Fotografie ze svatby musí stát za to. Profesionální fotograf na svatbu je základ

Dnešní doba, kdy má fotoaparát každý v kapse jako součást mobilního telefonu, nás láká tuto nákladovou položku ze svatby vynechat. Jenomže to není správné. Fotografie ze svatby oživují vzpomínky na tuto událost po celý život, a dokonce se dědí jako památka.

Svatba bez profesionálního fotografa? To bychom se také mohli vdávat a ženit v teplácích, vynechat svatební hostinu, a třeba ani nepřiznat ženicha či nevěstu. Možná trochu nadsázka, ale vyšlo by to na stejno. Jsou životní situace, ke kterých bychom profesionálního fotografa měli vždy přizvat. Není jich mnoho, přesto se hodí najít si doslova něco jako rodinného fotografa, který pro nás uchová vzpomínky na nejdůležitější události v našem životě. Takového, jehož styl focení nás fascinuje, a kterého fotografie nebudeme mít uloženy jenom někde v počítači, ale ozdobí naše zdi, sestavíme si z nich památeční fotoknihy či třeba vyrobíme hračky pro děti. Věřte, že puzzle z vaší rodinné fotografie si bude vaše tří či čtyřleté dítě skládat raději než ty odkazující na některou z jeho oblíbených pohádek. A fotografie ze svatby si budete všichni prohlížet zcela pravidelně.

I takto mohou vypadat profesionální fotografie ze svatby. Jejich autorem je Pavel Vávra.
I takto mohou vypadat profesionální fotografie ze svatby. Jejich autorem je Pavel Vávra.

Seznamte se se svatebním fotografem ještě před svatbou

Nemyslím, teď, že byste se měli potkat či si napsat, a domluvit se na podrobnostech. Tohle je samozřejmé. Co tak ale zjistit, jestli máte s fotografem stejné DNA třeba nafocením zásnub? Že žádné zásnuby neděláte, nebo jenom neformálně jako malou večeři ve dvou či s přáteli? Nevadí. Zásnubními fotografiemi mohou být vaše hezké stylizované fotografie. S tím, jak vypadají nejzdařilejší zásnubní snímky, vám poradí profesionální svatební fotograf Pavel Vávra. Specializuje se na svatební i předsvatební fotografie. Fotí ale rovněž rodinné fotografie. Pavel má bohaté zkušenosti i se zásnubním fotografováním. Vyfotí dokonce i vaše rande, pokud máte pocit, že je natolik významným, že si jej zatoužíte zvěčnit na krásných fotografiích. Vždyť to je třeba chvíle, kdy se rozhodneme říct si vzájemně „ano“ poprvé, tedy ve chvíli, kdy odpovídáme na otázku: „Vezmeš si mne?“

Focení svateb vždy s profesionálem

Ze svatby se nám dnes sejdou amatérské fotografie ve stovkách. Každý fotí, točí video, obvykle vše na mobilní telefony. Když pak z těchto fotek chceme vybrat nějakou hezkou, mnohdy se nám nedaří. Chybí základní momenty z obřadu, jako je například předávání prstýnků. Tyto situace už si nezopakujeme. Svatební fotograf neselže v situaci, kdy se všem tlačí do očí slzy. Také je jako jediný schopen vyfotit profesionálně celou rodinu po obřadu bez toho, aby na ní někdo chyběl jen proto, že ji fotí. Nejde však o jediné fotografie, které bychom si ze svatby měli uchovat.

Nabídka profesionálního focení Pavel Photography.
Nabídka profesionálního focení Pavel Photography.

Fotografie ze svatby jako stylizované portrétní fotografie

Dnes je naprostým standardem pořídit nejen fotografie se svatby. Těmi nejdůležitějšími fotografiemi jsou stylizované fotografie páru ve svatebním, obvykle někde v exteriéru. Naopak, svatební fotograf dnes obvykle nefotí svatební hostinu. Tam si vystačíte i s fotografiemi, které nafotí hosté.

Focení svateb je dnes tedy zejména focení stylizovaných fotografií svatebního páru. Může proběhnout nejen v den svatby, ale například den či více před svatbou, nebo po ní. Fotografování tak proběhne klidněji, bez stresu a ve větší pohodě. S fotografem se domluvíte, jaké prostředí by se vám líbilo. Můžete přijít s konkrétním návrhem, pokud však nevíte, co je vhodné, Pavel Vávra vám rád pomůže vybrat i vhodné místo na focení.

K jakým životním příležitostem ještě přizvat profesionálního rodinného fotografa?

Zásnubní fotky a fotografie ze svatby patří mezi ty nejdůležitější, ale nejsou rozhodne jediné. Oblíbené jsou těhotenské fotografie nastávající maminky, ale i páru, či dokonce páru a již narozených dětí. Fotí se miminka po narození. Nechte udělat též profi fotografie starým rodičům s vnoučaty. Profesionální fotografie se hodí i k různým věkovým kulatinám dětí i dospělých. Zejména s dětmi je hezké pořizovat si časosběrné snímky. Všechny tyto nápady pro vás rád na profi fotkách zvěční fotograf Pavel Vávra.

Fotograf Pavel Vávra má zkušenosti s focení, včetně svateb, nejen v ČR, ale i ze zahraničí. Jeho fotografie ze svatby mají úspěch.
Fotograf Pavel Vávra má zkušenosti s focení, včetně svateb, nejen v ČR, ale i ze zahraničí. Jeho fotografie ze svatby mají úspěch.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří žijí s aktuálními módními trendy.

Váš e-mail