Hledáte originální dárek pro muže? Věnujte mu zážitek místo každodenní rutiny při holení – obdaruje ho štětkou a tradičním holícím strojkem!

Luxusně potištěné triko, boxerky s vtipným motivem, obal na mobil… Možná jste už stejně jako já vyčerpaly všechny dobré nápady, čím obdarovat muže. Mám ráda originální dárky, jenomže kde pořád brát nápady? Naštěstí ještě jeden skutečně originální nápad mám – věnovat svému „téměř“ manželovi mokré holení. Možná přesně nevíte, co to je. Ty mladší mohou zavzpomínat leda tak na staré filmy, ty starší se s ním možná viděly holit před mnoha mnoha lety tatínka. Tento typ holení je klasické holení se štětkou na holení, klasickým strojkem s tradiční žiletkou (i když k dispozici jsou již i moderní žiletkové hlavice) a s téměř rituálními pomůckami, jakými jsou tradiční mýdlo na holení, holící miska a kamenec na ošetření pokožky po holení.

Mokré holení je opět na scéně. Umí oholit kvalitněji než moderní alternativy a hodí se také jako originální dárek.

Mokré holení je opět na scéně. Umí oholit kvalitněji než moderní alternativy a hodí se také jako originální dárek.

Máte doma hipstera? Vsaďte na holící strojek s klasickou žiletkou!

Libuje si váš přítel nebo manžel ve všem co je alternativní? V alternativní módě, hudbě či kultuře? Nové holení „postaru“ se mu bude líbit! Nejenže mu věnujte vše potřebné na mokré holení, včetně štětky na holení, ale vyberte mu i holící strojek na pravou žiletku. Žádné moderní hlavice, ale pravá klasika!

Dárek v podobě tradičního mokrého holení si užijete oba. Holení na mokro je úžasný rituál. Příprava holícího mýdla v misce, nanášení štětkou na vousy a pak holení nádhernými klasickými strojky na holení, či už s tradiční žiletkou nebo modernějšími Mach3 a Fusion hlavicemi, je něco zcela jiného, než rychlé „oškrábání “ vousů plastovým holítkem nebo nepříjemné vrčení elektrického holícího strojku. Možná by bylo mokré holení ještě úžasnější s břitvou na holení, ale před tou mají muži přece jen větší respekt a asi bych holení břitvou ponechala raději na odbornících.

Stará dobrá žiletka vstala z mrtvých. V nabídce luxusních strojků Mühle si můžete vybrat i ty na staré dobré žiletky!

Stará dobrá žiletka vstala z mrtvých. V nabídce luxusních strojků Mühle si můžete vybrat i ty na staré dobré žiletky!

Nejkrásnějším dárkem je sada na holení!

V e-shopu KvalitniHoleni.cz jsem objevila nádherné sady pro mokré holení. Značka Mühle, kterou se pyšní, vznikla v roce 1945 a má za sebou dlouhou tradici. Zajímavé je že značka je sice německá, avšak myšlenka na její založení vznikla původně u nás v Krušných horách. Pro mne je však podstatné, že jde o kvalitní německou značku a ne žádné napodobeniny z Číny.

Sady na holení, které jsou ideální jako dárek, obsahují tradiční strojek na žiletky nebo na modernější hlavici, součástí je štětka na holení a stojánek, na který jak štětku, tak strojek úhledně pověsíte. Některé sady mají navíc ještě misku na holení.

Úžasné štětky na holení jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího materiálu, který pro ně lze použít. Jsou jím pravé jezevčí štětiny. Chlupy štětky jsou jemné a příjemně měkké a neslouží jen k nanášení mýdla na holení, ale také k jemné masáži pleti před holením. Můj táta takovou měl. Už léta ji nepoužíval, ale já jsem ji mnohokrát vytáhla z koupelnové skříňky a projížděla si ní po obličeji. Je až k neuvěření, jak příjemné jezevčí štětiny jsou. Možná by štětky na holení nebylo špatné zařadit také k dámské kosmetické výbavě. Umím si je představit jako užitečnou pomůcku při čištění pleti a také při jejím masírování proti vráskám.

Ideální je muže obdarovat celou sadou na klasické mokré holení. Může rovnou obsahovat i misku na přípravu mýdla na holení.

Ideální je muže obdarovat celou sadou na klasické mokré holení. Může rovnou obsahovat i misku na přípravu mýdla na holení.

Štětky na holení jako designové skvosty

Už jsem mluvila o štětkách a jejich úžasně jemných jezevčích štětinách. Ale přehlédnout byste neměly ani jejich design a také materiál, ze kterého jsou vyrobeny rukojeti štětek. V nabídce značky Mühle v e-shopu KvalitniHoleni.cz nechybí kousky s rukojetí z pravého dřeva. Oblíbená je rukojeť z nádherného švestkového dřeva nebo rukojeti ze syntetické pryskyřice téměř k nerozeznání od pravé slonoviny. Určitě tady výrobci odpouštím použití syntetického materiálu, protože nahradit pravou slonovinu umělou je záslužný čin. Nejkrásnější štětka na holení v sortimentu má rukojeť z břízy bělokoré, která rostla daleko na severu za polárním kruhem. Díky tomu má dřevo velice specifickou strukturu a kresbu. V nehostinných podmínkách roste dřevo břízy pomalu, je houževnaté a do jeho kresby se promítají nádherné vrtochy přírody.

Nejluxusnější štětky na holení mají rukojeti ze vzácného dřeva. Červená je z vřesovce evropského, světlá ze dřeva z břízy bělokoré, jež rostla v Laponsku za polárním kruhem.

Nejluxusnější štětky na holení mají rukojeti ze vzácného dřeva. Červená je z vřesovce evropského, světlá ze dřeva z břízy bělokoré, jež rostla v Laponsku za polárním kruhem.

Kdy a komu věnovat tradiční mokré holení jako dárek?

Rozhodně neurazí nikdy. Jako vánoční dárek je naprosto ideální, stejně tak jako dárek k narozeninám, k svátku nebo kulatému výročí. Hodí se pro manžela, přítele, bratra i pro tátu, Dokonce když v práci hledáte dárek pro svého kolegu nebo šéfa, není špatné se s kolegy domluvit právě na něčem podobném. Lahev, kytky, nedej bůh nějaké skleničky – na to raději zapomeňte! Dárky mají být originální a praktické současně. Mokré holení nebude „lapačem prachu“. Holení s ním je zážitek a navíc v dokonalosti oholení předčí moderní alternativy.

Zdroj obrázků: FL, KvalitniHoleni.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail