Nové dveře umí okamžitě změnit interiér každého bytu. Jaké jsou oblíbené interiérové dveře 2019 a jak dokážou zmodernizovat panelákové byty? Podívejte se na pár velkých změn s nízkými náklady.

Staré „dobré“ paneláky, mnohými tak zatracované, ale přesto. Většina panelákových domů prošla rekonstrukcí, jsou zateplené, mají nové fasády, nová okna, byty si pak rekonstruují samotní nájemníci. Panelákové byty na rozdíl od moderních developerských projektů nabízí ve většině případů prostorné bydlení. Že nemají kuchyň spojenou s obývacím pokojem? Mnozí lidé vám řeknou – díky za to, ne vždy je to výhra. Když si panelákový byt podle svých představ účelně zrekonstruujete, byt prokoukne a nabídne bydlení bez kompromisů.

Nové dveře – to je základ pro nový interiér.

Nové dveře – to je základ pro nový interiér.

Co potřebuje panelákový byt, aby získal šmrnc?

Budeme předpokládat, že staré umakartové jádro má byt již dávno pryč. Pokud ne, je jasné, co vás čeká. Obvykle již má panelák nová plastová okna. Pokud bytu pořád chybí nové podlahy, ideální je položit plovoucí, které jsou ekonomickým a levným řešením. Na co se však při adaptaci starého panelákového bytu na moderní bydlení nesmí zapomenou, jsou interiérové dveře. Ty staré totiž příliš reprezentativní nejsou. Bytu dávají zastaralý a nemoderní výraz.

S novými interiérovými dveřmi získá byt novou tvář

Staré panelákové dveře, obvykle ve slonovinové barvě, mnohdy již s prosvítající „papírovou“ konstrukcí, plastovou klikou a s plastovými zasklívacími lištami, rozhodně nevypadají reprezentativně. I kdybyste byli milovníky retro stylu, přiznejte si, že staré dveře již dosloužily. Domníváte se, že je to velká investice? Tou však být nemusí.

Moderní interiérové dveře lze pořídit i s kováním, tedy s klikou, již od 1000 Kč. Pokud se podíváte například na sortiment Baumax, najdete zde dveře již od 799 Kč. Ideálním designovým řešením do interiéru je navíc kombinace nových dveří se stejnou obložkovou zárubní.

Designové dveře nemusí být drahé.

Designové dveře nemusí být drahé.

Bílé interiérové dveře jsou stále žádané

Přes příjemné a moderní dřevěné dekory jsou stále žádanými bílé dveře do interiéru. Dobře ladí s typickými bílými plastovými okny a nepoperou se s podlahou ani s nábytkem, ať již budou z jakéhokoliv dřeva a v jakémkoliv dekoru. Nejzajímavějším modelem z Baumax sortimentu bílých dveří je Eliza. Dveře mají moderní prosklení, k dispozici jsou jako levé i pravé a v různých šířkách. Zajímavé jsou i dveře v provedení Sněžný dub. Asi nejžádanější do tradičních bytů jsou dveře Kleopatra. Nabízí se s prosklením i jako plné, a jsou za velice ekonomickou cenu.

Baumax nabízí celou škálu dřevěných dekorů

Není se však třeba obávat ani dřevěných dekorů, i když máte bílá okna. Vždy lze doladit dveře s podlahou nebo nábytkem. Důležité je samozřejmě všechny dveře v bytě sjednotit, výjimkou mohou být pouze interiérové vchodové dveře. V nabídce Baumax najdete především širokou škálu dubových dekorů – dub sonoma, dub evropský, ušlechtilý dub, dub stříbrný, dub lanýž, dub bílý nebo popelavý dub. Příjemný odstín nabízí rovněž olše, cedr, ořech a ořech Columbia.

Baumax – to je obrovský sortiment interiérových dveří v celé škále materiálů a dekorů za ekonomické ceny.

Baumax – to je obrovský sortiment interiérových dveří v celé škále materiálů a dekorů za ekonomické ceny.

Interiérové dveře z masivu nejen na chaty nebo chalupy

Mnoho lidí upřednostňuje masivní nábytek před nábytkem z dřevotřísek a jiných kompozitních materiálů. Baumax má v sortimentu nejlevnější interiérové dveře z masivu. Pod značkou Finskie nabízí dveře z přírodní borovice bez povrchové úpravy. Dveře jsou v nabídce jako levé i pravé , šířky 60, 70, 80 a 90 cm, k dispozici jsou jak plné, tak i s prosklenou 3/5 částí. 

Tyto dveře jsou rozhodně hitem všech chalupářů i majitelů starších rodinných domků, kteří je nechávají spíše v tradičním stylu. Jelikož ale dveře nemají žádné zdobné lištování kolem prosklení ani kolem vsazených kazet, působí velice moderně a budou perfektně vypadat i v přírodním dřevem zařízeném panelákovém bytě. Protože jsou bez povrchové úpravy, snadno si je namoříte, nabarvíte nebo nalakujete tak, aby nevypadaly jako součást „selské jizby“. Nebo je naopak přesně takové necháte a pouze je přelakujete bezbarvým lakem. Napadlo vás ale někdy, že můžete zajít ještě dál? Dřevěné dveře lze zajímavě dekorovat. Bude jim slušet například decoupage, tedy zdobení obrouskovou technikou. Vzít do ruky lze i štětec a umělecké barvy a hezky je pomalovat. Třeba zevnitř dětského pokojíku. Zkusit lze i dekorační křídové barvy (Chalk Paint) a dveřím dát moderní vzhled typu „shabby chic“.

Zdroj obrázků: Baumax.cz, Depositphotos, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail