Holení bez zarudlých pupínků, ale i bez tahání, bez pořezání a holení dohladka, to vše začíná u nákupu kvalitního strojku na holení a žiletky.

Ti šťastnější nevědí, co to zarudlé pupínky po holení jsou. Někteří z nás s nimi mají problémy třeba jen při holení intimních partií nebo muži při holení vousů, jiné trápí pupínky dokonce při holení nohou nebo v podpaží. Příčiny pupínků jsou známé, metody jak proti nim zabojovat už méně a spíše ve stylu „jedna paní povídala“. Důležité je přitom znát příčiny, proč zarudlé pupínky po holení vznikají a naučit se jim předcházet. Je samozřejmě možné i to, že na každého bude fungovat přece jen něco jiného – protože co člověk, to jiná pokožka, jiný imunitní systém i jiné zvyky, které mohou vznik pupínků po holení ovlivnit.

Holení bez zarudlých pupínků, bez pořezání i bez nepříjemného tahání má svá pravidla. Základem je ale i tak kvalitní holení – holící strojek a žiletky

Holení bez zarudlých pupínků, bez pořezání i bez nepříjemného tahání má svá pravidla. Základem je ale i tak kvalitní holení – holící strojek a žiletky

Doba žiletková

Možná jednou historici dnešní dobu prohlásí za dobu žiletkovou. Holí se každý – ženy i muži, mladí i staří. Žiletky už nejsou jen nerozlučnou výbavou mužů. I my ženy testujeme různá holítka, typy žiletek, s každou novou reklamou věříme, že nás nové holení oholí ještě více dohladka a ještě trvanlivěji. V koupelně má holení své výsostné místo, stejně tak jako v kosmetické taštičce, když se chystáme třeba na dovolenou. Přestože existují další metody odstraňování chloupků, od drsných voskových depilací, přes odstraňování ochlupení laserem či holení elektrickými strojky, zůstává žiletka královnou „holé“ krásy.

Konec nepříjemnému holení

I moderní žiletkou se dá říznout

Při nevhodném holení mohou vznikat tři hlavní nepříjemné záležitosti – pořezání, tahání a v neposlední řadě vznik zarudlých pupínků. Dnes, když už se neholím klasickými žiletkami, ale promyšlenými holítky a speciálními břity, je pořezání rozhodně méně pravděpodobné. Přesto i mne teď pálí noha nad kotníkem. Proč? Řízla jsem se při holení. Příčinu znám. Mé oblíbené žiletky došly, nové jsem si ještě nestihla objednat a levná náhražka, kterou jsem ze šetrnosti pořád nevyhodila, nemá tak správně ohebnou hlavu, aby když si holím své tři chloupky vyrůstající na kotníku, nedošlo k tomu, že se říznu.

♥ TIP

Pořezané kotníky, kolena či jiné hůře dostupné oblastmi řeší novinka od Gillette Venusholící strojek Swirl FLEXIBALL. Strojek je až šestkrát pružnější než klasický Venus originál. A stejně tak jsou měkčí holící lišty na hlavici. Venus Swirl má v sobě vodou aktivovatelné sérum pro hladký skluz při holení a až pětinásobný hydratační účinek ve srovnání s klasickou Venus hlavicí.

Gillette Venus Swirl FLEXIBALL koupíte v e-shopu Holitka.cz >>

Gillette Venus Swirl FLEXIBALL

Aby holení nebolelo

Dalším problémem je tahání. Znáte to zejména pokud se holíte po delší době, nebo je to problém mužů, když si holí vousy. Obvykle nám jej ale způsobují elektrické holící strojky. Můj táta se holí nerad, ale musí se holit denně. Pokud jedno holení zanedbá, druhý den je už holení utrpením. Strojek vousy tahá, mnohdy vytrhává i s kousky kůže. Zde je nutné si říci, že pokud nejste skutečně rutinér a občas na holení zapomenete, je kromě klasického holícího strojku důležité mít v zásobě i kvalitní žiletku.

Holení nemusí tahat! Stačí kvalitní holící strjek a hlavice se žiletkou. Velký výběr těch nejlepších najdete na Holeni.cz. Zkuste luxusní holení Bolin Webb.

Holení nemusí tahat! Stačí kvalitní holící strjek a hlavice se žiletkou. Velký výběr těch nejlepších najdete na Holeni.cz. Zkuste luxusní holení Bolin Webb.

Konec zarudlým pupínkům

Asi největším problémem dnešního holení je vznik zarudlých pupínků po holení. Vypadají jako akné, jsou naplněné nevzhledným hnisem, bolestivé a rozhodně vůbec nejsou estetické. Místo krásné hladce oholené pokožky máme kůži pokrytou červenými a dlouho se hojícími boláky. Co s nimi? Důležité je naučit se dodržovat zásady správného holení:

  1. Peeling je kamarádem holení: před holením pokožku ošetřte peelingem. Vhodné je peeling používat i mezi jednotlivými holeními. Poslouží tělová peelingová kosmetika, ale i různé žínky nebo koupelové kartáče.
  2. Holte se vždy výhradně ostrou žiletkou! Tupé a zaneřáděné žiletky bývají příčinou vzniku pupínků.
  3. Holte se vždy ve směru růstu chlupů a vousů. Nikdy ne proti směru. To by se chlup napřímil a následně by se stal náchylným k zarůstání. Což je příčina vzniku hnisavých a zarudlých vyrážek po holení.
  4. Někdy je lépe neholit se zcela dohladka. Kdo je náchylný k zarůstání chlupů po holení, měl by se vyvarovat příliš hladkého oholení. Dokonale holící žiletky s pěti břity chlup oholí dokonce pod kůží. A to pak u citlivých jedinců končí zarostlým a zejména zaníceným lůžkem chlupu. Často se jako prevence doporučuje jednobřité holení, ale to je na úkor hladkosti oholení i bezpečí při holení. Zaníceným chloupkům lze zabránit i u kvalitního holení!
  5. Dezinfekce je základ. Před, ale zejména po holení je třeba pokožku důkladně dezinfikovat a hydratovat kvalitní kosmetikou po holení. Nejcitlivější pokožku se doporučuje ošetřovat dětskými pudry.

Holení bez zarudlých pupínků znamená holení s kvalitními strojky a žiletkami

Oblíbili jste si některé žiletky a teď je jako naschvál nemají ve vaší drogerii? Hledáte něco speciálního nebo potřebujete poradit?  Nakupujte ve specializovaném e-shopu s potřebami pro holení Holitka.cz. Poštovné je zdarma, takže se nemusíte bát, že vám navýší cenu nákupu. Expedice je okamžitá. Navíc můžete využít službu, kdy za zboží zaplatíte až poté, co si jej doma v klidu prohlédnete – zaplatíte převodem na základě vystavené faktury.

Holení bez zarudlých pupínků znamená používat kvalitní holítka, vyžaduje včasnou výměnu tupých břitů a mnohdy rovněž dobrou radu od profesionálů. E-shop Holitka.cz je pro vaše nákupy ideálním partnerem.

Hledáte kvalitní holení? Víte, že…
Univerzální holítka vám umožní experimentovat s typem holící hlavice, čili žiletky. Třeba vám na každou část těla bude vyhovovat jiná hlavice.

Univerzální holítka vám umožní experimentovat s typem holící hlavice, čili žiletky. Třeba vám na každou část těla bude vyhovovat jiná hlavice.

Univerzální holítka vám umožní experimentovat s typem holící hlavice, čili žiletky. Třeba vám na každou část těla bude vyhovovat jiná hlavice.

Zdroj obrázků: FL, Holitka.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail