Moderní second hand funguje jinak. Ne, neodkážu vás na e-shop. Naopak. Přijďte si užít nakupování živě. Hitem jsou hrabárny s oblečením – a nejen s ním.

Některé z nás jej prostě milují – second handy. Jako malé jsme se těšily, kdy podědíme některé kousky po starší sestře či bratrovi a neustále si zkoušely maminčino oblečení, jestli už nám náhodou nepadne. Teď si užíváme second handy, kde hledáme kousky, kterými bychom doplnily svůj šatník za pár korun. Nové „sekáče“ mají ještě větší kouzlo. Fungují jako hrabárny. Nehledejte za tímto slovem nic více, ani nic méně. Prostě se přijďte do některé prohrábnout. Je to skutečně zážitek objevovat krásné fashion kousky a za pár drobných obměnit třeba celý svůj šatník.

Hrabárna Bellitex fashion v Kopřivnici

Hrabárna Bellitex fashion v Kopřivnici

V second hand hrabárnách přitom nečekejte žádné obnošené věci před koncem své životnosti. Naopak. Mnohdy zde najdete zánovní nebo zcela nové věci. Takové, které nebyly nošené vůbec nebo jen párkrát. Často kvalitní značky, které jako nové stojí majlant.

Hrabárny nabízí stále něco nového

Síť českých hrabáren, kterou provozuje BELLITEX fashion s.r.o., jedna z největších second hand sítí, se oplatí navštěvovat pravidelně. Nové fashion kousky se v hrabárnách objevují zhruba jednou za dva týdny. Určitě se přijďte prohrábnout, protože se jednotlivé kousky prodávají za pouhých 35 Kč. Už po týdnu se v hrabárně cena nevyprodaných kusů sníží. V pondělí a v úterý si je máte šanci koupit už jen za 25 Kč, ve středu a ve čtvrtek za 15 Kč a v pátek za pouhých 10 Kč za kus.

Kdy si zajít do hrabárny?

Neříkejte, že prostě nemáte chuť jít občas jen tak nakupovat. I když nic nepotřebujete. Mnohé z nás se u toho odreagují, uděláme si radost, jsme pak spokojenější. V drahých buticích nám však radost často kazí fakt, že v nich necháme spousty peněz, a to mnohdy za něco, co ani nepotřebujeme. Takže místo radosti z nákupu máme další stres a často i finanční problém. V hrabárnách si prostě jenom uděláte radost. Žádný stres se nedostaví – nakoupíte levně krásné kousky.

Hrabárna s módním zbožím je skvělé místo i ve chvíli, kdy nám v šatníku něco konkrétního chybí. Třeba do kombinace s jinými kousky. Dostaly jste jako dárek krásný svetr v netradiční barvě a nic, co máte, se vám k němu nehodí. Nebo potřebujete různé halenky do univerzálního kostýmku, ve kterém se tak pohodlně cítíte v práci. Lze zde pořídit šaty, klidně i slavnostní koktejlky nebo plesové šaty, oblečení pro děti, ale i něco pro naše polovičky.

Hrabárna Bellitex fashiion v Hodoníně – takto vypadá moderní second hand.

Hrabárna Bellitex fashion v Hodoníně – takto vypadá moderní second hand.

Hrabárny – to není jen oblečení

Zatím jsem mluvila pouze o oblečení. Ale v hrabárnách lze pořídit nejen second hand textil, ale i boty, hračky nebo bytový textil. Najdete zde užitečné věci i zboží, kterým sobě nebo jiným prostě uděláte radost.

Kam do hrabáren?

Bellitex fashion provozuje několik hrabáren – aktuálně se nachází ve Znojmě, Mohelnici, Přerově, Vysokém Mýtě, Opavě, Hodoníně, Hradci Králové, Kopřivnici, Olomouci a Lanškrouně. Další se ale připravují – zájem o ně je obrovský. Seznam a adresy hrabáren, včetně otevíracích dob, najdete na webu www.bellitex.cz. Second handy vás překvapí svojí velikostí. Například hodonínská hrabárna má plochu 313 metrů čtverečních.

Zdroj obrázků: Pixabay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail