Harémové kalhoty, harémky, aladinky, sultánky, turecké kalhoty… proč v nich některé ženy vypadají úchvatně, zatímco jiné spíše jak otrhané strašidlo?

Přinášíme pár základních tipů, jak v harémových kalhotách s nízkým sedem a širokými nohavicemi vypadat šik. Hned prvním tipem asi hodně žen zklameme, ale nedá se nic dělat. Harémové kalhoty, neboli harémky, sluší jenom málokomu. Pokud na ně nemáte postavu, prostě si je nekupujte. Turecké kalhoty kvůli svým širokým nohavicím vydají dobře jenom na ženách s úzkým pasem a štíhlými nohami. A to hlavně v oblasti holeně a kotníků, což ještě více platí pro ¾ harémové kalhoty.

Harémové kalhoty rozhodně nejsou pro každou postavu. Dopřát si je ale alespoň na doma jako domácí oblečení může téměř každá z nás.

Harémové kalhoty rozhodně nejsou pro každou postavu. Dopřát si je ale alespoň na doma jako domácí oblečení může téměř každá z nás.

Kde se vzaly harémové kalhoty a proč nám málokdy sluší?

Ono se vlastně ani není čemu divit – sultánky jsou jakýmsi „domácím úborem“ orientálních tanečnic, pro které je dokonale vysportovaná postava s plochým bříškem naprostou samozřejmostí. Pakliže takovou postavu nevlastníte, slušet vám zkrátka nebudou. Nesnažte se to změnit.

Jestliže patříte mezi těch pár procent vyvolených, které na harémové kalhoty mají vhodnou postavu, pak je musíte vhodně sladit se zbytkem outfitu. Jelikož jsou turecké kalhoty samy o sobě dost nápadné, měly byste k nim volit jenom decentní top a decentní boty. Konkrétně? Postačí třeba jednobarevné tílko nebo tričko, na nohy nazujte např. balerínky. Pokud by se venku ochladilo, můžete přidat svetřík či bolerko, opět spíše v jednodušším střihu a barvě.

Co se týče doplňků, v těch máte ruku docela volnou. S orientální módou jsou spojené divoké náramky nebo přívěšky, takže si je klidně vezměte. Na druhou stranu pokud svoje šperky necháte doma, taky tím nic nezkazíte. Záleží na vás – a vašem vkusu.

Harémové kalhoty, harémky, aladinky, sultánky, turecké kalhoty – snad žádný jiný střih kalhot nemá tolik synonym.

Harémové kalhoty, harémky, aladinky, sultánky, turecké kalhoty – snad žádný jiný střih kalhot nemá tolik synonym.

Harémové kalhoty volte spíše pro volný čas než do práce

V každém případě však myslete na to, že aladinky jsou spíše volnočasovým oblečením, vhodným třeba na prosluněnou pláž, návštěvu zoologické zahrady nebo party na zahradě. Do práce se až tak nehodí, i když samozřejmě záleží hlavně na jejich střihu. Některé turecké kalhoty mají nohavice zúžené jen trošku – takové si (třeba v černé barvě) do práce klidně vezměte. Pro vaši inspiraci, několik elegantních oufitů najdete v tomto článku

Zdroj obrázků: FL, Lascana

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail