Hledáte nový mobilní telefon? Vyzkoušela jsem za vás krasavce iPhone 6. Počtete si v něm v knížce a vejde se i do kabelky.

Musím přiznat, že mne až doposud rostoucí velikosti telefonů spíše odrazovaly. Jenomže… Dnes jsem v podobné situaci jako mnohé z vás. Každý den táhnu do práce notebook, k tomu tablet i telefon. Už před časem jsem propadla Apple mánii, takže vše od počítače, přes tablet i mobilní telefon u mne najdete jen od této značky. (K tomu proč se ještě vrátím.) Každé z těchto zařízení mi dává své a již delší dobu přemýšlím, jestli by nebylo užitečné dva z nich „sloučit v jedno“. Vyhodit z tašky notebook nepřichází v úvahu. Fungovat s tabletem v běžném denním pracovním režimu nejde, i když jsem kdysi věřila, že ta doba bleskurychle přijde. Asi přijde, ale rozhodně to tak rychlé nebude a nejspíš to bude vlastně celé úplně jinak. Takže to, co by přicházelo v úvahu, je nahradit svůj iPad mobilním telefonem s větším displejem. Samozřejmě opět od Apple. Jako řešení se nabízí některý z nových modelů iPhone. A teď „jenomže“ po druhé… Nebude to vypadat divně, když budu telefonovat z tak velkého zařízení? Budu jej vůbec schopna smysluplně držet v ruce? A dokáže mi přes na poměry mobilních telefonu velký displej nahradit vše, co mi dává pořád mnohem větší displej tabletu? Před svým rozhodnutím potřebuji odpovědi na tyto otázky. A jelikož nejsem sama, rozhodla jsme se na problém podívat ze svého „ ženského“ hlediska a hlavně zcela jinak, než z pohledů mužské části populace.

iPhone 6 je stylový velkodisplejový mobil i do dámské kabelky.

iPhone 6 je stylový velkodisplejový mobil i do dámské kabelky.

iPhone je prostě iPhone!

Nejsem žádný fanatik přes techniku, ale žiji s ní, denně ji používám a snažím se z ní dostat vše, co mi nabízí. Neposuzuji jenom technická střeva techniky – pokládám za samozřejmé, že budou fungovat bez poruch a dají zařízení potřebnou rychlost. Vzhled je pro mne stejně důležitým parametrem. Mobilní telefon musí dobře vypadat, nesmí mít tendence se opotřebovat k ošklivosti a rozhodně se mi také musí vejít do kabelky. A jelikož jsem milovnicí těch skutečně malých kabelek, iPhone s velkým displejem mne dlouho odrazoval. Jenomže pak i tak chodíte s tabletem v ruce, takže možná nastala ta pravá doba, vybrat si stylový telefon, který umí tablet nahradit. Dnes nejsem majitelkou žádné poslední iPhone novinky. Pro více znalé, vlastní iPhone 4S a vlastně mi na něm nic neschází. Na jednu stranu je to legrační, protože jako milovnice nových trendů vždy toužím vyzkoušet vše nové, na druhou stranu, díky za to! Investice do iPhone není nijak malá. A když už si pořídíte telefon za cenu přes 20 000 Kč, rozhodně očekáváte, že vám také nějakou dobu vydrží. Tuto vlastnost Apple technika skutečně má. Nestárne příliš po stránce výkonu, vzhledově je nadčasový a je velice odolný, takže se vám nestane, že byste měla po třech měsíce z telefonu sedřenou barvu, či že by telefon jevil jiné známky opotřebení.

Zejména těm z vás, které ještě Apple či konkrétně mobilní telefon od Apple nepoužíváte dlužím vysvětlení, proč si pořídit iPhone a ne jiný mobilní telefon. Na to mám jednoduchou odpověď – protože funguje. Mobilních telefonů je na trhu mnoho a o přízeň mezi sebou bojují telefony postavené na různých platformách – zejména iOS od Apple, Android a Windows Mobile. Pravdou je, že pokud se nechcete permanentně zabývat tím, jestli vám v telefonu něco funguje a když ne tak proč, je iPhone nejlepší volbou. Je to odladěný telefon s minimem problémů a spoustou vychytávek, které od doby slavného uvedení sice konkurence téměř bezezbytku okopírovala, ale pořád je to telefon, který i bez hlubších znalostí techniky dokážete skutečně používat bez permanentních problémů. Navíc architektura Apple má propracované propojení mezi jednotlivými Apple zařízení a tak je i synchronizace mezi počítačem, notebookem, mobilem a tabletem snadná i pro nás ženy, které se zrovna nechceme vypracovat na specialistky informačních systémů, sítí či počítačové techniky.
Podívejte se na evoluci iPhone tak, jak ji publikoval Picclick.com.

Podívejte se na evoluci iPhone tak, jak ji publikoval Picclick.com.

Jak tedy vyřešit můj problém a jakým iPhonem nahradit tablet, aby mi ubylo  jedno zařízení? Pokud jdu investovat do nového telefonu, je dobré zvolit to nejnovější na trhu. Nemalá investice znamená, že zařízení nebudu chtít po roce měnit a tak je dobré zainvestovat do něčeho, jehož životnost nebude zkrácená už tím, že si zvolím technologicky méně vyspělý starší mobil. Apple s nástupem velkodisplejových mobilů dlouho váhal, nechtěl vytvořit konkurenci svým stále prodávanějším tabletům, nakonec však na trh přece jen vrhl skutečně velké mobily. Kvůli konkurenci i rostoucí poptávce mezi Apple uživateli to nešlo jinak. Mé možnosti jsou v podstatě dvě: 4,7 palcový Apple iPhone 6 nebo 5,5 palcový obr Apple iPhone 6 Plus. Pořád je to méně, než má iPad Mini (7,9 palců). Ten zmiňuji proto, že byl pro mne také alternativou a dříve než jsem začala uvažovat nad mobilem s větším displejem, jsem zvažovala, jestli právě jím nenahradit svůj velký iPad s cca 9 palcovou uhlopříčkou.

Apple iPhone Plus jsem zavrhla. Nemyslím si, že je to mobil pro dámskou ručku a pokud chcete i klasicky telefonovat, je to už skutečně obr. Avšak iPhone 6 byl řešením být mohl. Jako redakce jsme dostali iPhone 6 možnost otestovat a tak jsme měla možnost si jej vyzkoušet nejen pohledem v prodejně. Co mne na šestce dostalo?

iPhone 6 v luxusních metalických barvách

Začnu jako žena – vzhledem a zejména barvou. iPhone 6 dostal skutečně luxusní outfit. Model lze koupit ve stříbrné, zlaté nebo vesmírně šedé barvě. Zlatá je velice jemně pastelová nijak agresivní, takže vypadá velice žensky. Vesmírně šedá je tmavší stříbřitý odstín. Já jsem se nakonec rozhodla pro stříbrnou barvu.

iPhone 6 se prodává ve třech ve barvách: ve stříbrné, zlaté a ve vesmírné šedé.

iPhone 6 se prodává ve třech ve barvách: ve stříbrné, zlaté a ve vesmírné šedé.

Skvělé vychytávky IPhone 6

Ve srovnání s mým starším iPhonem má iPhone 6 mnohem větší displej a je přitom výrazně tenčí. Je to praktické a současně velice elegantní. Krásné je, jak designeři zvládli přechod elegantního těla k displeji. Telefon má Retina HD displej. Ten je skutečně o poznání kvalitnější než displeje starších a vysloužilých modelů. V praxi pak bylo pro mne naprosto nejobjevnější, o kolik lépe může být displej viditelný a čitelný venku při silném slunečním jasu.

Další úžasnou věcí je video. Na kvalitní fotoaparát v iPhonu jsem si zvykla už dávno a klasický fotoaparát již téměř nepoužívám. Nejsem sama. Tentokrát však v iPhone 6 přišel Apple také se zlepšením videa. Video má nový iSign snímač, nové funkce a nechybí ani nahrávání v HD rozlišení, záznam časozběrného videa nebo zpomaleného videa. Točit s novým iPhone 6 bude určitě zábava.

iPhone 6 je elegantní a zároveň praktický mobilní telefon.

iPhone 6 je elegantní a zároveň praktický mobilní telefon.

Patřím mezi lidi zapomínající hesla a nenávidícího všemožné kódy na telefonech či počítači. Už kdysi jsem vyzkoušela nahradit hesla čtečkou prstu u notebooku, ale technologie byla velice nedokonalá a umožňovala v podstatě jenom přístup do notebooku. iPhone 6 nabídla skutečně průlomovou a odladěnou technologii Touch ID. Pomocí ní svůj iPhone nejen bezpečně odemknete, ale schválíte s ní své nákupy hudby v iTunes či nákupy aplikací v App Storu nebo knížek na iBooks.

iPhone 6 do kabelky i do postele

Nový iPhone 6 se nakonec dobře vešel i do většiny mých kabelek. Mimo ty skutečně malinké, kam se mi ale nevešel ani ten starší menší. Jsem přesvědčená, že s ním dokážu nahradit tablet. Koukání se na filmy v posteli je na něm příjemné, skvěle stačí také na čtení knížek či časopisů v metru nebo v autě, když zrovna jedu jako spolujezdec. Nepohodlným nemohu nazvat ani psaní jednoduchých poznámek. Samozřejmě je to malinko méně praktické než na velkém iPhone, ale jde to.

Váhala jsem nad velikostí paměti. Tu iPhone 6 nabízí v několika variantách. Vzhledem k tomu, že dnes většinu dat uchovávám v cloudu, rozhodla jsem se pro variantu se 16 GB paměti. Lepší cena byla důležitým argumentem, proč se nesnažit přecpat svůj mobil daty, které v něm vůbec nepotřebuji.

Zdroj obrázků: DATART, Apple, Pickclick.com
Poznámka: iPhone 6 byl k testování zapůjčen společností Datart.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail