Víte že, i když se Oscaři udělují již od roku 1929, první šaty vytvořené známým návrhářem si vítězka oblékla až v roce 1940? A že pravé módní šílenství, kde jiné než značkové šaty za stovky tisíc jsou na Oscarech společenským faux pas, vypuklo až v devadesátých letech? Pojďte se podívat na přehled všech šatů vítězek Oscarů za nejlepší ženský herecký výkon od roku 1929!

Přehledy hereček, které získaly Oscara za hlavní ženskou roli, se dělají běžně. Ale bylo na čase sestavit konečně také přehled večerních šatů a rób, které na sobě tyto vítězky měly. Podařilo se to anglické poradenské agentuře Mediarun Digital. Díky ní můžeme vidět siluety a barvu všech šatů vítězných hereček od roku 1929 a také jméno návrháře nebo značku šatů, které si na předávací ceremoniál oblékly. Je vidět, jak do určité doby stačilo mít hezké šaty a pak už to musely být šaty od návrháře známého jména. Kult návrhářů nastoupil ve velkém až devadesátých létech. Prim hrají Giorgio Armani a Christian Dior.

Historie šatů z Oscarů – přehledně od roku 1929 do roku 2013!

Historie šatů z Oscarů – přehledně od roku 1929 do roku 2013!

Zdroj obrázků: Mediarun Digital

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail