Prosluněné prázdninové dny se blíží mílovými kroky a lidé přemýšlejí, kam vyrazit na rekreaci. Co tak letos objevovat šarm kouzelné Itálie?

Když jde o dovolenou, někdo preferuje krásy Čech a Moravy, jiný nedá dopustit na dovolenou u moře. Žhavým želízkem v ohni jsou zájezdy do Itálie. Vždyť tato památkami a přírodními divy prošpikovaná země láká také ke koupání v moři. Přívětiví obyvatelé Itálie, delikatesní pokrmy, atrakce pro děti, poznání prastaré kultury a noční rej zkrátka táhnou.

Znáte nejkrásnější místa Itálie?

Lidé z celého světa si zamilovali Benátky, protože jsou ideální pro strávení romantické relaxace a rovněž slibují prohlídku honosných staveb historie. Bazilika sv. Marka, Most vzdechů i vyjížďky v gondolách patří k populárním lákadlům. Za zmínku stojí také Miláno známé módním tepem, značkovými butiky, nádhernými paláci i operním domem La Scala. Bologna leží v na severu Itálie a nejvíce přitahuje věhlasnou univerzitou, romantickými uličkami a ochutnávkou místních specialit. Florencie uhrane galerií Uffizi, kde jsou vystavována díla Michelangela, Leonarda da Vinciho i Caravaggia.

Města s dechberoucími památkami

Nesmíme zapomenout na Řím, protože se pyšní překrásným muzeem pod širým nebem. Koloseum, bazilika sv. Petra, Pantheon, Andělský hrad i fontána di Trevi vám vezmou dech. Dovolená v Itálii je situována také u pobřeží Amalfi. Když se vydáte do resortu Sorrento, Pompejí i k sopce Vesuv, budete naprosto omámeni. Sardinie se může pochlubit dokonalými plážemi a nedotčenou přírodou. Obrovský zájem je také o zájezdy do Itálie směr Sicílie. San Vito lo Capo, pláž u Palerma, vás pohladí svým jemným pískem. Mezi nejnavštěvovanější pláže patří Riccione, Rimini. O večerní program se postarají diskotéky. Nezapomenutelným zážitkem je výlet lodí na Liparské ostrovy. Itálie je zemí rozmanitých chutí, vůní, historických drahokamů a impozantních Alp.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail