Jak na hubnutí břicha? Jenom úprava jídelníčku nebo dieta stačit nebude. Chce to správně zvolené cviky na břišní partie. Ale cvičit stačí doma.

Tři problematické partie – břicho, zadek a boky. To jsou části těla, o jejichž zeštíhlení nejčastěji usilujeme. A břicho vede. Velice rychle se na něm projeví hříchy našeho jídelníčku. Je navíc vidět více než hýždě nebo zadeček. Zejména móda nižších pasů, která se pořád zuby-nehty drží a odolává novým trendům, vždy odhalí, že bychom nějaké to kilo měly zhubnout. Bříško je rovněž  doslova „chudáček“, na kterém se projeví jako na prvním místě našeho těla to, že se méně hýbeme, ale třeba i změny po porodu. Hubnutí břicha navíc nemusí přinést kýžený efekt. Povislá kůže prosta předchozí tukové výplně  totiž nevypadá o nic lépe. Proto je hubnutí břicha vždy nutné spojit s kvalitními cviky na břicho.

Jak na hubnutí břicha? Jenom úprava jídelníčku nebo dieta stačit nebude. Chce to správně zvolené cviky na břišní partie. Ale cvičit stačí doma.

Jak na hubnutí břicha? Jenom úprava jídelníčku nebo dieta stačit nebude. Chce to správně zvolené cviky na břišní partie. Ale cvičit stačí doma.

Potřebujeme skutečně zhubnout?

Někdy by se sice mohlo zdát, že pro řadu z nás je hubnutí doslova hobby, ale zdání často klame. Jenomže jak poznat, jestli potřebuji zhubnout? Ano, i tyto otázky si občas klademe. Váhá říká – ne. BMI kalkulačka rovněž neobjevila nedostatky. A přesto se nám kolem bříška rýsuje „pneumatika“. Útlý pas nás už nezdobí a naše křivky díky tomu mizí. To je ta chvíle, kdy se BMI index projevuje jako lhář. Podle něj sice nadváhu nemáme, ale viscerální břišní tuk jasně říká: „zhubni!

Proč se nám tuk ukládá právě v oblasti břicha?

Příčin je hned několik, a ano, bývá v tom i genetika. Takže pokud máma i babička měly typickou postavu jablíčka, budete muset proti přírodě vytáhnout silnější zbraně, než jen zdravější stravu. Velký vliv na ukládání  břišního tuku má konzumace cukru – v potravinách i v nápojích. Zabijáky našeho útlého pasu jsou i tzv. trans tuky. Na cestě ke štíhlému bříšku nám nepomáhá ani alkohol. Z dalších stravovacích chyb je to nedostatek bílkovin nebo vlákniny ve stravě, ale i přespříliš ovocných džusů a sirupů v pitném režimu. Štíhle bříško naopak neopouští ty z nás, které máme dostatek pohybu a rovněž dostatek spánku. V pořádku bychom ale měly mít střevní mikroflóru a neměly bychom žít v permanentním stresu. Speciálním obdobím v životě, kdy se řada žen se svým štíhlým bříškem definitivně rozloučí, je menopauza. Ale nemusí to tak být. Jen to chce nevzdat to a více na sobě zapracovat. 

Zdravá strava, správné cviky a hlavně trpělivost

Chcete zubnout v oblasti bříška? Především se obrňte trpělivostí, protože tu budete potřebovat. A i když jsem hned v nadpisu napsala, že k hubnutí břicha potřebujeme zejména správné cvičit, přece jen, bez úpravy jídelníčku to nepůjde. Opět se vrátím k bílkovinám. Ano, právě ty mohou cestu ke štíhlejšímu pasu zajistit. Najdeme je v mléce a v mléčných výrobcích, v masu, vajíčkách či v luštěninách. Pro hubnutí břicha potřebujeme rovněž více vlákniny. Najdeme ji v ovoci a v zelenině, opět v luštěninách, obsahují ji ořechy i celozrnná mouka, tedy rovněž pečivo z ní.

A jak jíst? Hlavně žádné hladovky. Jezte pravidelně, nezáleží ani tak na tom, jestli třikrát, nebo pětkrát denně. Hlavně si v každém jídle dopřejte co nejpestřejší složení „talíře“.

Hubnutí břicha, to je cvičení, cvičení a cvičení

Různé pohybové aktivity jako plavání, jízda na kole, běhání či bruslení na in-linech… Všechno je to fajn, ale naše břicho si říká hlavně o správné cvičení doma. Nepotřebujete posilovnu a ani speciálního trenéra. Stačí nám dobré návody na pár správných cviků, a pak už jen trpělivost a pravidelné každodenní cvičení po delší dobu. Takže hlavně vytrvat.

Cvičení doma je stále populárnější. Nic nestojí, nemusíme se věnovat podružným problémům typu: co si na cvičení obléct, nejsem moc tlustá na to, abych někde veřejně cvičila apod. Potřebujeme jen správný návod, jak na to. Ten nabízí web Pestryjdelnicek.cz. Najdete zde BMI kalkulačku, cviky na břicho i návody pro pestrý jídelníček.

Zdroj obrázků: Pixabay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail