Granátové jablko je téměř zázračným zpomalovačem stárnutí a tím výčet jeho pozitivních vlastností na naše zdraví a krásu rozhodně nekončí.

V místě, kde přirozeně roste, patří granátové jablko, anglicky nazývané pomegranate, mezi nejoblíbenější druhy ovoce. U nás se sice běžně koupit dá, alespoň v zimní sezóně, ale rozhodně není něčím, co by se v našem jídelníčku objevovalo pravidelně. Ale mělo by se!

Chcete si zachovat dlouho mládí a krásu? V tom případě vás čeká boj s malými kuličkami granátového jablíčka a s jeho lepkavou rudou šťávou. Granátové jablko, odborně marhaník granátový (Punica granatum) totiž musíte zařadit do svého jídelníčku! Příčit se tomu nejspíš nebudete, protože má až neuvěřitelně lahodnou chuť, těžce srovnatelnou s čímkoliv jiným. A má také mnoho zázračných vlastností ovlivňující naše zdraví. 

Granátové jablko je nejen chutné, ale je také elixírem mládí a cestou k trvalé kráse!

Granátové jablko je nejen chutné, ale je také elixírem mládí a cestou k trvalé kráse!

15 vlastností granátového jablka, kvůli kterém byste jej měli zařadit do svého jídelníčku!

 1. Granátové jablko má vliv na naše stárnutí. Díky velkému množství antioxidantů, které umí vstřebávat škodlivé volné radikály, bojuje proti projevům stárnutí a dokonce proti vráskám.
 2. Granátová jablka chrání ledviny. Extrakt z granátových jablek se používá jako ochrana proti poškození ledvin a látky obsažené v granátovém jablku dokážou chránit ledviny před toxiny, které se nám do těla dostávají různě z prostředí i stravy.
 3. Pomegranate, čili granátové jablko, chrání játra. Umí dokonce játra regenerovat, pokud jsou již částečně poškozená.
 4. Granátové jablko posiluje a stimuluje imunitní systém. Šťáva z granátových jablek obsahuje obrovské množství vitamínu C, který nás chrání v zimním období před nachlazením i bacily a současně podporuje vstřebávání jiných živin do našeho těla.
 5. Granátová jablka jsou antialergická. Obsahují látky známé jako polyfenoly, které umí ovlivňovat biochemické procesy spojované s alergiemi.
 6. Marhaník granátový pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu v krvi. Tím granátové jablko pečuje o naše srdce a cévy. Zabraňuje také kornatění tepen a cév.
 7. Granátové jablko příznivě ovlivňuje vzhled naší kůže. Má silný antiage účinek. Účinně umí bojovat i proti vráskám a to neinvazivním zdravým způsobem.
 8. Látky obsažené v granátovém jablku podporují mužské sexuální funkce. Mají vliv na kvalitu sexuálního života a také na zdraví mužů.
 9. Granátová jablka příznivě ovlivňují sliznici žaludku a tenkého střeva. Udržují trávící trakt v plné a správné funkčnosti.
 10. Granátové jablko se doporučuje jako prevence proti rakovině. Doporučuje se jako prevence proti rakovině prostaty i dalším nádorům.
 11. Granátovník podporuje tvorbu červených krvinek.
 12. Granátová jablka mají pozitivní vliv na naše zuby. Látky v granátovém jablku posilují dásně a omezují tvorbu zubního plaku.
 13. Granátové jablko posiluje močový měchýř. Zabraňuje také jeho častým zánětům.
 14. Marhaník granátový pomáhá bojovat proti parazitům. Doporučuje se na hubení tasemnic.
 15. Granátová jablka mají vysoký obsah vitamínů a minerálů. Ze zdravý prospěšných látek obsahují granátová jablka vitamín C, vitamíny skupiny B a minerály – draslík, hořčík, fosfor, mangan, křemík, vápník, měď a železo, vlákninu, organické kyseliny a bílkoviny.
Granátové jablko patří mezi nejzdravější ovoce vůbec. Vyzkoušet jej můžete i jako nápoj. Znáte sirup z granátových jablek – grenadínu? Koupíte jej například jako koktejlový sirup pod značkou Toschi Granatina, nebo pod značkou Monin či třeba Rioba.

Granátové jablko patří mezi nejzdravější ovoce vůbec. Vyzkoušet jej můžete i jako nápoj. Znáte sirup z granátových jablek – grenadínu? Koupíte jej například jako koktejlový sirup pod značkou Toschi Granatina, nebo pod značkou Monin či třeba Rioba.

Jak jíst granátové jablko?

V obchodech jsou k dostání čerstvá jablíčka, šťáva z granátových jablek nebo například sušená jadérka z granátových jablek. Rozhodně upřednostněte čerstvé granátové jablíčko před šťávou, která může je sterilizovaná a tudíž již zbavena mnoha pozitivních vlastností. V sezóně koupíte jedno jablíčko za zhruba 10 korun, takže vás nezrujnuje, ani když si dopřejete jedno granátové jablíčko denně.

Čerstvé granátové jablíčko můžete jíst tak, že jej oloupete a postupně rozděláváte na jednotlivé kuličky s dužinou a jadérkem. Jí se obojí. Jednodušší způsob je jablíčko ještě se slupkou rozkrojit na čtyři části – měsíčky a postupně odlupovat jednotlivé kuličky plodu.

V obchodech jsou k dostání čerstvá jablíčka, šťáva z granátových jablek nebo například sušená jadérka z granátových jablek.

V obchodech jsou k dostání čerstvá jablíčka, šťáva z granátových jablek nebo například sušená jadérka z granátových jablek.

Granátové jablíčko je velice trvanlivé. Když narazíte na výhodnou cenu,můžete si jej koupit do zásoby a uskladnit jej v lednici nebo v chladnější špižírně. Nezkazí se, pouze po hodně dlouhé době může dojít k výraznějšímu vysušení slupky granátového jablíčka. Dužina je ale obvykle pořád v pořádku a vhodná ke konzumaci.

Víte co je grenadína?

Grenadína, nebo také granadina, je nealkoholický likér z granátového jablka. Využívá se především do koktejlů – alkoholických i nealkoholických. Tradiční je kombinace s pomerančovým džusem. Nejkvalitnější grenadíny se vyrábí z vyzrálých plodů granátových jablek z karibské oblasti. Ty levné pak z koncentrátů.

Granátové jablíčka jsou symbolem nesmrtelnosti!

Léčivé účinky vykazuje nejen šťáva z dužiny granátového jablka, ale také listy rostliny a také jadérka. V lékárně nebo v obchodech se zdravou výživou můžete koupit i přímo sušená jadérka granátového jablka.

Granátové jablko a jeho pozitivní vliv na lidské zdraví a krásu bylo zkoumáno mnoha věděckými studiemi. Dnes je jich známo více než 250. Avšak granátová jablka uznává i tradiční čínská medicína i Ayurvéda. Patří mezi nejstarší léčivé rostliny lidstva a mnoho kultur jej nazývalo rajskou rostlinou. Granátové jablko bylo uctíváno jako symbol nesmrtelnosti a plodnosti.

Léčivé účinky vykazuje nejen šťáva z dužiny granátového jablka, ale také listy rostliny a také jadérka.

Léčivé účinky vykazuje nejen šťáva z dužiny granátového jablka, ale také listy rostliny a také jadérka.

Granátové jablko patří mezi hlavní potraviny a ovoce proti stárnutí

Když zůstaneme jenom u ovoce a nebudeme zabíhat k dalším potravinám, je granátové jablko vedle borůvek, švestek a hroznového vína nejúčinnějším ovocem proti stárnutí. Výtěžky z granátového jablka najdeme i v antiageing kosmetických přípravcích, například v krémech proti stárnutí. Krém proti stárnutí s granátovým jablkem i s dalšími doplňkovými výrobky, např. s očním krémem či tělovým lékem, nabízí například značka Dr.organic. Regenerační pleťový olej s granátovým jablkem v bio kvalitě najdete také v nabídce značky Saloos. Účinkům granátové jablka pak věří a ve svých kosmetických prostředcích zprostředkovává také další oblíbená kosmetická značka Doliva. Značka Doliva s granátovým jablkem nabízí zpevňující denní krém s granátovým jablkem, zpevňující noční krém s granátovým jablkem, zpevňující oční krém s granátovým jablkem, zpevňující sprchový gel s granátovým jablkem, krém na ruce s granátovým jablkem, tekuté mýdlo s granátovým jablkem zpevňující tělové máslo s granátovým jablkem i intenzivní sérum s granátovým jablkem.

Výtěžky z granátového jablka najdeme i v antiageing kosmetických přípravcích, například v krémech proti stárnutí.

Výtěžky z granátového jablka najdeme i v antiageing kosmetických přípravcích, například v krémech proti stárnutí.

Výtěžky z granátového jablka najdeme i v antiageing kosmetických přípravcích, například v krémech proti stárnutí.

Výtěžky z granátového jablka najdeme i v antiageing kosmetických přípravcích, například v krémech proti stárnutí.

Výtěžky z granátového jablka najdeme i v antiageing kosmetických přípravcích, například v krémech proti stárnutí.

Výtěžky z granátového jablka najdeme i v antiageing kosmetických přípravcích, například v krémech proti stárnutí.

Zdroj obrázků: Fotolia, produkty společností a e-shopů Drorganic.cz, Karite.cz, Pharmatheiss.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail