Změňte nudu a stereotyp při holení v každodenní zážitek. Zkuste místo levného holení začít používat stylové a luxusní holící potřeby.

Možná mi nebudete věřit, ale holení může být zábavné! Sám přitom patřím mezi muže, u kterých je „nedbalé“ strniště důsledkem toho, že stereotyp z každodenního nudného holení nebyl tím pravým. Co tak ale zkusit k holení přistoupit jinak? Se špetkou luxusu, ale také nostalgie? Z obyčejného denního zápasu s rašícími vousy se může stát rituál, jakým je například pečování o pleť či líčení pro ženy. Nevěříte? Představím vám několik produktů pro holení, které vás přesvědčí o tom, že mám pravdu.

Holení břitvou a klasickými holícími strojky opět nachází své příznivce.

Holení břitvou a klasickými holícími strojky opět nachází své příznivce.

Holící strojky s nostalgií – zkuste se holit „nově“ postaru!

V první řadě zapomeňte na vrčící elektrické strojky na holení, kvůli kterým po ránu neslyšíte, co „důležitého“ vám chce sdělit přítelkyně nebo manželka. Také zapomeňte na plastovou nudu z drogerií a hypermarketů, kterou vám vnucuje televizní reklama, ale která vás i tak vždy po dvou použitích přestane bavit. Vraťte se k holení, jaké měl váš tatínek, dědeček či pradědeček. Holící strojek na klasickou žiletku nebobřitva na holení nejsou vražednými nástroji! Dokonale vás oholí a každodenní nudu promění v stylový rituál.

Staronové holení nezklame. Štětka s břitvou nebo s klasickou žiletkou vás oholí naprosto dokonale.

Staronové holení nezklame. Štětka s břitvou nebo s klasickou žiletkou vás oholí naprosto dokonale.

Pokud vám návrat ke klasické žiletce či břitvě přece jen připadá jako cesta do pravěku, pořád ještě máte šanci. Také holící strojky na klasické moderní hlavice Mach3 nebo Fusion mohou být mnohem stylovější než plastová komerce. Plast může nahradit rukojeť z leštěné pryskyřice připomínající keramiku, rohovinu, slonovinu či dřevo. A i pokud zůstanete věrní plastu, může se ve vaší koupelně místo zprofanovaných holících strojků z levné drogerie objevit designový skvost.

Kvalitní holící strojky jsou pro dokonalé holení základ. Holení břitvou bude chtít trochu cviku, ale věřte, že nejen po holení, ale i při něm budete vypadat neodolatelně. U mne doma se teď vždy seběhne několik „diváků“, aby obdivovali, jak jsem se s tímto oblíbeným nástrojem Jacka Rozparovače naučil bravurně zacházet. Tak už mi jen zbývá v profilu vyměnit svoji fotku, abyste i vy mohli vidět výsledek! Strniště už je dávno ta-tam!

Podobným strojkem na klasickou žiletku se holil nejspíš váš tatínek. Břitvou možná dědeček.

Podobným strojkem na klasickou žiletku se holil nejspíš váš tatínek. Břitvou možná dědeček.

Levná pěna na holení – nevydařený výdobytek moderní hygieny!

Byl to hit, když se poprvé objevily pěny na holení. Obdivovali jsem ty, které vypadaly jako gel a až po nanesení na obličej se v mžiku měnili na pěnu. Ale i tady se ukázalo, že není zlato vše, co se blyští, a mnoho mužů se v poslední době vrací ke klasice – ke speciálnímu mýdlu na holení nebo alespoň vyhledává kvalitnější holící pěny. Levné pěny z drogerií pleť vysušují. Často obsahují alkohol, po kterém pokožka šupinatí, vypadá nezdravě a stárne. Možná to na svém obličeji mezi neustále dorůstajícími chlupy nepoznáte, ale půjčte svoji pěnu na holení přítelkyni nebo manželce, ať si s ní holí nohy. Po pár použitích na pokožce poznáte, jak je levná pěna na holení k pokožce agresivní. Za šupinky vysušené pokožky nohou vděk od polovičky ale rozhodně nečekejte!

Kvalitní mýdlo na holení nedráždí a nevysušuje pleť – na rozdíl o běžných pěn na holení!

Kvalitní mýdlo na holení nedráždí a nevysušuje pleť – na rozdíl o běžných pěn na holení!

I já jsem se vrátil ke kvalitnímu mýdlu na holení. Holící mýdla nedráždí pleť a nevysušují ji, protože neobsahují žádné konzervanty a ani alkohol. Teprve s nimi se pak holení stává skutečně hrou. Kromě speciálního mýdla potřebujete ještě štětku na holení. Ta se vždy před holením namočí do horké vody a pak na povrchu mýdla na holení vytvoříte bohatou a hustou pěnu Naneste ji na obličej proti směru růstu vousů. A holení může začít. To však na rozdíl od nanášení mýdla dělejte vždy raději ve směru růstu vousů.

Nezapomněli jste na péči před holením?

Ne, nespletl jsem se! I sám jsem s nadšením přeskočil hned k samotnému holení, ale pro dokonalé holení bez zanícené pokožky, zarůstajících vousů či poranění, je důležitá také příprava obličeje na holení. Nemělo by se na ní zapomínat zejména v případě, kdy máte citlivou pokožku. Pro péči před holením se používají speciální kosmetické oleje nebo vody. Pokožku vyčistí, vzpřímí vousy, změkčí je a připraví pokožku k tomu, aby po ní holící strojek dobře klouzal. Před holením se používá také speciální glycerinové mýdlo – ale pozor, nespleťte se, Toto mýdlo není vhodné na samotné holení, pouze jako péče před ním.

Po holení se hodí desinfekce, balzám i kamenec

Kvalitní voda po holení má pokožku zklidnit a uzavřít póry. Můžete použít také balzám po holení, který funguje obvykle jako vitamínový koktejl pro pleť. Nakonec, pro méně šikovné a případ nehody při holení, by neměl ve vaší výbavě chybět kamenec. Je to krystal s téměř zázračnými vlastnostmi, který umí zastavit krvácení způsobené nešikovným holením nebo třeba tupou žiletkou. Kamenec je tradičně používán v nejlepších profesionálních holičstvích. Mimo jiné také zvláčňuje pleť.

Kamenec je šikovný pomocník při holení který umí zastavit krvácení.

Kamenec je šikovný pomocník při holení který umí zastavit krvácení.

♥ Tip: Holení štětkou je skutečný zážitek. Pro mne to byla skutečně osvěžující změna, kterou mohu doporučit všem

Zdroj obrázků: FL, Luxusní-holeni.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail