vlastně k nim jen vrstvit další podle nálady nebo oblečení. Amatérské blogerky i redaktorky ženských plátků mnohdy radí, že můžete kombinovat vše se vším. Tomu ale nevěřte! Přemíra šperků kombinovaných bez ladu a skladu z nich dělá veteš a to bez ohledu na jejich cenu. Nesmíte taky zapomenout na etiketu. Už jen obyčejná business etiketa a povinný firemní dress code, se kterým se setkává většina z nás, není příznivcem velkého množství šperků. Takže všeho s mírou – méně je někdy více!

Šperky musí dostat prostor vyniknout!

Zapomeňte na obrázky levné bižuterie, kterou má modelka pověšenou po celém těle. Takto se možná můžou nosit levné tretky, ale rozhodně ne kvalitní šperk. Šperkovnice jsou k tomu, abychom v nich naše vzácné, krásné a oblíbené šperky uchovávaly a ne proto, aby zely prázdnotou a my jsme všechny naše drahocennosti nosily zásadně pověšené na sobě. Dejte každému šperku prostor vyniknout! Když šperky vrstvíte, musí to být proto, že se dva šperky navzájem doplňují a ladí k sobě, ne jen proto, že chcete ukázat, že nemáte jen jeden náramek, ale hned pět.

Dejte šperku prostor vyniknout! Nepleťte si šperky s levnou bižuterií a kombinujte je velice decentně a harmonicky. Nezapomeňte, že každá příležitost si žádá jiný typ šperku.

Dejte šperku prostor vyniknout! Nepleťte si šperky s levnou bižuterií a kombinujte je velice decentně a harmonicky. Nezapomeňte, že každá příležitost si žádá jiný typ šperku.

Naučte se správně kombinovat drahé kovy

Nosíte zlaté náušnice z klasického žlutého zlata, ale ostatní šperky byste měla raději ze stříbra nebo z bílého zlata? Určitě víte, že to nevypadá nejlépe. Řešení ale existuje a tkví ve vyváženosti. Pokud nosíte zlaté náušnice, ze stejné barvy zlata zopakujte na svém těle ještě jeden šperk. Může to být prstýnek či řetízek, ale klidně jen jedna barva zlata použitého na multikovovém přívěsku, který může kombinovat bílé zlato vypadající jako stříbro i platina, žluté zlato a dokonce růžové zlato. Nezapomeňte samozřejmě na to, že žluté a růžové zlato může mít mnoho odstínů a přesně s těmito odstíny musíte také pracovat při dalších kombinacích.

Zlato a stříbro dohromady? Proč ne! Jen třeba vědět jak na to!

Zlato a stříbro dohromady? Proč ne! Jen třeba vědět jak na to!

♥ TIP

Pro kombinování rozličných kovů existuje jeden skvělý trik. Pořiďte si přívěšek nebo řetízek, jenž kombinuje bílé, růžové a žluté zlato. Pak už můžete ostatní šperky vzhledem k použitému materiálů střídat téměř libovolně.

Pozor na kombinace stylů šperků!

To, že jste se naučily kombinovat kovy, pořád ještě neznamená, že máte vyhráno. Nezapomeňte na míchání stylů. Každý šperk má svůj styl. Může být moderní nebo ve vintage stylu, může mít filigránové textury nebo si hrát s geometrickými prvky, může jít o patinované masivní stříbro nebo extrémně jemné zlaté šperky. A zásada harmonického kombinování je jasná – zůstaňte vždy jen u jednoho z těchto stylů. Jen tak mohu šperky vyniknout v celé své kráse!

Každý styl šperků patří k jinému typu oblečení!

Samozřejmě je nutné dbát rovněž na vhodnou kombinaci stylu šperku a oblečení. Pokud nosíte extra moderní kousky patřící spíše do kategorie „futuristické“, také vaše šperky musí být hypermoderní. K vintage outfitům a romantickému oblečení, také k romantickým večerním šatům nebo k outfitům s volánky či krajkami, můžete nosit také rustikální a vintage šperky.

Existuje ale také univerzální oblečení, se kterým můžete kombinovat téměř jakýkoliv šperk. Obvykle jsou to jednobarevné outfity minimalistických střihů, často černé nebo bílé, ale i v jiných barvách, které se nehonosí ničím, co by je zařadilo k těm hypermoderním ani k těm retro nebo vintage. A to jsou přesně ty outfity, které pak nejenže můžete ozdobit jakýmkoliv stylem šperků, ale navíc tyto šperky dostanou skutečně obrovský prostor vyniknout!

Záludnost zvaná snubní a zásnubní prsten!

Možná, že kombinace šperků bravurně zvládáte, ale pak přijde chvilka, kdy jste v koncích! Na vaší ruce se objeví snubní nebo zásnubní prsten, který neladí s ničím, co jste doposud nosila, nebo který by dle pravidel správné kombinace šperků nemohl být kombinován s velkou částí vaší šperkovnice. Co s tím! Pravidla kombinace šperků jsou naštěstí k těmto prstýnkům tolerantní. Pokud se vám nehodí k ostatním šperkům, noste jej na ruce, kde už nenosíte žádný jiný prstýnek ani náramek. Řešením je pořídit si také další šperk ladící třeba barvou kovu se zásnubním prstýnkem a tím pak vyvážit jeho kombinování s větším množstvím šperků, které najednou nosíte.

Zásnubní prsten si zaslouží celou ruku! Zejména pokud je výrazný, s větším kamenem nebo bohatěji zdobený, nekombinujte jej s dalšími prsteny na stejné ruce. Na obrázku je nádherný zásnubní prsten s morganitem a diamanty Annis. Nabízí jej internetové klenotnictví Eppi.cz.

Zásnubní prsten si zaslouží celou ruku! Zejména pokud je výrazný, s větším kamenem nebo bohatěji zdobený, nekombinujte jej s dalšími prsteny na stejné ruce. Na obrázku je nádherný zásnubní prsten s morganitem a diamanty Annis. Nabízí jej internetové klenotnictví Eppi.cz.

Diamantové prsteny potřebují prostor vyniknout!

Možná jste si diamantový prstýnek pořídila sama, možná je s diamantem váš zásnubní prsten! Důležité je, že právě diamantové prsteny potřebují pro to, aby zazářily v plné své kráse, ještě větší prostor, aby vynikly. Ty prostší, s malinkými diamanty nebo s jedním menším diamantem můžete nosit každý den, ale rozhodně na stejnou ruku nepřidávejte žádný jiný prsten! Pokud však máte diamantový prstenzdobenější a s většími kamenem nebo s kamenem výrazně posazeným, rozhodně jej nenoste v běžný den. Takový prsten, si zaslouží nejen prostor na vaší ruce, ale i vhodnou příležitost k tomu, aby se předvedl ve své nádheře. Patří k němu minimálně koktejlové šaty a alespoň slavnostní večeře či návštěva divadla!

Diamantový prsten je král mezi prsteny!

Diamantový prsten je král mezi prsteny!

Prsteny s drahokamy a s perlou

Budu se sice opakovat, ale nelze nezmínit ještě jednoho kandidáta na to, aby si uzurpoval sám pro sebe celou vaši ruku. Tím je velký prsten s výrazným drahokamem nebo prsten s perlou. Ani jeden není vhodný k džínám a triku! Když už, tak k luxusnější halence, která bude ladit s barvou kamene. Hodí se ale k dámskému business oblečení, perfektně vyniknou s cocochanelovskými „malými černými“ nebo s velkou večerní!

Velké prsteny s drahokamy nebo s perlou potřebují vyniknout. Noste je jen při vhodných příležitostech. Na obrázku je zlatý prsten s cushion tanzanitem v královské modré barvě a diamanty Adalyn.

Velké prsteny s drahokamy nebo s perlou potřebují vyniknout. Noste je jen při vhodných příležitostech. Na obrázku je zlatý prsten s cushion tanzanitem v královské modré barvě a diamanty Adalyn.

Zdroj obrázků: FL, Eppi

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail